Junioři vstoupí do sezony domácím dvojzápasem

09.09.2021 · Dominik Stošek, Jakub Kotajny
Příprava je za námi, již v pátek od 18:00 vstupují svěřenci Reného Muchy a Jiřího Juříka do další extraligové sezony domácím dvojzápasem. Nejprve mladí hráči s drakem na prsou vyzvou pod Javorovým juniory z Hradce Králové, od sobotního poledne pak přijde na řadu střetnutí s nebezpečným pardubickým Dynamem. Stejně, jako v minulých sezonách, i nyní budete moci sledovat onlajn ze zápasu přímo z pohodlí domova.

MOUNTFIELD HK

Královéhradečtí patří v posledních letech mezi jasnou špičku juniorské extraligy. Vypadá to, že ani letos tomu nebude jinak. Výkony Hradce v přípravném období zcela jasně dokazují, že i letos budou Východočeši operovat v horních částech extraligové tabulky. Z osmi odehraných duelů Hradečtí sice prohráli hned čtyři zápasy, pokaždé se ale jednalo o prohry, které skončily maximálně dvoubrankovým rozdílem, takže žádná jednoznačnost.

Nicméně nesmíme opomenout účast Hradce na mezinárodním turnaji Hejtman Cupu, který Východočeši ovládli a vyhráli všechny tři zápasy. Nejprve si ve skupině A poradili s německým Adlerem Mannheim poměrem 5:2 a stejný výsledky zakončili také střetnutí s Karlovými Vary. Ze skupiny tak postoupili z prvního místa rovnou do finále, ve kterém po vyrovnané partii udolali Mladou Boleslav 2:1 po samostatných nájezdech. Podtrženo, sečteno tedy hradečtí junioři mají z celkově jedenácti odehraných přípravných duelů na svém kontě sedm výher + zlato z Hejtman Cupu.

Poslední odehraný zápas Hradce:

3. září - HC Olomouc vs. Mountfield HK – 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Fasner (Tomajko, Handl), 39. Mácha (Fasner)

Sestava Mountfieldu v tomto utkání: Tichý (Dřínovský) – Boukal, Hail, Mikulec, Pelda, Perička, Drbal, Idžan – Šedivý, Novotný, Budina – Beneš Michal, Beneš Matěj, Jirků – Kašpar, Pilný, Souček

HC DYNAMO PARDUBICE

Neméně náročný bude pro třinecké mladíky i souboj s pardubickým Dynamem. Mladé pušky z města perníku prošly přípravou se vší grácií, nejprve ovládli se širokým kádrem domácí turnaj, následně si zastříleli i v jednotlivých předsezonních duelech. Klání s pražskou Slávií skončilo pro svěřence Jiřího Malinského vítězně 6:2, o den později si smlsli na olomoucké juniorce 5:1.

Dynamo se navíc může pyšnit i spoluprácí s Vrchlabím, junioři tak kromě vitězství ve vlastní věkové kategorii budou bojovat o možnost přičichnout si k seniorskému hokeji. Svou extraligovou premiéru si Pardubice odbydou 10.9. na ledě Havířova, na ledě ve WERK ARENĚ tak bude třinecká juniorka čelit rozehranému soupeři.

Poslední odehraný zápas Pardubic:

10. září - AZ Heimstaden Havířov vs. HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

HC OCELÁŘI TŘINEC

Třinečtí junioři odehráli o prázdninách, podobně jako Hradec, taktéž osm přípravných duelů. Mnoho výher však hráči s drakem na prsou na svůj účet neposlali. Dokázali totiž vyhrát jen tři zápasy, výsledkově nejlépe se Ocelářům povedl zápas proti Olomouci, kterou porazili 7:4. Nejtěsnější porážka přišla v odvetném utkání proti Kometě (po prvním Třinec vyhrál 5:2), ve kterém třinečtí junioři prohráli 6:7 po prodloužení. Naopak střetnutí proti reprezentačnímu výběru Francie přineslo největší porážku celé přípravy, a to 1:7.

Také Oceláři letos zavítali na Hejtman Cup. Ve své skupině postupně narazili na Mladou Boleslav (porážka 2:6) a německý Kölner EC (výhra 3:2). Ze skupiny tedy postupovali z druhého místa, a tak svedli souboj o třetí místo s Karlovými Vary, kterým nakonec po vyrovnané partii podlehli 4:5 po samostatných nájezdech. Celou přípravu tak zakončili s bilancí čtyř výher a sedmi porážek s celkových jedenácti mačů + bramborovou pozicí na Hejtman Cupu.

Poslední odehraný zápas Ocelářů:

2. září – Oceláři Třinec vs. Berani Zlín – 5:7 (0:1, 4:2, 1:4)