Kluci mi to hodně ulehčili, říká David Kofroň po své premiéře

01.10.2017 · Redakce
Ocelářům se zápas ve Zlíně nepovedl, klání ale nabídlo hned několik milníků v ocelářské historii. Svůj premiérový duel v A-týmu Slezanů zaznamenal David Kofroň. Talentovaný mladík strávil na ledě deset a čtvrt minuty, zapsal také dvě střely na branku.

Konečný výsledek vypadá dost krutě, jaký byl zápas tvým pohledem?
„Po celou dobu jsme byli lepším týmem, určovali jsme tempo hry. Hodně je podržel gólman, hlavně v situacích, kdy jsme měli dát góly a on to chytil. Pak jsme dostali smolné góly, a to nás srazilo. Hráli jsme až do konce, bohužel tam nepadl ani jeden gól.“

Ve čtvrté minutě ses dostal do dobré šance, mířil si mezi Kašíkovy betony?
„Dostal jsem se mezi kruhy, Erik Hrňa mi to dobře poslal. Kotouč se ale trochu vrtěl, tak jsem do toho jen plácl. Nijak jsem proto nemířil, bohužel to skončilo na břiše gólmana.“

Také v dalším průběhu utkání si byl docela dost vidět…
„Na puku jsem byl dost často, hodně mi k tomu pomohli ostatní kluci. Na střídačce mi vždycky říkali, ať si z toho nedělám těžkou hlavu, ať raději pokaždé střílím, než abych měl ještě vymýšlet další přihrávku. Snažil jsem se střílet ze všech pozic, co se dohrávání soubojů týče, tak to musí každý mladý hráč dělat.“

Kdy jsi se dověděl, že nastoupíš za Oceláře?
„Včera odpoledne, když jsem se chystal na zápas ve Frýdku-Místku, mi volal trenér Václav Varaďa, že za Frýdek hrát nebudu, mám se hlásit v áčku a že budu hrát svůj první zápas. Od včerejška jsem cítil lehkou nervozitu, ráno ale jak jsem přišel do kabiny, tak to ze mě opadlo. Kluci mi hodně pomohli, jsem velmi rád za to, že v Třinci je takový tým, který mi pomohl a usnadnil mi mou premiéru.“

Byl si nervózní?
„Každý, kdo jde hrát první zápas za áčko, se bojí, že něco zkazí. Kluci mi ale řekli ať nemám strach, hraji, jak umím, že jsem šikovný hráč a jinak bych tady nebyl. Hodně mi to ulehčili.“

Byli se na tvou premiéru podívat rodiče a známí?
„Rodiče se určitě přišli podívat, myslím, že tady byla i babička s dědou. Nikdo si nechce nechat ujít premiéru za áčko, ještě, když se hraje takové malé derby se Zlínem.“

Trenér v poslední třetině dost protočil sestavu, s kým se ti hrálo nejlépe?
„Se všemi to bylo super, já se od nich můžu jen učit. Vlado Dravecký měl nějaké potíže, trenér proto popřeházel útoky a posunul mě do třetí lajny. Tady je jedno kdo s kým hraje, všichni jsou výborní hráči. Pro mě to je super škola.“

Zítra se letí do Švédska, zůstaneš u Ocelářů?
„Zatím nemám žádné informace, uvidíme, jak na tom bude Vlado a zda mě trenér bude do Švédska chtít. Pro mě to dnes byla výborná zkušenost, už jenom moci s kluky prožít zápas, jsem velmi rád za každou minutu, kterou mohu být v kabině a na ledě.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary