Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Když máte hodně ice-timu, body naskakují rychle, směje se Vladimír Roth

28.11.2014 · Martin Stebel
Domácí série nezdarů končí, cenný skalp mistra! Dvěma přesilovkovými góly přispěl k porážce Zlína Vladimír Roth, který si tak upevnil pozici lídra kanadského bodování nejen mezi extraligovými obránci, ale kraluje rovněž produktivitě všech Ocelářů.

Výsledek je jednoznačný, ovšem dvě třetiny to byl naprosto vyrovnaný duel...

První dvě třetiny byly trochu nervózní, proti Zlínu se hraje vždy špatně, protože obranu mají dobře propracovanou, těžko se prochází středním pásmem. Rozhodly naše přesilovky. První výhodu pět na tři jsme promarnili, ale druhou přesilovku jsme si řekli, že to musíme zjednodušit, nakonec tam jedna moje střela prošla.

Podruhé v řadě na domácím kluzišti jste inkasovali hned v úvodní minutě. Kde hledat příčiny?

Nemyslím si, že by to bylo špatnou koncentrací v úvodu. S Brnem to byla taktická chyba, dnes to byl nešťastný odraz. Nic jiného bych za tím nehledal. Každopádně starty do zápasů si musíme lépe pohlídat, nemyslím si, že bychom v začátcích zápasů byli špatně soustředění.

Pozitivní posun je patrný v přesilovkách, které vám ještě nedávno nevycházely podle představ...

Na trénincích neustále přesilovky zkoušíme, pilujeme to. Druhá věc je, že k nám přišel Kuba Klepiš, který je hrozně šikovný, má perfektní ruce, to je další důvod, proč se naše přesilovky zlepšily.Pravidelně sbíráš kanadské body, máš hodně prostoru na ledě, co víc si přát...

Když máte hodně ice-timu, body se sbírají mnohem lépe. Když navíc hrajete v týmu, který je od začátku sezony na špici, body pak naskakují rychle nejenom mě, ale i všem ostatním.

V neděli vás čeká poslední utkání v první polovině základní části. Jedete na led Sparty...

Myslím si, že to bude rozhodně lepší hokej než dnes. Sparta chce hrát hokej, což by nám mělo vyhovovat. S takovými týmy jako Zlín se vždy trápíme, protože když nedáte rychlé góly, oni to neotevřou a budou pořád bránit. Na Spartě to bude o něčem jiném, tohle by nám mohlo sedět.

Dnešní výhra je zcela jistě i pro Zbyňu Irgla...

Je to dost citlivá situace, nerad bych k tomu moc říkal. Zbyňovi z celého srdce přejeme, aby mu operace dobře dopadla, v týmu ho potřebujeme. Věřím, že brzy bude zpět v plné síle na ledě!

×
Dnes v 14:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava