Kapitán Lukáš Krajíček přerušuje kariéru

24.01.2020 · Klub
Třinečtí Oceláři přicházejí minimálně na nějaký čas o svého kapitána. Šestatřicetiletý obránce úřadujících mistrů republiky Lukáš Krajíček se rozhodl přerušit svou bohatou a úspěšnou kariéru. Na vině jsou zdravotní důvody.

Dva mistrovské tituly s Oceláři, 11 let v zámoří, převážně v NHL, kam si ho vybrala v prvním kole vstupního draftu Florida Panthers a kde to dotáhl s Philadelphií Flyers v roce 2010 až do finále Stanley Cupu, dalších necelých šest sezon v KHL, majitel jedné stříbrné a dvou bronzových medailí z mistrovství světa a také účastník zimní olympiády v Soči. Na výčtu těchto úspěchů se aktuálně zastavila kariéra Lukáše Krajíčka, kterého však v posledním roce sužují zdravotní problémy. Nejprve kapitán Ocelářů utrpěl přesně před rokem (24. ledna 2019) na ledě Chomutova otřes mozku, po kterém už do sezony, kterou jeho spoluhráči korunovali ziskem mistrovského titulu, nezasáhl. Následně se přidaly i další zdravotní problémy, kvůli kterým nestihl rodák z Prostějova ani start aktuální sezony, když chyběl v úvodu nového ročníku Champions Hockey League a později naskočil i do Tipsport extraligy.

„Snažil jsem se vyvinout velké úsilí, abych byl týmu k dispozici v co nejlepší formě, ale nejde to. Nadále mám problémy, které mě limitují v tom, abych hrál roli, jakou ode mě klub, vedení, trenéři, spoluhráči i fanoušci očekávají. A už to trvá příliš dlouho, trápím se opravdu prakticky celý rok. Navíc se blíží vrchol sezony a usoudil jsem, že by bylo fér vůči všem, kteří v Třinci dělají hokej a dávají do toho všechno, abychom si vyložili férově karty na stůl. Nejsem přítelem unáhlených rozhodnutí, s touto možností jsem si pohrával nějaký čas a tento verdikt je nejlepší pro mě, pro klub i pro mou rodinu,“ vysvětluje Lukáš Krajíček, který vinou zdravotních problémů naskočil v probíhajícím soutěžním ročníku tuzemské nejvyšší soutěže pouze do 19 utkání z dosavadních sedmatřiceti a chyběl také na prosincovém Spengler Cupu, kde Oceláři vyválčili druhé místo.

„Toto je typ zprávy, který vždycky zamrzí. O Lukášových zdravotních problémech jsme věděli po celou dobu, pravidelně nás o svém stavu informoval, takže nemůžu říct, že jsme zaskočeni anebo nepřipraveni. Samozřejmě, že v Lukášovi ztrácíme kvalitního hráče, který je pro nás přínosem v jakékoli roli. V kabině měl díky své skvělé kariéře a skromnosti, která mu zůstala, přirozenou roli autority, kterou každý respektoval. Je to velká ztráta, nicméně kádr máme kvalitní, což dokázalo i poslední play off korunované zlatými medailemi, které už Lukáš sledoval jen zpovzdálí,“ dodává sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek, podle kterého není žádný důvod k panice.

„Nemohu teď říct, jestli přivedeme do našich obranných řad někoho dalšího, protože styl naší práce je takový, že situaci na hráčském trhu si vyhodnocujeme prakticky nepřetržitě, a to na všech postech. Takže v tomto ohledu se nic na naší práci nemění a nezmění se v tomto ohledu nic ani do uzávěrky přestupů, která je posledního ledna o půlnoci. Lukáš na naší soupisce každopádně zůstává, protože nikdo z nás neví, jak se vyvine jeho zdravotní stav například za dva měsíce,“ uzavírá Peterek.

Sám Lukáš Krajíček tuto možnost nevylučuje, i když jí velké šance nedává: „Nikdo z nás nevidíme do budoucnosti, obzvlášť když jde o zdraví, ale aktuálně si v tento okamžik myslím, že je tento krok nejlepší cestou pro všechny,“ uzavírá Krajíček.

Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno