Junioři zvítězili v Olomouci 3:0!

20.09.2014 · Martina Sikorová
Třicátá sedmá minuta zápasu s olomouckými Kohouty - v rozmezí třiceti sekund se prosazují dva Lukášové v dresu Ocelářů, Bednář a Doudera. V power-play pak ještě upravuje konečné skóre na 3:0 pro Třinec Petr Heider a Oceláři si tak z Olomouce odvážejí plný počet bodů, brankář Miroslav Svoboda navíc také první vychytanou nulu v sezóně.
11.kolo, sobota 20.9.2014
0:3
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 37. Bednář (Pisarik), 37. Doudera (Růžička), 60. Heider (Růžička). Rozhodčí: Kika - Šimčík, Novotný. Vyloučení: 4:7, navíc Bednář (TRI) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:3.
Urbisch – Nesvadba, Kraigher, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský, Kočiřík, Markl, Bauer, Pavlovský, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Vrána
Svoboda – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Chroboček, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Růžička, Pala, Fejko, Christov, M. Kovařčík

Jak domácí Olomouci, tak hostujícímu Třinci se na začátku nevedlo řešit své akce konstruktivním způsobem. První vážnější příležitost utkání měl na svědomí hostující Bednář, který v přesilové hře nastřelil tyčku. Do poloviny úvodního dějství byli aktivnější spíše hráči Třince, od desáté minuty však začali být více agilnější hokejisté domácího celku.

Dvakrát se do dobré příležitosti tlačil kapitán olomoucké juniorky Milan Ostřanský, ovšem brankář Ocelářů Miroslav Svoboda dokázal v obou případech zasáhnout. V závěru první třetiny měla Mory možnost přesilové hry, místo toho, aby byl v zápřahu brankář hostů, se však musel vyznamenat domácí Urbisch. Po chybě olomouckých obránců se totiž do samostatného úniku dostal Tomáš Franek, jeho bekhendové zakončení ale gólman Hanáků bravurně zneškodnil.

Druhá perioda dlouho nabízela totožný obrázek jako ta první. Oběma celkům se nedařilo vytvořit trvalejší tlak v pásmu soupeře, a to ani v přesilových hrách. Ty naopak paradoxně v mnoha případech pomohly vždy oslabenému týmu. Názornou ukázkou byla velká šance Markla, který v oslabení obešel jednoho z třineckých hráčů a následně uháněl sám na Svobodu. Ten ale o své čisté konto přijít za žádnou cenu nechtěl.

Když už se zdálo, že ani druhá třetina zápas brankami neokoření, udeřili dvakrát v krátkém časovém sledu Oceláři. Poté, co Kraigher na obranné modré čáře nedokázal zachytit kotouč, měl možnost tváří v tvář „vyzpovídat“ Urbische Lukáš Bednář. Ten se rozhodl pro zakončení mezi betony, což se ukázalo jako správná volba. Třinec tak vedl 1:0. Než se olomoučtí junioři nadáli, inkasovali podruhé. Po devětadvaceti vteřinách od prvního gólu Třince se z mezikruží trefil Lukáš Doudera. V závěru třetiny se o snížení snažila první formace Mory, avšak neúspěšně.

Do třetí části vstoupili svěřenci kouče Kamila Přecechtěla odhodlaní s nepříznivým výsledkem zápasu ještě něco udělat, zato Třinec si byl vědom svého náskoku. Olomoučtí měli během prvních deseti minut třetího dějství výhodu hned tří přesilových her, ovšem ani v jedné z nich nedokázali brankáře Svobodu výrazněji ohrozit.

V posledních minutách, kdy už hráli domácí takzvaně vabank, musel být stále na pozoru olomoucký Urbisch. Když Nesvadba nezachytil dlouhou třineckou rozehrávku, řítil se na něj Kofroň zcela osamocen, jenže talentovaný gólman Hanáků držel naděje svého celku nad vodou. Posléze ale Urbisch přepustil své místo na ledě šestému hráči v poli, tento risk se však Kohoutům nevyplatil, ba naopak při power-play inkasovali. Do odkryté klece přesně zamířil hostující zadák Petr Heider.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Bylo to bojovné utkání, které bylo do své půlky vyrovnané. Následně už měl Třinec převahu. Nám možná po včerejším těžkém zápase s Vítkovicemi docházely síly. Udělali jsme poměrně zbytečné chyby, po nichž jsme inkasovali laciné góly. Musím říct, že jsme potom třineckého gólmana už moc neohrozili. A přesilovky? Oba celky jsou trochu řízení k takové, dá se říct, destrukci. Pokud jsou hráči unavení, jejich kombinační umění zřejmě není takové, jaké by bylo za normálních okolností.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že utkání bylo z obou stran hodně opatrné. Podle mě také bylo dost vidět, že mají domácí po těžkém zápase s Vítkovicemi. Myslím, že jsme byli dvě třetiny určitě lepším mužstvem, byla jen škoda, že se nám to nepodařilo vyjádřit více góly. Přesilovky se nám nedaří už dlouhou dobu. Je to určitě zlepšenou činností bránících hráčů, ale taky za to může špatný odhad, pohyb či kreativita útočících hokejistů. Snažíme se to pilovat, ale zatím to nepomáhá.