Junioři zdolali Spartu na nájezdy

24.01.2010 · Růžena Raszková
Třineckým juniorům se s českými týmy příliš nedaří, proto jsou rádi i za vítězství 4:3 na penalty. Oceláři třikrát vedli, ale Sparťané dokázali vždy srovnat krok. Až v samostaných nájezdech zajistil Třinci prémiový bod DOMINIK HEGYI.
III., sobota 23.1.2010
Sparta Praha
3:4sn
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 13. Žovinec, 29. Rubeš, 45. Žovinec (Husák) - 8. Toman J., 26. Měrka (Palička), 36. Mičulka (Marosz), 66. Hegyi. Vyloučení: 10:12 Využití: 1:2 V oslabení: 0:1
Novotný - Knap, Vošmik, Veselý, Žovinec, Husák, Zacpálek, Přibyl, Vítek, Kejdana, Dvořáček, Chára, Rubeš, Žalčík, Půna, Sovík
Boška - Chvostek, Roupec,Pavlík, Gottwald, Rajnoch, Toman, Hegyi, Mičulka, Potoček, Bezuška, Böhm, Marosz, Měrka, Martyčák, Bajtek, Palička, Číhal

Oceláři byli od začátku aktivnější a v čase 7:56 šli do vedení, když se trefil Jakub Toman. Hosté se více dostávali do šancí, uděřilo ovšem na druhé straně ve 13. minutě. Ranou od modré srovnal skóre Dušan Žovinec. Vyrovnání Sparťany příliš nenakoplo, i nadále měli navrch Moravané. Gól však už do konce třetiny nepadl.

Druhá třetina přinesla vyrovnanější hokej, byli to však opět Třinečtí, kdo se opět chopil otěží a dostal se do vedení zásluhou Svatopluka Měrky v 26. minutě. Vyrovnání Sparty opět přišlo záhy, o tři minuty později srovnával Tomáš Rubeš. Tlak domácích se stupňoval, vázla jim však koncovka a mnoho příležitostí pochytal skvělý Roman Boška v třinecké svatyni. Podle hesla nedáš -dostaneš, pak lovil puk ze sítě Novotný na druhé straně, když ho překonal Lukáš Mičulka.

Rozhodnout se mohlo ve třetí dvacetiminutovce, v ní padl ale jen jeden gól. Sparta i potřetí vyrovnala, druhý gól vstřelil Dušan Žovinec. Zápas se prodlužoval, a protože ani pět minut 4 na 4 nepřineslo branku, přišly na řadu nájezdy. V nich dal rozhodující gól třinecký Dominik Hegyi, čímž zajistil svému týmu bonusový bod navíc.

Pavel Geffert (Sparta): V závěru jsme chtěli dva body, ale zaplaťpánbůh aspoň za ten jeden. Zdravotní stav našich hráčů nám nedovoluje žádné velké změny. Šli jsme do zápasu se sedmi beky a sedmi útočníky, takže jsme museli dát dva obránce dopředu. Ti splnili, co jsme od nich očekávali, takže je pro nás bod výborný. V prodloužení jsme měli šance a věřili jsme si i na penalty, ale soupeř byl lepší.

Jiří Juřík (Třinec): Myslím, si, že to bylo těžké utkání z obou stran. My jsme třikrát vedli, domácí třikrát srovnali. Měli jsme dostatek šancí, abychom si naši výhru pojistili. Poslední dobou se nám nedaří a jsme rádi, že jsme zvítězili aspoň na ty nájezdy.