Junioři v prodloužení porazili Mladou Boleslav!

01.12.2014 · Kamila Schmiedová
V úvodním kole nadstavby zavítali Oceláři na led Mladé Boleslavi. Třineckým juniorům se podařilo otevřít gólový účet zápasu, soupeř si ale postupně vytvořil dvoubrankový náskok, především díky gólům ve vlastním oslabení. Oceláři ale dokázali vyrovnat a druhý bod pak vybojovali v prodloužení zásluhou Lukáše Bednáře.
31.kolo, pondělí 1.12.2014
Ml. Boleslav
4:5p
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 3:2, 0:0, 1:2 - 0:1  Branky a nahrávky: 17. Volf (Kotala), 18. Ďurač (Šťáva), 20. Volf (Šťáva, Kotala), 43. Šťáva (Kotala, Volf) – 3. Pala (Fejko), 11. O. Kovařčík (Pisarik), 44. Jašek (Franek, Pisarik), 59. Doudera (Jašek, Pisarik), 61. Bednář (Franek) . Rozhodčí: Vokřál – Laczko, Špála. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 61. Střely na branku: 22:56. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5.
Růžička – Mašek, Čermák, Hes, Žalud, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Klečka, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Motloch
Svoboda – Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Fejko, Christov, M. Kovařčík

Do začátku zápasu vstoupili lépe hosté, kteří už se ve třetí minutě ujali vedení zásluhou Martina Paly, jenž využil nepozornosti domácího celku. A pro Boleslav mohlo být vzápětí díky vyloučení ještě hůř. Početní nevýhodu sice domácí přečkali bez úhony, stejně jako soupeř o pár minut později, ale Boleslav se poté snažila až příliš útočit a nehlídala si dostatečně zadní vrátka. To potrestal v jedenácté minutě Ondřej Kovařčík svou dorážkou u levé tyče, kde ho domácí nechali zcela osamoceného.

Boleslav však za nepříznivého stavu 0:2 nesložila zbraně a více si začala dávat pozor na obrannou činnost. Vypracovala si mnoho šancí, z nichž se žádná neujala, ale nakonec se gólu dočkala ve vlastním oslabení. Po vyloučení Hese dokázali domácí sebrat kotouč a uniknout do brejku, v němž uspěl Lukáš Volf.

Ještě, než se Třinec stačil vzpamatovat, už lovil puk ze sítě při vlastní přesilovce podruhé. Tentokrát se v úniku prosadil krátce po vhazování Ivan Ďurač. Z tohoto vyrovnání se už do konce třetiny hosté nevzpamatovali a Boleslav začala díky tomu hrát více v pohodě, v přesilovce pak završil parádní dorážkou u levé tyče Lukáš Volf.

Jak byla první třetina na góly bohatá, tak ta druhá vyšla gólově naprosto naprázdno, ačkoliv k dalším gólům měly příležitosti oba celky. Jednu z největších šancí měl po osmi minutách Pätoprstý, kterému se nepovedlo uklidit puk do odkryté sítě, neboť na něj touš neletěl ideálně. Ve vlastním oslabení měl gólovku na holi Lukáš Bednář, který však ztroskotal na gólmanovi Růžičkovi.

Za zmínku stojí také dvě boleslavské přesilovky pěti proti třem, ovšem k vážnému ohrožení branky hostů nedošlo. Situaci mohly zvrátit chyby obrany obou celků, jenže oba dva brankáři, jak boleslavský Růžička, tak třinecký Svoboda, své spoluhráče podrželi.

Poslední dějství začalo přesilovkou Třince. Hosté ale udělali po dvou minutách od začátku třetiny hrubku v obraně, kterou následně potrestal pumelicí z dálky Ondřej Šťáva. Z vedení 4:2 se ale domácí neradovali dlouho. Ještě v téže přesilovce bleskově snížil Lukáš Jašek.

Konec zápasu se nesl ve znamení třineckého dobývání boleslavské brány. Domácí držel skvěle chytající Růžička a už to vypadalo, že domácí stav 4:3 udrží. Jenže dvě minuty před koncem si hosté vybrali oddechový čas a po čtyřech sekundách od vhazování šokoval Bruslaře Lukáš Doudera, jehož nepříliš důrazná střela zapadla do brány.

Díky tomu dospěl zápas do prodloužení a v něm se opět radovali hosté, když Kotala nejprve nevyužil svojí tutovku. Zato hosté vzápětí ani ne minutu po začátku prodloužení ano a druhý bod si tak Oceláři připsali zásluhou Lukáše Bednáře.