Juniorský navrátilec Kozlík: Každým tréninkem a zápasem se cítím lépe

17.03.2023 · Šárka Kolková
Základní část juniorské extraligy jde do finiše, na mladé Oceláře už čekají jen poslední dva zápasy. Ty svěřenci trenéra Reného Muchy odehrají na ledě Liberce a Boleslavi. Součástí týmu už je po dlouhodobé absenci i útočník Matěj Kozlík.

Matěji, jak hodnotíš poslední domácí zápasy v základní části?

Určitě je hodnotím kladně, protože jsme oba vyhráli. Musíme si ale přiznat, že v pátek s Energií to nebyl dobrý výkon. Tři body se ale počítají.

Jak se cítíš po fyzické stránce? Nedávno ses vrátil po dlouhé absenci.

Po fyzické stránce to ještě není stoprocentní, jelikož jsem měl dlouho dietu a shodil jsem šest kilo. Nabrat zpět svaly a fyzičku není jednoduché, ale myslím si, že to má vzestupnou tendenci a každým tréninkem a zápasem se cítím lépe.

Jak těžké pro tebe bylo sledovat hokej jen z pozice diváka? A jak náročný byl potom návrat zpátky do tempa?

Bylo to hodně náročné, když ze dne na den prostě nesmíte nic dělat. Jen odpočívat, dodržovat dietu a čekat až se výsledky zlepší. Hlavně ze začátku se týmu moc nedařilo, prohrálo se hodně zápasů a vy s tím doma na gauči nemůžete nic udělat. Klukům jsem věřil, že to obrátí na naši stranu a začneme opět vyhrávat, což se pak taky stalo. Návrat jsem očekával trochu snadnější než byl, protože po prvních trénincích jsem se cítil hůř, než když začne letní příprava. Postupně se to ale začalo zvedat a začal jsem se cítit líp.

Když ses vracel zpátky do hry, tým bodoval čtrnáctkrát v řadě, proti Vítkovicím a Plzni ale ani neskóroval. Čím to?

Myslím si, že to byla taková daň za těch 13 výher. Zápas s Vítkovicemi byl takový den blbec, kdy nám to nelepilo. Nemohli jsme dát gól, což nás mrzí kvůli fanouškům, kteří přišli ve velkém počtu a udělali nám parádní atmosféru. Za to bychom jim chtěli moc poděkovat. A zápas s Plzní byl stejný. Nedávali jsme góly, což je těžké. Hloupá vyloučení nás srážela a koncovka? O tom se nemusíme vůbec bavit. Asi jsme měli nějakých 46 střel, což nedat z toho gól, je jednoduše špatné.

Proti Karlovým Varům a Litvínovu jste body urvali. Změnili jste ve vaší hře něco?

Chtěli jsme se tlačit do koncovky a dávat branky. Také hrát více na puku a určovat tempo zápasu.

Vary na vás v prvních minutách vletěly. Určila podle tebe první branka ráz zápasu? Soupeře jste poté do hry moc nepouštěli.

Začátek utkání byl špatný. Tohle si nemůžeme v play off dovolit, může nás to stát zápas. Pak jsme ale dali gól a to asi určilo ráz zápasu.

I přesto, že jste vyhráli, trenér při hodnocení dvakrát spokojený nebyl. Co podle něj bylo špatně?

Nesprávně tam bylo více věcí. Jak už jsem říkal, začátek zápasu nám nevyšel. Měli jsme špatný pohyb, prohrávali jsme osobní souboje, předržovali jsme puky i střídání.

V zápase proti Litvínovu jste dali 3 góly za 82 sekund. Co stálo za tak povedeným začátkem?

Před zápasem jsme si řekli plán hry, který budeme dodržovat a myslím, že jsme ho dodržovali po celou dobu. Určitě nám pomohl první gól hned v úvodním střídání a pak jsme hned přidali další.

V poslední třetině jsi pak svým prvním gólem po návratu uzavřel skóre na 8:2. Velká úleva?

Z mé strany to byla velká úleva, abych řekl pravdu. Já jsem takový, že mám od sebe velké očekávaní a po pauze jsem nic neměnil. Chtěl jsem být hned platný pro tým tak, jak jsem byl před nemocí.

Přidá vám tato výhra větší sebevědomí do dalších zápasů?

Samozřejmě, každá výhra dodá sebevědomí, což je teď před další fází soutěže strašně důležité, ale zase to nesmí být přehnané sebevědomí. Play off je jiná soutěž.

Jak se ti hraje ve formaci s Oskarem Haasem a Michalem Ramikem?

S Oskarem a Ramou se mi hraje super. I přesto, že jsme spolu ještě netrénovali v jedné formaci, tak nám to šlo. Jsme schopní si vyhovět a trefit bránu umíme všichni. Věřím, že se naše hra bude ještě zlepšovat.

V tomto týdnu odehrajete poslední zápasy základní části proti Liberci a Boleslavi. Očekáváš už zápasy v duchu play off?

Určitě se poslední utkání budou blížit play off. Očekávám vyrovnané a vyhrocené zápasy, jelikož Liberec bude hrát poslední utkání v sezoně a určitě je budou chtít oba vyhrát. V Boleslavi to bude taky hodně těžký, protože se bojuje o první čtyřku a výhodu začínat play off doma.

HC Motor České Budějovice