Kluci trénují na sto procent, těší Marka Gryce

29.06.2018 · Martin Stebel
První týdny tvrdého fyzického drilu mají Oceláři zdárně za sebou, ale čas na pohodový relax a sladké nicnedělání určitě nenastal. Zatímco školní mládeži začínají vytoužené prázdniny, loňští extraligoví vicemistři pokračují v pořádném zápřahu i v úvodu měsíce července, kdy budou polykat další tréninkové dávky pod taktovkou kondičního kouče MARKA GRYCE.

Jak hodnotíš dosavadní tři týdny letní přípravy Ocelářů? Je něco, co tě překvapilo?

Máme za sebou tři týdny opravdu těžké dřiny. A prozatím přípravu hodnotím velmi pozitivně. Překvapilo mě nasazení a odhodlání většiny hráčů, tyto tréninkové jednotky odtrénovat vždy na sto procent. S takovým profesionalismem jsem se ještě nesetkal.

Co říct na téma přístupu hráčů k tréninkovým dávkám? Vyskytl se nějaký problém?

Jak už bylo řečeno, na přístup hráčů si nemohu stěžovat a doufám, že v tomto režimu budeme pokračovat i nadále. Problém jako takový se neobjevil, kluci někdy prohodí pár poznámek, když se dozvědí o tom, co je čeká, ale to se dá očekávat. Postěžují si a trénink odpracují na 110%. Je to přirozená reakce.

Jak probíhá spolupráce a konzultace s trenéry Varaďou a Zadinou?

Každý z trenérů má vždy pár poznámek k tréninkové jednotce. Za což jsem velmi vděčný, jsou to trenéři, kteří mají ohromné zkušenosti. Jsem velmi rád, že mohu od těchto lidí dostávat zpětnou vazbu, která je vždy hodně důležitá. Posouvá jak mě, tak také trénink samotný. Vždy se snažíme dojít k řešení, které vyhovuje všem.

Máte za sebou kondiční kemp v Tatrách. V čem bylo letošní soustředění ve vysokohorském prostředí nejvíc přínosné, co vám ukázalo?

Prostředí v Tatrách bylo velmi pěkné a v blízkosti hotelu se nacházely krásné kopce, které jsme samozřejmě využili. Celkově toto soustředění bylo zaměřeno na získání všeobecné kondice. V tomto týdnu jsme také pracovali na silové přípravě, aby z ní hráči nevypadli. Některé tréninky byly vyloženě určeny na trénink hlavy, která je pak v sezoně velmi důležitá. Je třeba, aby se v některých tréninkových jednotkách kluci kousli.

Je někdo konkrétní z kádru, kdo zaslouží speciální pochvalu za vzorný přístup k tréninkovému procesu?

Tým pracuje velmi dobře jako celek, někteří trénuji lépe a někteří by tomu mohli dát ještě více. U mladých hráčů jde vidět obrovská energie, kterou do tréninků dávají a dělají vše pro to, aby se v týmu prosadili. U starších hráčů jde zase vidět zkušenost a zvyk na tréninkový dril. Konkrétní hráče bych zatím ještě nehodnotil. Více nám ukážou také testy, které máme naplánovány na konci přípravy. Všichni hráči trénují velmi dobře.

Jak budou vypadat závěrečné dva týdny přípravy "na suchu"? Na co speciálně se budete chtít zaměřit? Vidíš v některých oblastech skryté rezervy?

Máme před sebou dva týdny přípravy, které budou zaměřeny na získání síly a výbušnosti. Co se týče kondice tak pomalu budeme zrychlovat. Objem a základy už máme, je třeba jít do kvality, která se bude pak projevovat na ledě. Po společné pětitýdenní přípravě čeká na hráče individuální plán, poté v srpnu najedeme na led, kde budeme stále pracovat také na suchu. V konečném výsledku nejsme na pěti týdnech, ale máme na přípravu mnohem více času. Rezervy vidím zejména v technice cviků, ale s hráči se snažíme individuálně pracovat na tom, abychom ji zlepšili.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary