Junioři se ze Vsetína vrací se dvěma body!

01.02.2019 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři na ledě soupeře dvakrát dotáhli jednogólové manko a o vítězi zápasu nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých bonusový bod pro Třinec vystřelil Adam Raška!
OPP17, pátek 1.2.2019
Vsetín
3:4sn
Zimní stadion Na Lapači
Třetiny: 2:2, 1:0, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 7. Jenáček (Klímek, Frydrych), 8. Vašenka (Lukačka, Půček), 24. Klímek (Ondračka, Jindra) – 7. Čmiel (Pastor, Krzak), 9. Plandor (Raška, Michálek), 51. Raška (Šulák), rozh. náj. Raška. Rozhodčí: Goňa - Kučera, Pospíšil. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 253. Střely na branku: 35:54. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Málek – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Půček, Jindra, Klímek, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Frimel, Frydrych
Švehlák – Radzienciak, Krzak, Bulava, Šulák, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček

Vzhledem k průběhu minulých vzájemných utkání se dalo před zápasem jen stěží tipovat, co duel, hraný první únorový den na Lapači, nabídne. Aktivněji začali domácí, ale z první větší šance, konkrétně přečíslení dva na jednoho, skóroval Matouš Čmiel. To běžela sedmá minuta zápasu. Do cíle bylo ještě daleko a věděli to i Valaši, kteří vrátili úder. Také tyčka pomohla k rychlému vyrovnání z hole Šimona Jenáčka. A aby Vsetínští ukázali Ocelářům, kdo je tady doma, dostal svůj tým do vedení Jan Vašenka.

Od první třinecké branky tedy uběhlo 68 sekund a 253 diváků, kteří se přišli na zápas podívat, své návštěvy určitě nelitovalo. Nicméně úvodní přestřelka pokračovala, když se ve vlastním oslabení trefil Jiří Plandor. Oceláři byli po celou dobu utkání nebezpeční spíše z přečíslení a individuálních akcí, což se v těchto gólových situacích jasně projevovalo. Při oslabení svého týmu mohl uspět i Lukačka, Švehlák si však jeho výpad pohlídal. V druhé polovině první třetiny se hra zklidnila, ale stále byli více vidět domácí.

Druhou třetinu začali Vsacané v oslabení, v konečném důsledku je to ovšem mrzet nemuselo, jelikož neinkasovali a po početní nevýhodě se jim znovu podařilo dostat do vedení. Po spolupráci Lukáše Jindry s Tomášem Ondračkou našel puk Daniela Klímka, který se z pravého kruhu trefil nad ramena hostujícího gólmana. Za Třinecké to byli hlavně Michálek s Indrstem, kdo byl nejen v přesilových hrách vidět.

Tuto dvojici občas v úniku doprovodil Przybyla, a to například právě v momentu, kdy Pernický zlomil při střele hokejku a puk skončil na Indrstových bruslích. Kapitán Ocelářů zakončil na Málkovy betony a puk se odrazil na volného Przybylu. Ke střele z jeho strany však nedošlo. Nervy drásající byl závěr druhé třetiny, ve kterém mohli Valaši gólově odskočit a Třinec zase vyrovnat. Málek a Švehlák se nemuseli při zákrocích opírat jen o své dovednosti, ale pomohly jim také tyčky, které trefili Pastor s Jindrou.

Třetí dějství začalo velice nenápadně, ale proměnilo se v nadvládu Ocelářů. Vsetín nepustili ani na chvíli do pásma, což nasvědčuje také statistika vyslaných střel. Ve třetí třetině vystřelili domácí celkem pětkrát. Naopak Málek se musel v brankovišti ohánět a on byl tím hlavním, kdo bránil vsetínský náskok. Hosté se však svého vyrovnání přeci jen dočkali, a to v jednapadesáté minutě, kdy se při hře 4 na 4 trefil za Málkova záda Adam Raška.

Po tomhle gólu už se Valaši k ojedinělým střelám dostali, ale Třinec cítil, že při aktuálním rozpoložení nejsou tři body daleko. Nakonec se však šlo do prodloužení, kde byli daleko lepší a aktivnější Vsetínští. A Jindra trefil opět tyčku. Oceláři mohli potrestat faul Lukačky v jindy velmi efektivní přesilovce 4 na 3. To se nestalo a pokračovalo se samostatnými nájezdy, které byly plné krásných branek. Včetně té vítězné z hokejky Adama Rašky.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): První dvě třetiny se nám moc nepodařily. Domácí hráli velmi dobře a my jsme na to nedokázali najít recept. Od třetí třetiny už jsme domácí hodně zatlačili a vytvořili jsme si spoustu šancí. Škoda jen, že jsme je neproměnili. Myslím si, že remíza byla dnes spravedlivá. Nájezdy už jsou loterie. Domácí převedli několik výborných nájezdů, ale my také. V tomhle už podle mě vyhrál šťastnější.