Junioři vyhráli počtvrté v řadě!

16.10.2021 · Šárka Kolková
Třinecká juniorka bere další tři body! V zápase proti Liberci předvedli mladí Oceláři druhý obrat ze stavu 0:2 v řadě a nakonec si po gólové kanonádě došli pro vítězství 7:3.
11.kolo, sobota 16.10.2021
Liberec
7:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:2, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 14. Chovaniak (Ramik, Ullrych), 19. Moškoř (Kozlík, Wardas), 28. Moškoř (Kozlík, Wardas), 33. Haas (Ullrych), 40. Ramik, 45. Wardas (Haas, Moškoř), 53. Jobánek (Kareš) – 3. Zajíček (Měchura, Nezbeda), 5. Měchura (Zajíček, Patzelt), 54. Zajíček (Nezbeda, Hampl). Rozhodčí: Vaněk - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 6:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 36:46. Průběh utkání: 0:2, 7:2, 7:3
HC Oceláři Třinec: Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Przybyla, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
Bílí Tygři Liberec: Krátký - Kollert, Starý, Rybář, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt – Nezbeda, Pavlík, Kříž, Měchura, Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Huňor

Úvodní minuty pro Oceláře nezačaly vůbec dobře. Bílí Tygři se dostali už ve třetí minutě do vedení. Z prostoru mezi kruhy překonal Švančaru Jakub Zajíček. O dvě minuty později už hosté vedli o dvě branky. Adam Měchura skóroval z předbrankového prostoru. Svěřenci trenéra Muchy se nezalekli soupeřova rychlého vstupu do utkání. Početní výhodu využil ve čtrnácté minutě Daniel Chovaniak. Velké problémy nadělal Ocelářům Leden, který pár minut před koncem domácí trápil. Jeho snaha a střela nakonec skončila na Švančarových betonech. Minutu a půl před koncem první třetiny nachytal na vážkách Krátkého Jan Moškoř a pod Javorovým bylo vyrovnáno.

Druhá třetina jasně patřila Ocelářům. Rozjetý Jan Moškoř dostal křižnou přihrávku a doklepl puk Krátkému do brány. Ve třiatřicáté minutě Oceláři využili nesouhry obrany hostů a dostali se do útočného pásma. Chybu následně potrestal Oskar Haas. Bílí Tygři také měli několik dobrých příležitostí, ale na žádnou past se Švančara nechytil. Velké nebezpečí představoval Měchura, který si objel bránu, ale maskovaný muž Ocelářů byl připraven. Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny ujel Tygrům Michal Ramik, jenž se trefil z levého kruhu.

Domácí už ve třetí třetině skoro žádný tlak nepřipustili. S rychlostí a přesnými přihrávkami hostům nedávali moc šancí. V pětačtyřicáté minutě rozvlnil síť kapitán Tommy Wardas a navýšil Třinci vedení. Na něj navázal Jonáš Jobánek, jehož trefa byla posledním příspěvkem Ocelářů pro Liberec. Hosté však dokázali o pár vteřin později skórovat. Hráči si nedali pozor na Jakuba Zajíčka a ten poslal puk pod betony třineckého brankáře. Hosté byli v posledních pěti minutách nepříjemní a Švančaru se snažili překvapit ze všech možných úhlů. Domácí strážce brány ale vydržel a žádnou střelu Tygrů už nepustil. Junioři tak vítězí počtvrté v řadě.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Začátek utkání nebyl podle našich představ. Byl trochu v notách včerejšího zápasu a zase jsme museli otáčet vývoj utkání. Po minulém víkendu jde na klucích vidět, že si věří. Nepříznivý stav neznamená, že to nemůžeme vyhrát. Druhá třetina byla nadstandartní stejně jako včera. Dnes jsme přidali víc branek a uklidnilo nás to. Třetí třetina byla taková v nepořádku, ale hru jsme kontrolovali. Klukům jsme poděkovali a s pokorou jdeme do dalšího víkendu.“

Richard Labo (Bílí Tygři Liberec): „Z naší strany to nebylo povedené utkání. Třinečtí byli daleko lépe připravení. Rvali se o každý puk, přetlačili nás v osobních soubojích a zápas jsme úplně nezvládli. Pro nás to je dobré ponaučení, dobrá facka a musíme hrát příště líp.“