Junioři vítězí pošesté v řadě!

17.11.2009 · Růžena Raszková
V dnešním 3. kole II. části Noen extraligy juniorů přivítali Oceláři juniory z Komety. Vyrovnané utkání mělo dramatický průběh. Třinec sice vedl po 21 minutách 4:0, ale Kometě se podařilo snížit na rozdíl dvou branek. V závěru utkání Kometa nevyužila dvouminutovou přesilovou hru 5/3 a tak tři body zůstávají zaslouženě v Třinci.
A3., úterý 17.11.2009
6:3
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 3:0, 2:2, 1:1  Branky a nahrávky: 4. Kaďorek (Mičulka), 5. Bajtek (Mičulka, Marosz), 11. Měrka (Böhm), 21. Marosz (Kaďorek), 36. Marosz (Mičulka, Chvostek F.), 59. Hegyi (Pavlík) - 33. Štindl (Daniška), 39. Popolanský (Fuzik, Brzobohatý), 45. Štindl (Bartošek, Vozdecký) . Rozhodčí: J.Jeřábek - R.Koliba, M.Mrákava . Vyloučení: 9:7, navíc Jáchym (KOM) nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 228. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3 .
Raszka - Roupec, Gottwald, Kaďorek, Špaček, Pavlík, Chvostek - Hegyi, Mičulka, Bajtek, Böhm, Marosz, Měrka, Rapaáč, Toman M., Málek
Šenk (od 21. Matoušek) - Štindl, Sova, Bilčík, Vozdecký, Lysoň, Svoboda, Krejčiřík, Jáchym - Štěpánek, Hnilička, Fuzik, Daniška, Touška, Bartošek, Komínek, Zemánek, Juráň, Brzobohatý, Popolanský, Novotný

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí. Třinec držel hosty v útočné třetině, ale Kometa se několikrát vydala na dobyvatelskou výpravu k třinecké bráně. Ve 4. minutě Petr Kaďorek vsítil první branku Třince. Hned na to, po vyloučení Krejčiříka, stačilo Třinci pohých 17 sekund početní výhody, aby Filip Bajtek přidal další branku.

Kometu tato branka probudila a hosté mohli snížit, ale Tomáš Komínek v samostatném nájezdu Raszku nepřekonal. Hra na ledě se dostala do tempa. Šance byly k vidění na obou stranách. Z branky se ale radovali opět domácí, když v 11. minutě Svatopluk Měrka trefil z levého úhlu tyč a odražený puk skončil v bráně Komety. V 15. minutě ztichl celý stadión. Kometa na chvíli nevěděla jestli se má radovat nebo ne. Puk, který mířil do třinecké brány se ztratil z dohledu, ani třinecký brankář nevěděl, kde je. Nakonec se puk objevil pod betonem Raszky. Ke konci třetiny hosté si vytvořili tlak, branka ale z žádné brněnské šance proměněna nebyla.

Druhou třetinu jsme sledovali vyrovnaný hokej, tomu také odpovídal stav vstřelených branek 2:2. Hned v 21. minutě si našel Rostislav Marosz skulinku mezi levou tyčí a Šenkem a zvýšlil na 4:0. Po tomto gólu Šenka nahradil v brance Petr Matoušek, ten se ještě nestačil rozkoukat a už musel likvidovat Tomanovu střelu betonem a následně další jedovaté třinecké střely. Na druhé straně se musel činit také třinecký brankář, který odolával nájezdům Popolanského a dorážkám Štěpánka. Teprve ve 33. minutě se podařilo překonat domácího Raszku Petru Štindlovi. Ve 36. minutě následovalo druhé bleskové využití přesilové hry, když po vyloučení Jáchyma zvýšil opět Rostislav Marosz na 5:1. Kometa nenechala dlouho čekat na odpověď a o tři minuty později se podařilo Tomáši Popolanskému prostřelit vše co mu stálo v cestě – 5:2.

Poslední dějství se neslo, jak už bývá v Třince zvykem, v duchu neustálého vylučování. V úvodu měli Třinečtí dvě výhody muže v poli, které ovšem nedokázali využít. Naopak Kometa využila dvojnásobnou přesilovou hru. Ve 45. minutě Petr Štindl využil závaru před třineckou bránou a vsítil svou druhou branku v dnešním utkání. Následovala jedna přesilová hra za druhou. Poslední branka padla , ale v plném počtu hráčů na ledě do sítě Komety. Dominik Hegyi dělovou ránou trefil pravý horní růžek, kde se puk zapíchnul mezi tyč a síť. V poslední minutě si šli na lavici hanby postupně odpočinout tři třinečtí hráči. Kometa však této výhody nevyužila a tak tři body zůstávají v Třinci.

David Roupec: Jsem rád za příležitost.
"Celkem lehce jsme se dostali do vedení, pak už jsme to udrželi, i když s komlikacemi. Dostali jsme pár gólů, ale nakonec jsme vyhráli. Juniorka je daleko rychlejší. Kluci mě podrželi a budu se snažit, abych tady vydržel co nejdéle."

Petr Matoušek: Byl to špatný začátek, jako obvykle.
„Měli jsme zase špatný začátek a to se odrazilo na celém zápase. My ty začátky máme poslední dobou hodně špatné. Když v první třetině prohráváte 3:0, tak to se pak už těžko zápas otáčí.“

Aleš Mach (HC Oceláři Třinec): Odehráli jsme rychlé utkání celkem solidní úrovně. První třetina, kdy jsme střelili tři branky, rozhodla o dnešním utkání. Potom už bohužel některým došla síla. Je to už třetí utkání, kdy hrajeme jen na tři pětky a to se pravděpodobně projevilo ve třetí třetině. Vůlí a nesmírnou bojovností celého týmu, podpořenou výborným výkonem Ondřeje Raszky, jsme dokázali zvítězit už po několikáté v řadě.

Vlastimil Kočí (HC Kometa Brno): Začátek, jak je u nás zvykem, nám opět utekl a první třetinu jsme prohráli 3:0. Za stavu 5:3 jsme měli dvě minuty dvojnásobnou přesilovku, kterou jsme nedokázali využít. Kdybychom proměnili ten samostatný nájezd, tak jsme mohli zápas ještě otočit. Nakonec to bylo vyrovnané utkání a až na ten náš výpadek v první třetině, to byl velmi zajímavý zápas, na který se dalo dívat. Možná by byla spravedlivá remíza, ale domácí byli snad o trochu lepší.