Junioři si proti Zlínu připsali druhou výhru v řadě!

09.12.2017 · Martina Sikorová, Michal Sedláček
Po povedeném utkání v Olomouci se svěřenci trenéra Wojnara přesunuli do Zlína. Během úvodních čtyřiceti minut si mladí Oceláři vytvořili tříbrankový náskok a byť se pak domácí snažili, třineckému vítězství už zabránit nedokázali.
24.kolo, sobota 9.12.2017
3:4
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 0:1, 1:3, 2:0  Branky a nahrávky: 38. Dobiáš (Sedláček), 47. Sedláček (Dobiáš, Gazda), 60. Mikulec (Augustin) – 5. Poruba (Raška, J. Adámek), 26. Kvasnica (Flok, Raška), 33. Flok (Poruba, Kvasnica), 39. Homola (Przybyla). Rozhodčí: Šudoma - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc za faul Hrachovského (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 40:42. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.
Šimonů – Augustin, Marek, Ševčík, Budil, Jenáček, Kollár, Gazda – Kenša, Dvořáček, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Knápek, Sedláček, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja
Loubal – Hrachovský, Krzak, Marguš, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Przybyla, Kvasnica, Peterek, Raška, Flok, Kalus, Papaj, Najsar

Utkání začalo daleko lépe pro Třinec. Už na začátku páté minuty totiž napřáhl k dělovce z rohu Jan Poruba a jeho rána trochu překvapivě skončila až za zády brankáře Šimonů. Oceláři tak vedli 1:0 a navíc mohli brzy svůj náskok ještě pojistit. Strakoš byl sám na kruhu a měl čas zamířit, branku Zlína ale trestuhodně minul.

V patnácté minutě pak jeli hosté tři na dva. U puku byl Peterek, který chtěl přihrávat, ale zlínský bek se dobře položil na led a tak nezbylo Peterkovi nic jiného než zakončit. Jeho pokus ale skončil na chráničích Šimonů.

Velkou šanci měl na konci první části také Raška. Útočník Třince v oslabení uháněl sám na gólmana, ale ten jeho bekhendovou kličku přečetl a pokus zneškodnil betonem. V poslední minutě úvodní třetiny pak ještě zvonila za Loubalem dvakrát tyč, ale branka z toho nebyla.

Ševci mohli ze začátku druhé třetiny vyrovnat. Dvořáček byl totiž faulován v šanci a rozhodčí nařídil trestné střílení. Zlínský hráč nic moc nevymýšlel a zvolil střelu, která však skončila na břevnu. Chvíli na to se navíc Oceláři prosadili podruhé a to když se trefil Michal Kvasnica.

Ve třiatřicáté minutě to pak bylo s šancemi Zlína ještě temnější. Hosté hráli přesilovku a zužitkovali ji na výbornou. Raška předal puk Porubovi a autor první třinecké trefy ho honem poslal před branku. Tam byl nikým neobsazený Adam Flok a uklidil kotouč do odkryté zlínské branky.

Zlínu se pak ale povedlo snížit. Vojtěch Dobiáš u branky sebral obráncům puk, natlačil se k tyči a střelou pod víko nedal Loubalovi šanci. Jenže domácí radost trvala jen chvíli. Pak David Homola nahodil kotouč od modré k bráně, kde se puk odrazil od jednoho ze zlínský hráčů a zamířil do sítě.

Na začátku sedmačtyřicáté minuty se povedlo Zlínu snížit na rozdíl dvou branek. Ševci zavezli puk do útočné třetiny, v prostoru u branky se ho ujal Robert Sedláček a povedlo se mu jej propasírovat až za záda Loubala. Další dobrou šanci si vzápětí vypracoval Jenáček, ale jeho střela z kruhu byla nepřesná.

Poté trefil Kočica tyč, ale nakonec se domácí přece jen dočkali snížení na 3:4. Střelu Augustina Loubal jen vyrazil a k dorážce se jako první dostal Jan Mikulec, jenž dopravil puk do sítě. Zlín už pak měl na pokus o srovnání jen půl minuty a Třinec mu více nedovolil. Oceláři tak odjeli se všemi body za výhru 4:3.