Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Když někdo hraje v prvním útoku, góly se od něj čekají, říká Marosz

14.10.2016 · Martin Stebel, Daniel Ježek
To bylo drama, to byly nervy! V rámci dvanáctého kola extraligy dospělo napínavé utkání Ocelářů proti Mladé Boleslavi do desáté série nájezdů, ve které zachovali klidnější hlavy domácí, kteří tak zásluhou přesné trefy kapitána Irgla získali dva body. Utkání zhodnotil autor třetí branky Slezanů ROSTISLAV MAROSZ.

Rosťo, střetli se tabulkoví sousedé, přesto jste byli favoritem. Čekal jsi tak kvalitní výkon ze strany soupeře?

Byl to velmi těžký zápas. Boleslav ukázala výborný pohyb, hodně rychle umí otočit hru a jít do přečíslení, to je jejich silná stránka. Vedli jsme dvoubrankovým rozdílem, ale Bolku jsme bohužel nechali vyrovnat, což nás musí hlavně doma dost mrzet, protože znovu to bylo nadějně rozehrané. Musíme určitě zlepšit přesilovky, ty nám momentálně nejdou.

V úvodu třetí třetiny se vám podařilo skórovat díky spolupráci celé útočené trojky okamžitě po vhazování...

Hned po buly jsem šel dopředu, Martin Růžička přihrál puk na Kubu Petružálka, ten mě u druhé tyče výborně viděl. Mě pak už zbývalo jen přehodit beton. Gólman měl malou šanci.

Dostal jsi důvěru i během velmi dlouhé série nájezdů. Skórovat se ovšem nepovedlo...

Nevím, jak bych měl nájezdy okomentovat. Většinou se mi v nich dařilo, ale ten, který jsem dnes zkusil, za ten bych si nejraději nafackoval.

Obrovskou bouři nevole vyvolalo ve WERK ARENĚ kontroverzní vyloučení Jiřího Polanského, po kterém hosté vyrovnali stav na 3:3...

Tohle bych nerad hodnotil, k tomu se nebudu vůbec vyjadřovat. Rozhodčí to posoudil jako faul, musíme to respektovat. Nejsem kompetentní k tomu nic víc říkat.

Při zranění Coryho Kanea nastupuješ ve formaci s Martinem Růžičkou a Jakubem Petružálkem. Jak tuhle spolupráci hodnotíš?

Oba jsou výborní spoluhráči, hlavní ale je, že máme dostatek prostoru. To je pro mě osobně dost podstatné, za tuhle důvěru mohu být trenérům jen vděčný. Když někdo hraje v prvním útoku, je logické, že se od něj čekají góly. My ale chceme hrát týmový hokej, proto nehraje roli, kdo z nás skóruje.

V neděli vás čeká souboj o krále moravskoslezského regionu...

Na derby se hrozně těším, je to vždy trochu speciální zápas. Do Vítkovic pojedeme s cílem urvat tři body!