Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kapitán Vrána: Vybojovat titul v Praze byl zážitek, ale cesta domů dlouhá

05.05.2022 · Adam Sušovský
Potřetí za sebou a počtvrté v historii slaví třinečtí Oceláři zisk mistrovského titulu, jedna věc pro ně ale letos byla novinkou: Vůbec poprvé v historii totiž pohár pro šampiony přebírali na ledě soupeře. O oslavách i dlouhé cestě domů vypráví kapitán týmu Petr Vrána.

Jak jste si s týmem užili oslavy? 

No, byly větší, delší... Cesta domů z Prahy byla dlouhá, to byla pro nás novinka. Když se titul vyhrál doma, byli jsme všichni s nejbližšími dohromady v šatně, teď jsme s kluky v podstatě celou mistrovskou noc strávili sami v autobuse na cestě domů. I proto jsme se pak dohodli, že si zajedeme i s manželkami na wellness. Nakonec tak těch oslav bylo možná ještě o něco víc. 

Skoro to vypadá, že příště byste slavili radši zase doma...

Já asi doma, ale když to bylo na Spartě... Bylo to výjimečné, bylo tam sedmnáct tisíc lidí, krásná hala, hlavní město. Brát titul zrovna tam byl zážitek. 

S odstupem času, co považuješ

Měli jsme momenty v sezoně, kdy jsme byli zranění, nemocní, hodně se nám to celé rozkouskovalo, ale nejtěžší asi nakonec stejně byla série se Spartou. Ta byla velmi nepříjemná. Byla silným soupeřem, fakt že jo. Jsem pyšný na tým, že potřetí za sebou dokázal mít takhle dlouhou sezonu a být na jejím konci úspěšný. 

Jenže s jídlem roste chuť, na vítězství se zvyká dobře. Už jako kapitán přemýšlíš, jak to dotáhnout k oslavám i příští rok? 

Odejde pár hráčů, přijdou noví trenéři... Bude to rozhodně jiné. Já ale věřím, že i s novými trenéry a novými spoluhráči tady udržíme standard, na jaký jsme zvyklí. Nasazení v tréninku i ve hře tak, aby tomu nakonec odpovídaly i naše výsledky. 

Jak se ti poslouchá fakt, že spousta lidí Oceláře porovonává s érou dominantního Vsetína? 

Nesrovnával bych to. Vyhrát v dnešní době třikrát za sebou je neskutečný, něco co se jen tak nepovede. V lize je dnes spousta dobrých týmů, každou sezonu více kádrů s ambicemi na titul. Za éry Vsetína mohla konkurovat možná jen Sparta, Na Lapači hráli všichni reprezentanti. 

Taky mluvíš o vyrovnané soutěži, ale až do finále se Spartou jste play off propluli suverénně... 

Možná na zápasy, ale samotné zápasy byly vyrovnané. O gól, v prodloužení, na nájezdy... Myslím, že jsme měli zkušenosti i štěstí. 

Bylo to o štěstí nebo o umění?

Člověk musí mít i štěstí, aby takové zápasy mohl zvládat. Ale zkušenosti nám pomohly hodně. Máme toho za sebou v play off hodně.

Zlomilo finále se Spartou páté utkání v Třinci a suverénní výhra 7:3?

Jo, já tomu věřím. Vrátili jsme se za stavu 2:2 domů a řekli si, že nebudeme tolik bránit, zkusíme více zaútočit. Spartu jsme přehráli jednoznačně a to byl rozhodující moment. V šestém finále už byla Sparta nervóznější. Zvládli jsme to, máme titul a teď si můžeme užívat oslav.

×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec