Junioři vyhráli v Boleslavi a ovládli základní část

18.03.2023 · Martina Sikorová
Za vítězstvím v dlouhodobé fázi soutěže vykročili svěřenci trenéra Reného Muchy hned v úvodní dvacetiminutovce, ve které si vypracovali náskok a ten až do závěrečné sirény nepustili.
56.kolo, sobota 18.3.2023
Ml. Boleslav
1:4
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 20. Čech (Vimmer, Půček) - 6. Moškoř, 15. Moškoř (Šilar, Haas), 27. Holinka (Cedzo, Hrůzek), 41. Haas (Kareš, Kozlík). Rozhodčí: Valda, Hacaperka - Malý, Teršíp. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 116. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
BK Mladá Boleslav: Stuchlík - Němec, Vlasák, Rajgl, Hrouda, Vochvest, Čech, Křepelka, Sypecký - Polák, Půček, Mojsejev, Gardoň, Malínek, Vítek, Hruška, Zvagulis, Vimmer, Vyroubal, Hradec
HC Oceláři Třinec: Král - Kremnický, Pospíšil, Hrůzek, Buják, Kareš, Andrle, Volas - Ramik, Cedzo, Haas, Pánek, Šutý, Kozlík, Gerych, Hlávka, Šilar, Holinka, Jobánek, Moškoř

Na první gól se v Boleslavi dlouho nečekalo. Už v šesté minutě si puk v útočném pásmu vybojoval Jan Moškoř a přesnou ranou trefil horní růžek domácí branky. Za Boleslav mohl rychle odpovědět Aleš Čech, který se individuální akcí dostal přes celé hřiště až k Jakubu Královi, tam mu ale sjel kotouč z hole. Znovu se tak radovali až Oceláři.

Pomohla jim k tomu první přesilovka v utkání. Jan Moškoř v ní potvrdil, že nejproduktivnějším hráčem týmu není jen tak. Tentokrát se třinecký útočník prosadil po teči střely Tomáše Šilara. Domácí ovšem ještě před první sirénou dokázali snížit a to gólem do šatny. V čase 19:38 puk u levé tyče zvedl mimo dosah hostujícího gólmana Aleš Čech.

Ve druhé části si Oceláři vzali své dvoubrankové vedení rychle zpět. Tentokrát udeřili ve vlastním oslabení. Miroslav Holinka si nejrychleji našel vyražený kotouč a pohotově ho doklepl do sítě. V závěru druhé dvacetiminutovky se domácí málem znovu dostali na dostřel, po zakončení Vojtěcha Poláka ale kotouč až za čáru neprošel.

Mnohem lépe začali třinečtí mladíci i ve třetí třetině. Po přihrávce kapitána Antonína Kareše se mezi střelce zápasu už po 54 odehraných sekundách zapsal taky Oskar Haas. Stejný hráč pak mohl přidat i pátý zásah Ocelářů, v šanci však napálil jen brankovou konstrukci. Mrzet ho to nemuselo. Svěřenci trenéra Reného Muchy v Boleslavi zvítězili 4:1 a ovládli základní část juniorské extraligy.