Kaňák: Neskutečně důležitá výhra!

24.02.2023 · Adam Sušovský, forto Roman Turovský
Asi těžko si mohl vysnít lepší návrat na mateřský led, Lukáš Kaňák se hned při svém prvním utkání proti Plzni gólově prosadil, navíc tím nasměroval v nervózním zápase Oceláře za vítězstvím. A taky ukázal gesto fair play: Možná nejdůležitější branku zápasu na ledě neslavil: "V Plzni jsem vyrostl, nedělá se to. I když z gólu radost mám obrovskou," řekl teď už třinecký obránce.

Jak důležité je pro Oceláře vítězství v Plzni?

Neskutečně důležité, potřebovali jsme sice získat tři body a máme dva, ale jsme rádi za vítězství!

Užil sis návrat do Plzně, na led tvého mateřského týmu?

Bylo to příjemné a hlavně s příjemným koncem. Moc jsem nevěděl, co od toho dneska čekat… Ale viděl jsem tady v hledišti známé tváře, potkal jsem se s klukama z týmu a ještě dnes vyhrál. Za mě to bylo úplně dokonalé.

A taky jsi dal gól, nesmírně důležitou vyrovnávací trefu na 4:4, kterou jsi před slušně zaplněným stadionem slavit nechtěl...

Vyrovnali jsme a měli šanci vyhrát. Já měl samozřejmě radost, že jsem dal gól, ale já tady v Plzni vyrostl… Proti bývalému týmu se góly neslaví, takhle to vnímám.

Co říkáš na emoce, které utkání provázely?

V Plzni jsou emoce vždycky. Oběma týmům šlo o hodně, Plzeň slavila výročí od svého posledního titulu, chtěla vyhrát, to je jasné.