Juniorka venku tápe, dorosty drží první místa!

01.10.2015 · Martina Sikorová
Juniorka i oba dorosty za sebou mají první měsíc v nejvyšších mládežnických soutěžích. Jak si Oceláři v září vedli a jak výkony jednotlivých týmů hodnotí juniorský útočník Michal Kovařčík, obránce staršího dorostu Ondřej Imrich a brankář mladšího dorostu Radek Ochman?

Juniorka doma boduje, na hřištích soupeřů ale tápe

Letošní sezónu odstartovali svěřenci trenéra Wojnara sérií venkovních utkání. Na ledě Zlína dokázali Oceláři především díky přesilovým hrám hned třikrát dotáhnout náskok domácího týmu, v samostatných nájezdech už se ale radovali Ševci. Početní výhody byly silnou stránkou třineckých mladíků také v jiných zápasech, statisticky končí každá čtvrtá přesilová hra Třince úspěchem, naopak soupeři dokázali nabídnutou výhodu zužitkovat pouze jedinkrát. "Je to velmi důležité, když máte dobrou úspěšnost v oslabení. Soupeři jsou pak otrávení a psychická výhoda jde na naši stranu. Přesilovky jsou pro nás lahůdka, v našem týmu je spousta hráčů, kteří mají tuhle část hry nejradši a taky to tak vypadá. Ještě by jsme mohli zlepšit hru 5 na 5 a bude to paráda," hodnotí hru svého týmu během nestandardního počtu hráčů na ledě nejproduktivnější junior, Michal Kovařčík.

V dalších utkáních na ledech soupeřů pak sice třinečtí junioři vystřelili téměř stokrát, výsledkem ale byly pouhé čtyři góly, z čehož pramenily tři porážky (s Olomoucí, Jihlavou a Kometou). "Letos máme, troufám si říct, smůlu. Takové trápení jsem tu v juniorce ještě nezažil. Kdybychom dali o pár gólů více, byli bychom na tom v tabulce rozhodně lépe. Ale takový je hokej, musíme se s tím vypořádat. Věřím, že to prolomíme a budeme hrát ve větší pohodě."

Oproti tomu v domácí hale junioři vyhráli dosud všechna utkání, nejprve udolali Zlín, poté si v regionálním derby poradili s Vítkovicemi a utkání s Kohouty navíc vyšperkovali čistým kontem. Zatím však pořád platí to, že ani v jednom utkání nedali Oceláři více než tři góly. "Můžeme poděkovat hlavně brankářům, protože naše produktivita je mizerná. Tolik neproměněných šancí, to už je sedm zápasů stejná pohádka pořád dokola."

Junioři v číslech

Umístění v tabulce 13. místo, 10 bodů
Využití přesilovek 25,00 %
Ubráněná oslabení 95,45 %
Nejproduktivnější hráč Michal Kovařčík (3+4)
Nejproduktivnější obránce Jan Bartko (3+3)
Nejlepší +/- Michal Roman (+3)

Starší dorost zaváhal jen jednou a drží první místo

Svěřenci trenéra Muchy zahájili novou sezónu jedenácti gólovým vítězstvím proti nováčkovi z Opavy, utkání proti Zlínu už jednoznačný výsledek nenabídlo, ale nakonec se znovu radovali Oceláři a třetí výhru pak třinečtí mladíci přivezli z Vítkovic, kde ovládli regionální derby v poměru 5:3. "Utkání proti Zlínu jsme zvládli parádně, ale naneštěstí naše soutěž v této části mnoho silných soupeřů, kromě Zlínu a Vítkovic, nepřináší. Jako velmi nepříjemný protivník se jeví také Olomouc, se kterou jsme prohráli, ale už se těšíme na odvetu. Věříme v to, že se dostaneme do play-off, kde se utkáme se soupeři, kteří nás skutečně prověří," komentuje lídr kanadského bodování obránců staršího dorostu, Ondřej Imrich.

Slova třineckého obránce potvrzují také další výsledky staršího dorostu, v utkání s Havířovem zvítězili Oceláři 9:1, na ledě Vsetína pak 7:0 a v posledním kole znovu zaznamenali tři body po výhře 6:2 nad Opavou. V zápase proti Porubě se pak ale svěřenci trenéra Muchy na výhru 3:2 nadřeli, ještě o pár kol dříve Oceláři zaznamenali zmíněnou porážku v duelu proti Kohoutům, byť na branku svého soupeře vyslali více než pětačtyřicet střel a jako v mnoha dalších utkáních nabídli olomouckým hráčům pouze dvě početní výhody. "O porážce rozhodl nedůraz v zakončení a náš sklon podcenit jasné šance. A k nízkému počtu trestných minut, trenér nám klade na srdce, ať se vyhneme útočným faulům, i když se to občas stane, to je nevyhnutelné."

Starší dorost v číslech

Umístění v tabulce 1. místo, 21 bodů
Využití přesilovek 28,00 %
Ubráněná oslabení 94,44 %
Nejproduktivnější hráč Jakub Lacka (9+6)
Nejproduktivnější obránce Ondřej Imrich (1+5)
Nejlepší hráč v hodnocení +/- Jakub Lacka (+15)

Mladší dorost také s jednou prohrou na čele tabulky

Svěřenci trenéra Raszky vstoupili do nové sezóny sedmi gólovým vítězstvím nad Vsetínem, poté sice zaváhali na ledě Zlína, ale hned v dalším kole Oceláři najeli na vítěznou sérii, která se prozatím zastavila na pěti vyhraných zápasech. Třinečtí dorostenci mají nejlepší střeleckou produktivitu, v sedmi odehraných kolech nastříleli dohromady dvaačtyřicet gólů, sedmadvacet z nich jde na účet trojice útočníků - Jonáše Peterka, Adama Rašky a Filipa Indrsta. "Tréninky jsou zaměřeny hlavně na střelbu z gólových pozic a následný důraz v brankovišti, určitě je vidět zlepšení. Za celý tým můžu říct, že jsme s dosavadními výkony spokojeni, teď v nich musíme dále pokračovat," říká gólman mladšího dorostu, Radek Ochman.

Mladší dorostenci se také mohou pochlubit výbornou statistikou při hře v oslabení. V jednadvaceti početních nevýhodách Oceláři nedovolili soupeři skórovat, v posledním kole na ledě Přerova navíc hráči s dráčkem na prsou během jednoho vyloučení vstřelili hned dvě branky. "Celý tým šlape tak, jak má, kluci se obětavě vrhají do střel, velkou práci za mě udělají právě oni a když se naskytne prostor, tak se snaží útočit."

Mladší dorost v číslech

Umístění v tabulce 1. místo, 18 bodů
Využití přesilovek 27,27 %
Ubráněná oslabení 100 %