Junioři zvládli v prodloužení souboj nejlepších týmů

21.01.2023 · Redakce
Šlágr juniorské extraligy patří Ocelářům. Ti na svém ledě potvrdili formu posledních dní a v souboji s přímým konkurentem zdolali Mladou Boleslav, utkání v prodloužení rozhodl Vojtěch Spěváček!
42.kolo, sobota 21.1.2023
Ml. Boleslav
3:2p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 8. Šilar (Jobánek), 19. Moškoř (Jobánek, Šilar), 64. Spěváček (Buják) – 1. Moravec (Půček, Hradec), 29. Hradec (Moravec). Rozhodčí: Held, Kubičík – Rožánek, Axman . Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Oceláři Třinec: J. Král – Kremnický, Andrle, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Sikora, Hlávka, Šilar, Jobánek
BK Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, A. Vlasák, Hlinský – M. Vlasák, Vimmer, Hradec, Gardoň, Moyseyev, Půček, Polák, Hruška, Vítek, Šachl, P. Král, Vyroubal

Junioři Ocelářů se nadále vezou na vítězné vlně, v sobotu na svém ledě vyhráli už posedmé v řadě. V přímém souboji s tabulkovým rivalem ovládli šlágr a Mladou Boleslav po tuhém boji zdolali v prodloužení.

Utkání se přitom pro Oceláře nevyvíjelo dobře, domácí inkasovali už z první střely na branku: Uběhlo pouhých 31 vteřin, než se střelou od modré čáry prosadil Tomáš Moravec. Ještě v první třetině se ale Třinci podařilo skóre otočit. Miroslav Holinka sice ve velké šanci na začátku třetí minuty neuspěl, Tomáš Šilar už svou příležitost v polovině osmé minuty proměnit dokázal. V přečíslení ho po chybě hostů ideálně našel Jonáš Jobánek.

Do vedení se Třinec dostal na konci první třetiny. O gól do šatny se postaral Jan Moškoř a zase v tom měl prsty Jobánek, který dostal puk do brankoviště a Moškoř ho pak dorazil za záda mladoboleslavského brankáře.

Na další gól více než stovka diváků v hale čekala do poloviny utkání, radovali se hosté: Na modré čáře znovu napřáhl Moravec a tuto ránu navíc těsně před domácím gólmanem lehce tečoval mimo jeho dosah Vojtěch Hradec.

Nadále se hrál spíše opatrný hokej, ani jeden z týmů nedokázal využít množství přesilovek, a tak o vítězi šlágru rozhodlo až prodloužení. Oceláři v něm měli jasně navrch, prakticky svému soupeři nepůjčili puk a dlouhý tlak nakonec po hezké akci pečetil vítězným gólem Vojtěch Spěváček.