Junioři zdolali Hradec po prodloužení!

18.01.2020 · Dominik Stošek
Do Třince v sobotu přicestoval další východočeský celek, tentokrát Mountfield Hradec Králové, který aktuálně panuje celé soutěži. Naši Oceláři s Východočechy drželi celý zápas vyrovnanou hru, kterou nakonec po dvou vyrovnávacích trefách ve třetí třetině dostali za stavu 2:2 až do prodloužení. Tam dokázal sekundu před sirénou vsítit rozhodující branku Michal Matiaško, který tak zařídil cenné dva body.
36.kolo, sobota 18.1.2020
Mountfield HK
3:2p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 46. Geidl (Dobša, Stránský), 54. Geidl (Pastor), 65. Matiaško (Geidl) – 6. Pinkas (Poppel), 50. Ďuriš (Pěnčík, Lang). Rozhodčí: Koziol - Bartek, Konvička. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Suchánek – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák, Homola – Havránek, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj, Dobša
Tichý – Pelda, Váchal, M. Pinkas, Voňka, Naar, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Moravec, Síla, Lang, Janda, Šedivý, Tecl, Poppel

Úvodní dvacetiminutovka začala velice opatrně. Oba celky se dostávaly do šancí, které však nebyly až tak nebezpečné a oba brankáři v poklidu zasahovali. Situace se změnila v 6. minutě, když za brankou Suchánka vybojoval kotouč Petr Poppel, který jej poslal před brankoviště. Tam operoval Tadeáš Pinkas, který nekompromisně propálil Suchánka střelou z první k levé tyči. Oceláři si krátce na to vynutili přesilovou hru, která se jim ale nepodařila sehrát podle představ a hosté ji bez větších potíží ubránili. Následně se karta otočila a za katr si šel sednout Matěj, který se nedovoleným způsobem pokusil zastavit hbitého Tecla. Ani Hradec však svoji početní převahu patřičně nevyužil. Největší problém udělala Suchánkovi střela Langa od modré, která byla těsně před ním ještě tečována. Třinecký brankář skvěle zareagoval svým betonem. Na druhé straně pálil necelou minutu před koncem třetiny střelou příklepem na bližší tyč Pastor, ovšem jeho dělovku hostující brankář Tichý perfektně vyrazil svým ramenem.

Druhá třetina plynule navazovala na tu první. Oceláři svého soupeře lehce přestříleli, ale ke gólu to nevedlo. První minuty druhé periody se opět nesly v duchu velice vyrovnané, ale především opatrné hry. Do větší šance se dostal ve 26. minutě Pěnčík, který se díky své rychlosti natlačil až před Suchánka, kde se snažil domácímu brankáři roztáhnout betony, v rozhodující fázi mu ale puk sjel z čepele. Krátce na to se v 27. minutě podařilo Ocelářům ohrozit také Tichého. V přečíslení dva na jednoho střílel z voleje Stránský, jehož střelu hostující brankář vyrazil svým betonem do rohu kluziště. V čase 27:49 si hosté připravili další obrovskou šanci, tentokrát se před Suchánka natlačil Síla. Suchánek jeho střelu vyrazil pouze před sebe a dojíždějícímu Langovi se na pár okamžiků zjevila poloodkrytá klec. Hradeckému útočníkovi se ale nepovedlo kotouč zvednout a Suchánek tak zasáhl svým pravým betonem. V poslední minutě ještě zahrozil po pasu od Havránka Matěj, ale ani on se svou střelou nepochodil. Hradec si tak do třetí třetiny nesl i nadále jednobrankové vedení.

Třetí třetina byla pro diváky, kteří sobotní poledne do Mini WERK ARÉNY dorazili nejzajímavější. Oceláři otevřeli hru a aktivním napadáním dělali Hradci nemalé problémy. Za svou aktivitu byli odměněni ve 46. minutě, když z mezikruží pálil Dobša přímo do betonu Tichého, od kterého se puk dostal přímo na hůl Nico Geidla, jenž už neměl sebemenší problém trefit poloprázdnou klec. Po vyrovnávací brance naši Ocelářů Hradec ožil, avšak Suchánka se Východočechům nepodařilo překonat. Trenér hostí Kočí si ještě v polovině třetiny vzal oddechový čas, který svůj účel splnil a Hradec šel možná i díky němu opět do vedení. V čase 49:55 totiž hosté využili početní převahu, když po kombinaci s Pěnčíkem a Langem propálil vše co mu stálo v cestě Dalibor Ďuris. O necelé tři minuty později však třinečtí junioři svého protějška opět připravili o vedení. V 54. minutě našel Pastor na opačné straně hřiště zcela osamoceného Nica Geidla, který svou střelu umístil přesně ke vzdálenější tyči a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání. I přes příležitosti v závěru třetiny, které si vytvořili především hráči naší dvacítky však branka nepadla a šlo se tak do prodloužení.

V prodloužení to s Oceláři v úvodu nevypadalo vůbec dobře. V 61. minutě totiž usedl na trestnou lavici dvougólový střelec Nico Geidl, který tak po velice kontroverzním zákroku svým spoluhráčům pořádně zavařil. Oceláři ale své oslabení i díky obětavosti Homoly přečkali bez úhony. Už už to vypadalo, že zápas budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Toto tvrzení ale vyvrátil Michal Matiaško, který v čase 64:59, tedy sekundu před sirénou vsítil branku. Třinecký útočník obehrál jednoho z beků Hradce a svou střelou pod horní tyč překonal Tichého, který poté mohl jen nevěřícně kroutit hlavou.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): "Dnes kluci po celý zápas příkladně bojovali, snažili jsme se plnit taktiku, kterou jsme si řekli. I když ze začátku se nám nepodařilo proměnit nějaké šance, tak díky trpělivosti jsme nakonec utkání srovnali. V prodloužení se na nás konečně usmálo štěstí a získali jsme další bod."

David Kočí (Mountfield HK): "Dnes to byl pro nás těžký zápas. Třinec hrál dobře, hrál aktivně, bylo vidět, že chce zvítězit. My jsme měli dobrou první třetinu, poté jsme hráli zbytečně složitě. Sami sebe jsme dostávali do problémů. Třinec zaslouženě vyhrál."