Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kapitán Vrána: Jdeme si za svým, je úžasné hrát finále každý rok

16.04.2022 · Adam Sušovský
Do Třince přišel před čtyřmi lety z kádru posledního soupeře letošní sezony: Petr Vrána se po přestupu ze Sparty stal lídrem Ocelářů, dvakrát zvedl nad hlavu mistrovský pohár a teď touží po zlatém hattricku. Přečtěte si rozhovor s třineckým kapitánem před startem finále.

Jak se ty i tým těšíte na začátek finále proti Spartě? 

Všichni se těší! Hlavně je úžasné, že máme možnost hrát finále zase po roce, toho si všichni moc váží. Sparta má vynikající mančaft, ke konci sezony chytla formu, takže už teď musíme počítat s tím, že to bude těžká série. 

V základní části se Spartou padala spousta branek, s tím teď asi moc počítat nemáme, že? 

Ona je základní část odlišná, play off už se hraje jinak. Samozřejmě nedokážu odhadnout, jestli bude padat hodně gólů, ale doufám, že tak šílená přestřelka z toho nebude. Pro diváky to bylo asi zajímavé, pro trenéry na infarkt. I bez takové spousty gólů nás ale čeká super série. 

Třinec hraje finále počtvrté za sebou, o čem to vypovídá? 

Je to obrázek práce, která se tady v klubu dělá. I o charakteru kluků v kabině, kteří si jdou společně od začátku za svým. Jakmile se přiblíží play off, každý přesně ví, co se po něm chce a dělá, co má. To je skvělé. Mít možnost být pravidelně ve finále a rvát se o zlato je výsledek. 

Kromě kvality a řekněme hokejového talentu ale máte v týmu dost dobře zažitý systém play off, že? 

Určitě. Je to taky o vyspělosti hráčů. Kluci dodržují a hrají, co si řekneme, co trenéři určí. To je skvělá vizitka pro všechny hráče, kteří tady teď jsou nebo kteří měli možnost za Třinec o titul bojovat předtím. 

Sparta se do finále dostala po dlouhých šesti letech, vy počtvrté v řadě. Je to výhoda? 

Je možné, že zkušenosti z finále máme a menší roli to nakonec hrát může. Ale pozor: Sparta má hodně zkušený tým, skvělé hráče, kteří toho v kariérách prošli spoustu. Budou na finále připraveni dobře. 

Právě ze Sparty jsi sem do Třince před lety výměnou přišel, bereš tohle finále jako takové symbolické uzavření kruhů? 

Jo i ne. Sparta se totiž za ty roky hodně obměnila, kluků, se kterými jsem tam hrál, už v klubu nezůstalo tolik. V podstatě je celý mančaft poskládaný úplně jinak. Ale je skvělé hrát proti Spartě, asi jsme si lepšího soupeře nemohli přát. Už jenom kvůli té atmosféře.

Sparta je rival snad každého klubu v Česku, jak bere Sparta Třinec?

Úplně stejně. Díky úspěchům se Třinec stal rivalem všech týmů v extralize. Každý si na nás brousí zuby, akorát taky každému vadí, že k nám musejí všichni jezdit strašně daleko (směje se). 

Oceláři budou ve finálové sérii útočit na zlatý hattrick, uvědomuje si to celý tým? 

Mě osobně to takhle nenapadlo… A neslyšel jsem, že by o tom v kabině takhle někdo mluvil. My to bereme tak, že je tady další sezona a jdeme bojovat o další titul. Nikdo neřeší, že jsme ho vyhráli i před rokem… Nechci tím říct, že by si nikdo nevzpomněl, ale koukáme spíše přes sebe. Navíc i v našem týmu je pár nových kluků, kteří mají šanci o titul hrát poprvé. 

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav