Junioři vyrovnali stav play-off s libereckými Tygry!

15.03.2013 · Tomáš Golasowski
T Ř I N E C - Důležitý krok pro postup do další fáze play-off učinili dnes junioři třineckých Ocelářů. Po velkém boji zdolali na svém ledě nepříjemně kousající Tygry. Třinečtí měli většinu zápasu hru pod kontrolou, avšak Liberečtí se vrhali do nepříjemných protiútoků. Ty však zastavila pozorná obrana nebo vynikající Juraj Šimboch v třinecké kleci.
ČF 2., pátek 15.3.2013
Liberec
2:1
Werk aréna
Třetiny: 10, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 16. Matuš (Bajtek, Franek), 36. Bajtek – 53. Maďar. Rozhodčí: Mikula, Přikryl - Rychlý Jureček. Vyloučení: 7:11, navíc Kurzok 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Šimboch - Běhal, Pisarik, Bezuška, Kurzok, Valíček, Hurtík, Foltýn, Žvátora - Kasperlík, Mach, Bajtek, Pargáč, Ohera, Vyčesaný, Franek, Juhász, Matuš, Diviš, Jaroš
Jelínek (Sobotka) - Říha, Jandejsek, Mrázek, Turek, Zuzaník, Pyrochta, Pilař - Langhammer, Maďar, Dlouhý, Chlapík, Psota, Vlk, Mikyska, Žďárský, Havlas, Frk, Zacha, Klíma, Bittner

Třinečtí vstoupili do zápasu docela zostra, ale jejich ataky nenechaly píšťalku sudího němou. Tygři dostali v úvodu utkání šanci v podobě dvou přesilových her, které ovšem nedokázali gólově zúročit. Naopak Oceláři svou přesilovou hru proměnili v kýžený gól, to když Radim Matuš ujel hostující obraně a svůj blafák zakončil přesně do růžku Jelínkovy svatyně. Poté měli Oceláři velký tlak, který ovšem nedokázali přetavit v další gól.

Dnešní utkání mělo i poměrně dobrou návštěvu, vzhledem k tomu, nač jsme zvyklí při zápasech třineckých mládežníků. Ale v první desetiminutovce druhé třetiny nebylo příliš nač koukat. Mírnou převahu měli hosté, ale Šimboch byl pozorný a nepropustil žádný puk za svá záda. Liberečtí měli poté velkou šanci ke srovnání, jelikož hráli přesilovou hru. Nepovedlo se jim však vhazování, Filip Bajtek dokázal vpíchnout puk obránci na modré a uháněl sám na Jelínka, kterého propálil střelou pod ruku. Pár momentů na to se ocitl v šanci Diviš, ale jelínek ho dokázal vychytat. Do šaten se tak šlo za dvougólového třineckého vedení.

Ani třetí perioda nenabídla nijak strhující podívanou, kterou by každý od utkání play-off čekal. Tato bitva byla spíše taktická. Poslední část se nesla v duchu mnoha vyloučení. Za zmínku stojí střela Říhy od modré a dobrý rozklek třineckého strážce svatyně Juraje Šimbocha, momentální dvojky A-týmu Ocelářů. Ve druhé polovině třetí třetiny jsme se dočkali prvního gólu v třinecké kleci. Po nešťastném odrazu od mantinelu doťukl do prázdné klece kotouč Patrik Maďar. Třinečtí poté kouskovali hru a snažili se za každou cenu udržet náskok. Závěr utkání byl trošku nervózní, ale ani nervozita, pošťuchování a někdy vyloženě nebezpečné fauly z obou stran nezměnily nic na vývoji tohoto utkání. Třinečtí si tak připsali důležitou výhru a stejní soupeři se utkají i zítra ve Werk aréně přesně v pravé poledne.