Junioři vezou z Chomutova tři body

29.10.2010 · Daniel Ježek
V dalším utkání Noen extraligy juniorů zajížděli svěřenci Jiřího Juříka na led týmu KLH Chomutov. Po velmi vyrovnaném utkání nakonec necelé dvě minuty před koncem Branislav Rapáč zajistil Ocelářům tři body.
15.kolo, pátek 29.10.2010
Chomutov
1:2
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 22. Ptáčník (Hofmeister, Žižka) - 1. Řeháč (Rapáč, Hegyi), 58. Rapáč (Rufer). Rozhodčí: Zubzanda - Zajíc, Vágner. Vyloučení: 1:6 + Marosz(TRI) 10min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2.
Příhoda - Okál, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csányi, Hofmeister, Kučera, Kolčava, Novák, Korim, Žižka, Bartejs, Mužík, Hrabák, Sedláček, Pesjak, Ptáčník, Novák.
Sklenář - Pavlík, Bajtek, Deveri, Rajnoch, Marosz, Bumbál, Řeháč, Hegyi, Toman, Harman, Rapáč, Chvostek, Roupec, Kajaba, Burzala, Sochora, Rufer, Bezuška.

Utkání nezačalo vůbec dobře pro domácí, když prohrávali již po necelé půl minutě. Před branku si sjel Petr Řeháč a po přihrávce Branislava Rapáče tečoval střelu, kterou si polovlastním gólem do brány zasunul holí Aleš Příhoda. Domácí se dlouho po inkasovaném gólu nemohli prosadit. Důkazem toho byla první střela, až v šesté minutě na hostujícího Jiřího Sklenáře. Hosté mohli do dvoubrankového vedení v osmé minutě, když byl vyloučen domácí Lukáš Novák, ale šanci nevyužili. Naopak domácí mohli srovnat v minutě jedenácté, ale hostující Ondřej Burzala včas zareagoval a zabránil domácímu hráči vyrovnat stav utkání. Důležité situace se naskytla v sedmnácté minutě, kdy nejprve neuspěli domácí. Konkrétně Michal Žižka přestřelil branku. Hosté poté o několik vteřin později vstřelili branku, ale za údajnou teč vysokou holí, se gól neuznal. První třetinu jednoznačně měli ve své moci hostující hráči. První třetinu vyhráli hosté v poměru 0:1.

Jak domácí začali špatně první třetinu, tak začali parádně tu druhou. První náznak nebezpečné akce přišla po osmadvaceti vteřinách, kdy se štěstím držel i nadále čisté konto hostující Jiří Sklenář. To neplatilo v dvaadvacáté minutě, kdy se domácí prosadili a vyrovnali stav utkání. Jakub Hofmeister nahrával zpoza brány a Josef Ptáčník trefil přesně. Následovalo vyloučení hostujícího Rostislava Morosze, ale domácí z přesilovky nic nevytěžili. Hosté se ve druhé třetině nedokázali moc prosazovat. Ve dvaatřicáté minutě se domácí dostali do dalších příležitostí, ale hostující Jiří Sklenář vše ustál a držel hosty nad vodou. Druhá třetina již nic podstatného nepřinesla. Po druhé třetině tedy stav utkání byl nerozhodný 1:1.

Třetí třetina začala nedobrovolným stěhováním domácích hráčů na svou polovinu, které zapříčinilo úmyslný ofsajd. Třetí třetina byla snad nejméně napínavá, co se týká útočných akcí. Hosté nevyužili chyby domácích ve čtvrté minutě třetí třetiny. Domácí šli střídat, když se z ničeho nic před brankářem objevil hostující Peter Bezuška, který ale svoji šanci nevyužil. V padesáté minutě se otřásla tyč domácí brány, po tvrdé střele jednoho z třineckých útočníků. To byl teprve slabý odvar toho, co přišlo v osmapadesáté minutě. Před branku se prodral Branislav Rapáč, převzal přihrávku od Adama Refera a rozhodl celé utkání. Hostující útočník si několikrát s pukem pohrál před brankářem a pod betonem puk procedil do brány. Domácí sice ještě dostali možnost srovnání, ale následnou přesilovku nevyužili. KLH Chomutov – HC Oceláři Třinec 1:2.