Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Kluci hráli s velkou chutí, těší Jiřího Raszku

19.02.2018 · Martin Stebel
Turnaj v Davosu byl nesmírně cenným přínosem nejen pro mladé hráče Ocelářů, ale zcela určitě i pro JIŘÍHO RASZKU. Trenér mladšího dorostu dostal jedinečný prostor k tomu, aby posbíral zkušenosti a "načichl" do práce u A-mužstva.

Na závěr turnaje jednoznačné vítězství s Davosem. Herní projev i výsledek vás musel zahřát...

Byl to náš nejlepší zápas na turnaji. V první třetině jsme soupeře jasně přehrávali, ale nevyužili jsme dost vyložených šancí. Začátek druhé části nebyl v našem podání ideální, soupeř trochu zlobil, ale od poloviny zápasu jsme se vrátili k naší hře a především díky aktivnímu pohybu jsme Davos dokázali přehrát.

Nejlepší výkon přišel možná paradoxně v posledním utkání, kdy už by se dala předpokládat únava po předešlém náročném programu...

Nechtěl bych nijak snižovat náš výkon, ale v prvních dvou zápasech proti nám stáli dva silnější soupeři z KHL. Riga byla v plné sestavě, nemají nikoho na olympiádě, Magnitogorsk sice poslal do Koreje asi 5-6 hráčů, ale přesto je schopen postavit velmi silný tým. Davos nebyl v plné sestavě, ale my jsme taky nebyli zdaleka kompletní. Byly tam prvky, které trenéři chtějí vidět a poté využít při play-off. Když jsme přidali pár gólů, soupeř trochu odpadl, ale bylo to způsobeno především naší dobrou hrou.

Co vám tahle mezinárodní konfrontace pod alpskými vrcholky před rozhodující části sezony ukázala?

Byl to špičkový turnaj a odehráli jsme tři kvalitní zápasy, což je výborná příprava před play-off, kde jsou všechny zápasy "na krev". Pokud hráči budou v závěru sezony pokračovat v takovém tempu a nasazení, mělo by se vyhrávat. Zápasy v Davosu měly myslím mnohdy vyšší tempo, než co vidíme v extralize. Například Magnitogorsk patří do ruské elity a naše vzájemné utkání mělo vysokou kvalitu. I když jsme prohráli, výsledek nebyl zcela odpovídající. Turnaj nám ukázal, že můžeme hrát naprosto rovnocennou partii i s tak skvělým soupeřem. Celkové hodnocení je jednoznačně pozitivní, kluci hráli s velkou chutí!