Junioři v Plzni vybojovali cenné dva body!

04.10.2020 · Dominik Stošek
Oceláři se v rámci dohrávky prvního kola Juniorské ligy akademií představili na ledě Plzně, se kterou svedli velice vyrovnaný souboj. Po nepříliš povedených vstupech do jednotlivých třetin se Ocelářům podařilo oklepat z obdržených branek a držet s indiány krok. Zlomovým momentem byla pravděpodobně skvěle ubráněná přesilová hra Plzně pěti proti třem, která za stavu 3:1 pro Indiány mohla utkání rozhodnout už ve druhé třetině. Třinečtí junioři ve třetí třetině nakonec srovnali skóre na 5:5 a následně zásluhou Pavla Matěje vyhráli po samostatných nájezdech.
1.kolo, neděle 4.10.2020
Plzeň
5:6sn
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 2:1, 2:2, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 1. Soukup (Šuhaj, Lang), 16. Smola (Malát, Lang), 25. Malát (Lang, Špaček), 39. Kvasnička (Hollar, Eremiáš), 44. Lang (Šuhaj, Kremláček) – 8. P. Buják (Mikler), 37. Petrovský (Geidl), 39. Petrovský (Ćmiel, Kubíček), 48. Geidl (Jobánek, Ćmiel), 53. Matěj (Jobánek, Pindel), rozh. náj. Matěj.

Rozhodčí: Šindel – Malý, Sedláček.

Vyloučení: 3:6, navíc Matěj (TRI) osobní trest na 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

Diváci: 105.

Střely na branku: 65:41.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6.

Bočan (65. Micka) – Páník, Kremláček, Hamšík, Špaček, Vajner, Malák – Kvasnička, Hollar, Adamec, Šuhaj, Smola, Dáňa, Beránek, Eremiáš, Malát, Lang, Korčák, Soukup
Švančara – Kareš, P. Buják, Kubíček, Hrůzek, Homola, Marcinko – Moškoř, Wardas, Petrovský, Pětník, Mikler, Geidl, Pindel, Przybyla, Ćmiel, Matěj, Jobánek, Procházka

Vstup do utkání měli třinečtí junioři velice nepovedený, vyrovnané skóre nevydrželo ani minutu a brankář Švančara musel lovit kotouč ze své sítě. V čase 00:42 zavěsil bekhendovou střelou pod horní tyč Dominik Soukup, který byl zcela volný u pravé tyče. Odpověď na časně inkasovanou branku si o necelé tři minuty později připravil Przybyla, který se snažil obkroužením klece překvapit plzeňského brankáře Bočana, ten však zůstal v klidu a kotouč vytěsnil. V šesté minutě mohli indiáni vést už o dvě branky, když Malát zakončoval z osy hřiště bekhendem. Švančara si proti jeho pokusu počínal skvěle a jeho jedovatou střelu vyrazil. Vzápětí se v čase 7:49 potvrdilo známé hokejové přísloví nedáš-dostaneš, protože po střele Patrika Bujáka Oceláři srovnali s Plzní krok. Nutno podotknout, že k tomu přispěla jistá dávka štěstí, protože kotouč byl pro domácí smolně nadvakrát tečovaný.

O dvacet vteřin později se Plzeň mohla dostat znovu do vedení, protože na trestnou lavici usedl za sekání Pětník. Svou přesilovou hru strávili indiáni téměř celou ve svém útočném pásmu, kde jim však stopku vystavil Švančara, který pokryl veškeré jejich pokusy. V patnácté minutě, kdy měli domácí ponechanou výhodu, už však byl proti střele Jana Smoly třinecký brankář bezmocný. Plzeňský útočník se pohyboval v předbrankovém prostoru a když k němu doputoval tečovaný kotouč po ráně Málata z pravého kruhu, tak jej zametl za brankovou čáru.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hráči Plzně znovu po hlavě a nechybělo málo k další brzké brance. Malát svou diagonálou našel u tyče Langa, který však pouze nastřelil beton skvěle se přesouvajícího Švančary. V pětadvacáté minutě ocelářská obrana znovu propadla a opět u toho byl Sebastián Malát, který si společně se svým kolegou z formace Martinem Langem tentokrát prohodil role a v samostatném úniku zakončil přesně k levé tyči. V osmadvacáté minutě byl poslední střelec Plzně zase sám před Švančarou, na třineckého brankáře však podruhé nevyzrál. V polovině třetiny se ozvali taky třinečtí Oceláři, když Geidl v oslabení pálil nebezpečně od levého hrazení. Jeho rána ale skončila jen na betonu Bočana.

Oceláři se poté dostali do velice nepříjemné situace, když museli hrát téměř čtyřicet sekund ve dvojnásobném oslabení tří proti pěti po faulu Matěje. To se jim podařilo, i za pomoci oddechového času, ubránit. V sedmatřicáté minutě třinečtí junioři snížili na rozdíl jediného gólu zásluhou Serváce Petrovského, který z levého kruhu střílel přesně pod horní tyč. Na počátku devětařicáté minuty však domácí přispěchali s rychlou odpovědí, a to když Vlastimil Kvasnička zakončoval z oblasti mezi kruhy. Gólovou přestřelku druhé třetiny zakončili Oceláři, kteří v čase 38:24 opět snižovali na rozdíl jediné trefy. Servác Petrovský ihned po vhazování prostřelil Bočana střelou nad lapačku a připsal si na své konto druhou branku v utkání.

Třetí perioda započala, podobně jako ty dvě předchozí, zhurta a znovu se o úvodní branku postarali domácí indiáni. V čase 43:19 využil početní převahu Martin Lang a Plzeň šla díky této trefě již potřetí v tomto zápase do dvoubrankového vedení. Ocelářům se sice vstup do třetin nedařil, dotahovat se však uměli skvěle. Tato slova potvrdil v sedmačtyřicáté minutě Nico Geidl, který po krásné kombinaci s Jonášem Jobánkem a Matoušem Ćmielem propasíroval kotouč až za Bočanova záda. Ve třiapadesáté minutě ocelářská dvacítka slavila další úspěch v podobě vyrovnávací trefy Pavla Matěje, který výborně vyřešil dobruslení dvou protihráčů, když nahodil kotouč na Bočana a následně jej střelou pod beton také dostal za brankovou čáru. V závěru třetiny už se poté nic zajímavého nestalo a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení si největší šanci vypracovali domácí indiáni. Lang v závěrečné minutě vypálil z pravé strany kluziště, kotouč však pouze orazítkoval bližší Švančarovu tyč. O vítězi utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých Oceláři vyhráli díky trefě Pavla Matěje, jenž zakončoval přesně k levé tyči. Oceláři tak zakončili třízápasový venkovní trip ziskem cenných dvou bodů.

Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu třineckého mládežnického hokeje!