Juniorům končí sezóna, Slavii podlehli 9:3

19.03.2011 · Daniel Ježek
Po prohraném domácím utkání se svěřenci trenérů J. Juříka a A. Macha vydali do hlavního města vstříc prodloužení sezóny. Po celkem vyrovnané první třetině dokázali domácí odskočit na rozdíl pěti branek a rozhodnout tak zápas, i celou sérii, ve svůj prospěch.
ČF2, sobota 19.3.2011
Slavia Praha
9:3
Třetiny: 2:0, 5:2, 2:1  Branky a nahrávky: 3. Poletín (Příhoda, Žejdl), 12. Žejdl (Mavrojanidis), 25. Klhůfek, 26. Jaškin, 30. Hertl, 32. Hertl (Klhůfek, Barák), 36. Kejdana, 50. Příhoda (Klhůfek, Hertl), 59. Mavrojandis (Poletín) - 28. Bajtek (Marosz, Pavlík), 39. Faksa (Marosz), 59. Rufer (Deveri). Rozhodčí: Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 11:11. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2, 9:2, 9:3.
Dlouhý - Příhoda, Poletín, Jaškin, Müller, Hertl, Jeník, Hellar, Růžička, Okuliar, Suchánek, Kejdana, Barák, Mavrojanidis, Palaščák, Doležal, Jaškin D., Krejčí, Semrád, Žejdl, Klhůfek.
Kotrla (od. 26. Sklenář) - Pavlík, Bajtek, Deveri, Rajnoch, Marosz, Řezáč, Hegyi, Faksa, Toman, Rapáč, Kaďourek, Roupec, Kajaba, Burzala, Matuš, Číhal, Rufer, Bezuška.

Do utkání vstoupili s mírnější převahou hráči Třince, ale góly dávali domácí. Nejprve se před brankou Ocelářů k puku probojoval Michal Poletín a nadvakrát otevřel střelecký účet zápasu. Po deseti minutách navíc hosté nechali jet zřejmě nejsehranější duo v juniorské extralize Georg Mavrojanidis – Lukáš Žejdl na jediného obránce, čehož druhý jmenovaný po přihrávce spoluhráče využil a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Po přestávce se s góly roztrhl pytel. Klhůfek s Jaškinem zvýšili na 4:0, na což ještě hosté stihli odpovědět ve dvojnásobné přesilové hře. Marosz si půjčil puk, dlouho hledal lépe postaveného spoluhráče a nakonec přihrál zcela volnému Filipu Bajtkovi, který už pouze zasunul kotouč do odkryté klece.

V početních výhodách úřadovala ale i Slavia. Ani ne za dvě minuty se v přesilovkách dvakrát trefil mladík Tomáš Hertl a sešívaní rázem vedli 6:1. Do konce druhé části se prosadily oba týmy. Za domácí dával branku Filip Kejdana, za Oceláře se prosadil Radek Faksa. Po čtyřiceti minutách se šlo do šaten za hrozivého stavu pro Třinecké 7:2.

Zbytek utkání se stal pouhou formalitou. I na pohybu Ocelářů byla citelná beznaděj, s níž museli utkání dohrávat. Ve třetí třetině navíc slávisté s gólovými hody nepřestávali a po brankách Příhody a Mavrojanidise svítilo na ukazateli skóre 9:2

Gólový účet a celou sezonu pro hosty ukončil symbolicky kapitán Adam Rufer v čase 58:53, když kosmeticky upravil stav na 9:3.