Junioři vyhráli v prodloužení! Oskar Haas proměnil trestné střílení

19.02.2022 · Šárka Kolková, foto: Martina Sikorová
Tým juniorů zakončil první týden nadstavby výhrou v prodloužení nad Zlínem. Hosté se dostali dvakrát do vedení, ale Třinec dvakrát srovnal se soupeřem krok. Domácím se dokonce podařilo využít přesilovku, jenže Berani těsně před koncem třetí třetiny poslali zápas do prodloužení. V poslední vteřině byl faulován Oskar Haas a bylo nařízené trestné střílení, které třinecký kauf proměnil.
A3, sobota 19.2.2022
Zlín
4:3p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 30. Haas (Ullrych, Hrůzek), 30. Pětník (Matěj), 42. Wardas (Kozlík, Haas), 65. Haas (TS) – 19. Martinec (Chludil, Riedl), 30. Dědek (Čechmánek, Laciga), 59. Chludil (Heš). Rozhodčí: Held, Šudoma – Gančarčík, Veselý. Vyloučení: 3:7, navíc za faul Talafy (ZLN) nařízeno TS (proměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Klimek – Hykl, Chovaniak, Kareš, Andrle, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
PSG Berani Zlín: Synek – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl, Kráčalík – Marek, Martinec, Dědek, Masař, Pilát, Heš, Chludil, Čechmánek, Laciga

Úvodní část zápasu začala lépe ze strany domácích, kteří hráli víc na puku. Na brankáře Beranů letělo v prvních dvou minutách několik nebezpečných střel, ale všechny pochytal. Až v polovině první třetiny se Zlín probudil a začal plynule přecházet do útočného pásma. Dokonce si vytvořil nátlak a nebýt třineckého Klimka, těžko jen hádat, jak by to dopadlo. Karta se ale obrátila a hrálo se zase před Synkem. Nejvíc mu dělal problém Geidl. I přesto si i s jeho akcí poradil. V osmnácté minutě přišlo vyloučení ze strany domácích. Hosté neváhali a přesilovku využili. V devatenácté minutě se prosadil Tomáš Martinec. Třinec ještě vyslal pár střel na Zlín, ale gól nikdo nevstřelil.

Druhá třetina nám nabídla neskutečnou podívanou. Lépe tentokrát začali hrát hosté, kteří třineckého brankáře na začátku druhé třetiny potrápili. Snažili se jej překonat, ale Klimek svůj tým stále držel. Velký kolotoč se rozjel ve třicáté minutě, ve které padly tři branky. Oskar Haas se prosadil z předbrankového prostoru a vyrovnal. Netrvalo dlouho a hosté se znovu dostali do vedení. Matyáš Dědek zametl puk pod betony třineckého gólmana. Ale hosté se dlouho neradovali. Rychlá odpověď přišla ze strany Richarda Pětníka, který vylákal Synka a puk poslal do odkryté brány. Do konce třetiny se výsledek nezměnil i přesto, že Martinec měl nabito a mohl svůj celek poslat do vedení. Ale Klimek byl ve střehu. Na druhé straně naopak Synek zlikvidoval nebezpečnou příležitost z hokejky Matěje.

Třetí třetina nezačala z pohledu Beranů vůbec dobře. Ti si museli poradit v oslabení, ale bohužel to nedokázali. Třinecký kapitán Tommy Wardas dobře vyhodnotil situaci a vystřelil a s dávkou štěstí puk skončil za Synkem, neboť se odrazil o brusli soupeře. Utkání bylo i nadále jako na houpačce. Oceláři bránili nájezdy Beranů, ale ti se nenechali jen tak odbýt. V závěru třetí třetiny se stala velmi kontroverzní situace. Berani odvolali brankáře a v pěti proti pěti šli do hry. Tento riskantní krok přinesl Zlínu bod. Oceláři si nedali pozor na Lukáše Chludila a ten prostřelil Klimka. Do konce třetí třetiny branka nepadla a muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení oba týmy měly spoustu příležitostí. Velké problémy dělal Klimkovi Čechmánek, na druhé straně naopak Synkovi Haas. A právě druhý zmiňovaný byl v poslední vteřině prodloužení faulován Talafou a bylo nařízené trestné střílení. Oskar Haas naznačil střelu k levé tyči, ale pukem stačil ještě zamíchat a vystřelit vpravo do odkryté brány a Ocelářům vystřelil druhý bod.

René Mucha (hlavní trenér HC Oceláři Třinec)

Dnešní zápas byl urputný boj. Myslím si, že tohle nebylo nijak extra pěkné utkání. Spousta zbytečných chyb. Soupeř nám nabídl přesilovky a z naší strany se nám nedařilo je proměňovat. Zbytečně jsme vyhodili na zakázané uvolnění. Zaplaťpánbůh, že se nám podařilo urvat druhý bod. Toho si vážíme.

Juraj Jurík (hlavní trenér PSG Berani Zlín

Dle mého názoru bylo utkání vyrovnané. Připravovali jsme se na to, že je soupeř dobrý v ofenzivě. Celý zápas jsme se drželi herně na úrovni Třince. Myslím si, že bod jsme si zasloužili. Někdy je to i o štěstí, ale určitě jsme si bod zasloužili. Ale to, že si vybojoval Třinec druhý je věc druhá.