Juniorka má třetí bod a postupuje do čtvrtfinále!

12.03.2016 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři odcestovali do Mladé Boleslavi s možností ukončit celou sérii již v prvním zápase na ledě soupeře a to se povedlo. Svěřenci trenéra Varadi sice inkasovali jako první, to je ale nezlomilo a zejména díky perfektní závěrečné třetině dosáhli na vytoužený postup.
OF3, sobota 12.3.2016
Ml. Boleslav
3:7
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 2:3, 1:1, 0:3  Branky a nahrávky: 2. Brzák (Borovec), 15. Průšek (Kotala, Marček), 32. Kotala – 6. Lacka (Janiczek), 11. Pala (Lacka), 17. Hrehorčák (Lorek, Bartko), 35. M. Kovařčík (Jašek, Hrehorčák), 44. Miloš Roman (Hrehorčák, Lorek), 54. M. Kovařčík (Jašek, Stránský), 58. Jašek (Hladonik). Rozhodčí: Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 35:47. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:7.
Krofta – Marček, Červinský, Uřidil, Žalud, Mlčoch, Tůma – Průšek, Prokop, Kotala, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Pořízek, Outrata, Musliu, Sedmík, Motloch
Loubal – Pisarik, Janiczek, Bartko, Michal Roman, Stránský, M. Adámek – Petrák, Švaňa, Jašek, Flok, Hrehorčák, M. Kovařčík, Sztwiertnia, Hladonik, Lacka, Miloš Roman, Lorek, Pala

Do zápasu lépe vstoupila Mladá Boleslav, která se již ve druhé minutě ujala vedení, když zpoza brány vyjel a vystřelil Borovec a následně dorážkou rozvlnil síť odkryté branky Stanislav Brzák. Od páté minuty se ovšem hosté probudili a začali hrát aktivně. To jim také přineslo rychlý vyrovnávací gól, když obráncům ujel Jakub Lacka, jenž se trefil přímo pod břevno.

Po vyrovnání skóre si Bruslaři zahráli přesilovku, avšak málem při ní inkasovali podruhé, když pustili Michala Kovařčíka a poté i Lacku jet samotné na bránu. Třinec zůstal aktivní a hrozil zejména Stránský. S jeho pokusy si však Krofta poradil. Nakonec ale tlaku, který si Oceláři vytvořili, domácí podlehli a po závaru před brankou se radoval přesnou střelou Martin Pala. Středočeši se snažili aktivní hrou navrátit remízový stav, ale dlouho se jim nedařilo vypracovat si nějakou šanci.

Jenže pak začali hosté opět střílet na Kroftu, jehož však tentokrát nepřekonali, třebaže Lorek a Kovařčík měli skvělé šance. Vzápětí v patnácté minutě ale přišel pro hosty šok, když nejprve Marček namířil na třineckou branku, ale puk zřejmě ještě nepřešel čáru. Pak si ale počkal na správný moment Milan Průšek, jehož dorážka do prázdné brány znamenala kýžené vyrovnání. Z něho se ale Bruslaři neradovali dlouho, neboť Patrik Hrehorčák využil nedůrazu v obraně soupeře a měl dost prostoru namířit do nekrytého prostoru branky.

Zápas po výměně stran trochu ztratil na akčnosti, jakou měl v první třetině, ačkoliv se zprvu snažil o vyrovnání Denis Pätoprstý, jehož však vychytal Loubal. Znovu udeřit mohli i Oceláři, kteří dostali možnost zahrát si přesilovou hru. Jenže ti směrem dopředu moc aktivní nebyli a sami pustili Boleslavské do šance, kterou však nevyužili. Po vyrovnání počtu hráčů na ledě však začali být Oceláři zase nebezpeční, jenže domácí brankář i obrana si je dokázali hlídat.

Od zhruba třicáté minuty se probudili k činům i domácí a za dvě minuty mohli slavit vyrovnávací branku, když Jakub Kotala vymetl přímou střelou pavučiny v pravém růžku. Otočit skóre mohl Borovec, jenže v rozhodující moment nezkrotil neposedný puk. Následně se Bruslaři museli bránit v oslabení. V tom sice uspěli, ale jakmile se Mlčoch vrátil na led, inkasovali z dorážky Michala Kovařčíka, který se dostal první k puku po Jaškově ráně z ostrého úhlu.

Minutu poté mohl ještě navýšit třinecký Sztwiertnia, který se dostal do přečíslení, ale minul poloodkrytou branku. Boleslavské mohla také málem mrzet další chyba v rozehrávce, kterou málem využil Flok. Další šanci měl i Lorek. Poslední minutu druhé třetiny i začátek té třetí však oba celky odehrály ve čtyřech a za tohoto poměru počtu hráčů na ledě se nic důležitého nestalo.

Po návratu obou pykajících hráčů na led přišla pro domácí studená sprcha, neboť Oceláři odskočili na rozdíl dvou branek. Ve čtyřiačtyřicáté minutě totiž Miloš Roman najel do mezikruží a zvednutým pukem se trefil pod břevno. Další nebezpečnou šanci Třince musel po námazu jednoho z domácích hasit Brzák obětavým obranným zákrokem. Lavička Bruslařů si vybrala za tohoto stavu oddechový čas a poté Bruslaři přinutili hrát soupeře nedovoleným způsobem, takže si zahráli dvakrát po sobě přesilovku.

Boleslav hrála vabank a tlačila se k bráně, avšak hosté se drželi. Navíc jeden z hráčů při výstřelu zlomil hůl, čímž se hosté z tlaku osvobodili. Při druhé přesilovce střelbu ještě více zintenzivněli, ale gólman Loubal svůj tým excelentně držel. A tak přišel zákonitý trest. Po vypršení dvouminutového oslabení vsítil v čtyřiapadesáté minutě branku Michal Kovařčík do prázdné branky poté, co se spoluhráči výtečnou kombinací vyšachoval brankáře.

Rozhodnutý zápas se v posledních minutách víceméně dohrával, přesto chtěli domácí ještě zkusit štěstí. Odvolali brankáře Kroftu a v šesti lidech se hrnuli na třineckou branku. Tato snaha však skončila dříve, než začala, neboť se do prázdné brány přes celé kluziště trefil Lukáš Jašek. Mladé Boleslavi tak skončila sezóna a v bojích o lepší příčky bude na rozdíl od minulého ročníku chybět. Naopak Třinec jde dál.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Je to samozřejmě zklamání. Nechci se zatím pouštět do obsáhlejšího hodnocení té série. Nechám si to projít hlavou a pak s odstupem času se na to člověk nebude dívat tolik emočně. Chci ale popřát soupeři k postupu do čtvrtfinále. Ve všech třech zápasech hrál velice kvalitně. Je to velice vyspělé mužstvo, které má na to dostat se hodně hodně daleko, třeba až na vrchol. Co se týče nás, tak my jsme samozřejmě chtěli sérii prodloužit. Snažili jsme se pro to udělat maximum, ale množství velkých individuálních chyb nás sráželo dolů. Kvalita byla bohužel na soupeřově straně větší.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Mě těší postup přes velmi silného soupeře. Jsem rád, že jsme to zvládli ve třech utkáních. Série jako taková byla sice vyrovnaná, i když jsme byli v jednotlivých utkáních nakonec tím lepším týmem, ale Boleslav hrála statečně a držela se v utkáních proti nám. Rozhodovaly maličkosti a my jsme v nich byli lepší.