Junioři začali venkovní trip výhrou proti Spartě

28.10.2022 · Vojtěch Martinek, Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy na ledě pražského rivala dlouho dominovali a soupeře do hry pustili až za stavu 6:1. Tři inkasované góly v krátkém čase sice závěr utkání mladým Ocelářům pořádně zkomplikovali, o tři body se ale hráči s drakem na hrudi připravit nenechali.
17.kolo, pátek 28.10.2022
Sparta Praha
4:7
ICE ARENA Letňany
Třetiny: 1:3, 0:2, 3:2  Branky a nahrávky: 8. Fábry (Ducháč, Böhm), 55. Tůma (David, Vašíček), 56. Hrabík (TS), 57. David (Theimer, Tůma) – 4. Šilar (Holinka, Volas), 7. Cedzo (Kareš, Holinka), 20. Zielinski (Cedzo, Hrůzek), 23. Šilar (Spěváček, Volas), 25. Holinka (Gerych, Cedzo), 51. Gerych (Hrůzek, Cedzo), 59. Hlávka (Volas, Šilar). Rozhodčí: Hucl, Kosnar - Špůr, Hlinka. Vyloučení: 7:6, navíc za faul Hrůzka (TRI) nařízeno TS (proměněné). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 43:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 4:6, 4:7.
HC Sparta Praha: Lokajíček – Červenka, Tůma, Böhm, David, Ducháč, Bartoň, Pavlák – Höll, Hrabovetskyj, Hamršmíd, Senčák, Stepančuk, Fábry, Vašíček, Václavík, Mácha, Theimer, Hrabík, Žmola
HC Oceláři Třinec: Klimek – Buják, Andrle, Hrůzek, Kareš, Pospíšil, Zielinski, Volas – Ullrych, Pánek, Hlávka, Šutý, Cedzo, Spěváček, Gerych, Tomiczek, Holinka, Šotkovský, Moškoř, Šilar

Na první gól se v letňanské hale nečekalo vůbec dlouho. Už ve čtvrté minutě putoval na trestnou lavici Fábry, jehož hákování přesným zakončením z prostoru pro vhazování potrestal Tomáš Šilar. Na jeho zásah o pár desítek sekund později navázal Adam Cedzo a Třinec vedl o dva góly, jenže vzápětí přišla odpověď z dílny Andreje Fábryho.

Bezmála osm desítek diváků pak dlouho sledovalo vyrovnanou hru, přičemž těsně před sirénou se Sparta znovu dostala do úzkých. Krátce po sobě totiž byli vykázáni Böhm a David, a ač hosté dvojnásobnou přesilovku nevyužili, zbytek početní výhody v tradičním formátu pět na čtyři už ano. Z modré čáry se prosadil Aleš Zielinski a po úvodní periodě tak platilo skóre 1:3.

Sparťané se museli herně zvednout, pokud chtěli bitvu zdramatizovat. To se jim ovšem vůbec nepodařilo, ba naopak – dvě minuty po startu další části skóroval Tomáš Šilar a jen chvíli nato po fatálním selhání domácí defenzívy rozšířil už tak slušný náskok Ocelářů Miroslav Holinka. Na světelných tabulích za brankami tak po čtyřiceti minutách hry svítil stav 1:5.

V jednapadesáté minutě se pak zdálo, že je definitivně rozhodnuto. Síť sparťanské klece tentokrát z dorážky rozvlnil Robin Gerych a donutil Lokajíčka už pošesté lovit puk z jeho klece. Vše nasvědčovalo tomu, že tři body nejen poputují do Třince, ale že závěr utkání se už bude jen v klidu dohrávat.

Opak byl ale pravdou: domácí se nevzdali a snažili se s výsledkem ještě něco udělat – a tentokrát úspěšně. V čase 54:10 snížil Jakub Tůma, nařízené trestné střílení po zalehnutí puku v brankovišti proměnil Ondřej Hrabík a aby toho nebylo málo, z kruhu se poté prosadil František David. To vše v průběhu pouhých 131 sekund. Pražané tak rázem měli vyrovnání na dosah, jenže na další góly už jim nezbyly síly. Vítězství Třince tak jen zásahem prázdné branky potvrdil Tadeáš Hlávka a upravil na konečných 4:7.