Juniory čeká pět domácích duelů v řadě, vlak startuje již tento pátek

13.10.2021 · Jakub Kotajny
Víkendovým dvojzápasem odstartují svěřenci Reného Muchy sérii pěti zápasů pod Javorovým. V pátečním utkání vyzvou mladí Oceláři rozjetou Boleslav, sobotní duel pak nabídne měření sil mezi třineckým drakem a Bílými Tygry Liberec. Pojďme si jednotlivé aktéry těchto klání představit a nažhavit se tak na další dávku mládežnického hokeje.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři zatím zažívají opravdu povedenou sezonu, v uplynulých devíti duelech okusili chuť porážky pouze jednou a právem se vyhřívají na druhé příčce juniorské extraligy. Své poslední střetnutí odehráli svěřenci Petra Hakena na začátku desátého měsíce před domácími tribunami proti kladenským Rytířům. Hned v úvodní dvacetiminutovce se mladoboleslavská juniorka dostala do jednobrankového vedení 2:1, v prostředním dějství pak Tomáš Dlask celému výčtu branek dal ráznou tečku.

Navzdory velmi dobrému umístění Boleslavi v tabulce extraligy žádnou výraznou individualitu v řadách Bruslařů nenajdeme. Nejproduktivnější Jan Závora však zvládl za osm zápasů nashromáždit jedenáct kanadských bodů za čtyři branky a sedm asistencí. Aktuální jedničkou v brankovišti Mladé Boleslavi je osmnáctiletý Marek Stuchlík, který si po osmi odchytaných duelech drží úspěšnost převyšující dvaadevadesát procent.

S Mladou Boleslaví se třinecká juniorka utká již v pátek od 18:00 na ledě Mini WERK ARENY.

POSLEDNÍ ODEHRANÝ ZÁPAS BRUSLAŘŮ:

2. října - BK Mladá Boleslav vs. Rytíři Kladno – 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Němec (Brouček, Jasečko), 14. Václavík (Jasečko), 39. Dlask (Jasečko) – 12. Kočka (Koštoval)

Sestava Mladé Boleslavi v tomto utkání: Krinwald (Stuchlík) – Němec, Vacík "C", Rajgl, Jasečko, Moravec, Křepelka – Dlask, Polák, Broš, Hašlar, Snášel, P. Šíma, Brouček, Simon "A", Václavík, Hrouda, Hruška.

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí se mohou honosit titulem prozatímně jediného přemožitele Mladé Boleslavi, ani zápas s Bílými Tygry tak pro Oceláře procházkou růžovým sadem nebude. Liberec se aktuálně nachází na čtvrté příčce juniorské extraligy, když z devíti odehraných duelů brali plný bodový zisk hned sedmkrát, ve zbylé dvojici příkladů pak padli již během základní hrací doby a body si tak neodnesli. Kromě příjemného umístění na předních příčkách se Liberec těší i nejlepším přesilovkám celé soutěže. Před venkovním tripem si Liberec představil na domácím ledě v zápase se Spartou, kde svěřenci Richarda Loba padli výsledkem 3:5, zejména díky tříbodovému příspěvku Jakuba Zembola (2+1) na straně hostů.

Za zmínku stojí rozhodně i výkon Adama Měchury, který s dvanácti vstřelenými brankami vévodí této disciplíně a v souboji o nejproduktivnějšího hráče soutěže uzavírá první pětku. V ní se nachází ještě jedno liberecké jméno, za čtyři branky a třináct asistencí si prozatímní čtvrtou příčku drží Lukáš Nezbeda, který zároveň se sparťanským Hauserem bojuje o titul nejlepšího nahrávače. Jasného tahouna budeme marně hledat i v brance Liberce, tam si rovným dílem osm zápasů rozdělil gólmanský tandem Daniel Král - Štěpán Vopravil.

Zápas mezi mladými Oceláři a Bílými Tygry započne úderem sobotního poledne v Mini WERK ARENĚ.

POSLEDNÍ ODEHRANÝ ZÁPAS LIBERCE:

15. října - AZ Heimstaden Havířov vs. Bílí Tygři Liberec - X:Y

Po nevydařeném začátku se vlak strojvedoucího Reného Muchy v měsíci říjnu již rozjel do ideálního tempa. Z dvou zápasů v desátém měsíci tohoto roku si mladí Oceláři odnesli hned šest bodů a vyhoupli se na dvanáctou příčku juniorské extraligy. Svůj poslední duel odehráli třinečtí junioři na ledě českobudějovického Motoru, kde díky trojici slepených branek v samotném závěru střetnutí otočili výsledek zápasu z 0:1 na 4:1 a pod Javorový tak vezli tři body.

Pohled do tabulky produktivity nabídne obrázek s Pavlem Matějem na první příčce, tento devatenáctiletý střelec si v sedmi odehraných zápasech zajistil osm kanadských bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Velmi sympatický výkon ale předvádí i Matěj Kozlík, který je nejlepším nahrávačem celku z pod Javorového.

POSLEDNÍ ODEHRANÝ ZÁPAS OCELÁŘŮ:

2. října - Motor České Budějovice vs. HC Oceláři Třinec - 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 38. Janoch (Chlubna) – 10. Matěj (Ramik), 48. Ramik (Matěj), 50. Matěj (Jobánek), 56. Ramik (Pětník)

Sestava Ocelářů v tomto utkání: Švančara (Klimek) – Hykl, Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Hrůzek, Marcinko – Šutý, Wardas (C), Pětník – Przybyla, Ullrych, Matěj (A) – Ramik, Hlávka, Kozlík – Jobánek, Procházka.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary