Junioři si poradili se Slavií na jedničku!

15.02.2019 · René Sasyn
Mladí Oceláři si po prohře na Kometě spravili chuť, v domácím prostředí porazili celek z Prahy vysoko 5:1 a dotáhli se na Vítkovice! V zápase řádil zejména Dan Przybyla, který si na své konto připsal 3 kanadské body za gól a dvě přesné nahrávky.
OPP19, pátek 15.2.2019
Slavia Praha
5:1
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 4:1, 0:0 - N 1:0  Branky a nahrávky: 7. Przybyla (Raška, Michálek), 27. Havránek (Przybyla, Pastor), 28. Tománek (Wardas, Urban), 31. Pastor (Krzak, Homola), 32. Michálek (Przybyla), 65. Havránek (Raška) – 40. Antoš (Petrák, Kižlin). Rozhodčí: Hykel – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Ochman – Mituchovič, Radzienciak, Krzak, Šulák, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Tománek, Pastor, Wardas, Geidl, Urban, Raška, Čmiel, Przybyla
J. Němeček (32. Málek) – D. Němeček, Bureš, Srdínko, Antoš, Mareček, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Altrichter, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák

Vstup do utkání byl z obou stran velice opatrný. Ale jen do doby než začal řádit Dan Przybyla, který svou neskutečnou rychlostí několikrát ohrozil soupeřovu klec. V čase 6:09 obdržel perfektní nahrávku od Adama Rašky a přebruslil hostující obranu, která v daný moment zaváhala a nekompromisně prostřelil Němečka. Tato branka Oceláře nakopla, ale i přesto, že si vytvořili hned několik slibných šancí, stav se neměnil. V čase 12:18 se Przybyla opět řítil na soupeřovu branku, tentokrát ale na Němečka nevyzrál. A aby toho nebylo málo, v čase 15:19 se Przybyla dostal do samostatného úniku již potřetí, jeho střela ale naštěstí pro Pražany letěla mimo.

Druhou třetinu Oceláři dokonale ovládli. Gólový kolotoč započal v čase 26:42 Marek Havránek, který zvyšoval na 2:0 po souhře s Danem Przybylou a Davidem Pastorem. O 30 sekund později to bylo už 3:0. Z protiútoku se prosadil Ondřej Tománek, poté co dostal výbornou nahrávku od Tommyho Wardase. Mladým Ocelářům tato branka dodala klid. Po faulu Antoše ve třicáté minutě si Oceláři vytvořili tlak, který vyústil ve čtvrtou branku. Přesilovku využil David Pastor po souhře s Filipem Krzakem a Davidem Homolou. O necelou minutu později, v čase 31:08, Jakub Michálek ve vlastním oslabení poslal Oceláře po své ráně už do pětibrankového trháku. Bezchybnému Radku Ochmanovi, který po celý zápas předváděl perfektní zákroky, překazil čisté konto devět sekund před koncem druhého dějství Milan Antoš.

Třetí třetina už příliš zajímavých momentů nepřinesla. Málek, jenž ve dvaatřicáté minutě nahradil v brance Němečka, už za své záda žádný kotouč nepustil. Slávistům se i přes veškerou snahu nepodařilo snížit manko. Oceláři si zbytek třetiny zkušeně pohlídali a nedopustili drama.

Do nadstavbového prodloužení junioři z pod Javorového nastoupili skvěle. Bylo jasné, že si chtějí z tohoto zápasu odnést všechny body. Již v jednašedesáté minutě mohl rozhodnout Przybyla, který měl před sebou téměř odkrytou branku. Málek ho ale perfektním zákrokem vychytal.Ve čtyřiašedesáté minutě už se ale Oceláři mohli radovat, protože recept na Málka našel Marek Havránek, který zajistil, že všechny čtyři body zůstanou v Třinci.