Juniorské derby pro Oceláře! Rozhodlo prodloužení

20.11.2022 · Šárka Kolková
Junioři i přes nepříznivý vývoj dokázali vyhrát v derby. Ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby sice mladí Oceláři jeden gól ztráceli, z brejku ale zvládl vyrovnat Matěj Kozlík a v nastaveném čase rozhodl Tomáš Šilar.
23.kolo, neděle 20.11.2022
3:2p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 36. Cedzo (Kremnický, Andrle), 59. Kozlík (Šilar), 64. Šilar (Moškoř) – 39. Slusarczyk (Macias, Bystroň), 53. Macias (Slusarczyk, Bystroň). Rozhodčí: Cabák, Čech – Mikšík, Tvrdý. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 67. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Oceláři Třinec: Král – Kareš, Kremnický, Pospíšil, Andrle, Buják, Hrůzek, Volas – Hlávka, Pánek, Kozlík, Šutý, Cedzo, Spěváček, Gerych, Tomiczek, Holinka, Šilar, Moškoř, Jobánek
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Bystroň, Prčík, Puchala, Chaloupka, Bialy, Fibigr, Činčala, Smolka – Macias, Milata, Přibyl, Kubík, Pavelec, Kotásek, Krejsa, Glas, Štiak, Slusarczyk, Vehovský

První třetina byla lepší z pohledu hostujícího týmu. Vítkovice dobře napadaly a ze své aktivity těžily šance. Macias několikrát zkomplikoval výhled Královi, třinecký brankář si s tím ale dokázal poradit. Za Oceláře hrozil jako první Holinka, který se dostal až k Bartošákovi, tam ho ale včas zastavila hostující obrana. Výborná nabídka se naskytla i Šutému, jenž se ocitl zcela osamocen v levém kruhu. Na strážce brány Vítkovic byl ale krátký.

I do druhé periody vstoupil lépe soupeř a v osmadvacáté minutě dokonce Macias trefil tyč. Skóre tak otevřeli až domácí. V čase 35:35 Adam Cedzo tečoval střelu Kremnického do sítě a poslal svůj tým do vedení. Oceláři si pak ale ve vlastní přesilovce nechali ujet Maciase se Slusarczykem, kteří se dostali do přečíslení a Jakub Slusarczyk zakončil pod břevno.

Ve třetí části šli do vedení jako první hosté. Krzysztof Macias se snažil dotlačit puk do branky a s trochou štěstí si jej tam domácí nakonec srazili sami. Zdálo se, že je hotovo, ale ne. I přesto, že domácí v posledních minutách nebyli vůbec výrazní, vyrovnat se jim podařilo. Matěj Kozlík v čase 58:40 vymáchal obránce Vítkovic a puk poslal Bartošákovi pod betony až do sítě.

Prodloužení začalo opatrně. Třinec se poté ale dopustil faulu a Vítkovice měly možnost skórovat při hře ve čtyřech proti třem. Bialy ovšem ve výborné šanci trefil jen tyč. Šťastnější tak byli Oceláři. Autorem vítězné branky se stal Tomáš Šilar.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Klasické derby. Obě mužstva byla připravena a dobře motivována. První třetina měla vysoké tempo a rychle uběhla. Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec. Díky brankáři jsme hodně situací ustáli. Dostali jsme laciný gól v oslabení a soupeř nám odskočil. Náhodou jsme se dostali do brejku a poslali zápas do prodloužení. Dali jsme ne moc pěknou branku, ta se ale počítá a jsme rádi za dva body."

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): "Byli jsme lepším týmem. Bohužel, Třinec byl šťastnější. Gratuluji soupeři."