Junioři přehráli Pardubice a mají tři body!

04.12.2014 · Martina Sikorová
Zápas s Východočechy nezačali třinečtí mladíci příliš dobře a hned v úvodu nabídli domácím dvojnásobnou výhodu, tu ale soupeř využít nedokázal. Naopak Oceláři svou první přesilovku využili, v průběhu utkání přidali další tři branky a protože za záda gólmana Svobody neprošel jediný kotouč, bylo o vítězi jasno.
32.kolo, čtvrtek 4.12.2014
Pardubice
0:4
Tipsport arena
Třetiny: 0:1, 0:3, 0:0  Branky a nahrávky: 9. Pisarik (Jašek, Heider), 23. Franek, 28. Heider (Jašek, Franek), 32. Jašek (Franek). Rozhodčí: Úlehla - Kis, Lučan. Vyloučení: 9:4, navíc Bednář (TRI) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 20. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:4.
Husár (41. Červený) - Budík, J. Procházka, Bažant, Adam, Nedbal, Vála - M. Procházka, Chvojka, Havrda, Velinský, Barkóci, Kusý, Hlaváček, Pipek, Kysela, Krajňák, Panna
Svoboda - Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Doudera, Adámek - Pěnčík, Franek, Murín, Jašek, Severa, Petrák, Bednář, Růžička, Pala, Fejko, M. Kovařčík

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří si díky své aktivitě vybojovali hned po dvou odehraných minutách přesilovku pět na tři. Jenže ta se jim příliš nepovedla a ani další přesilová hra jim nevyšla. Do první vážnější šance se dostali Oceláři v šesté minutě, když se ke střele odhodlal Růžička, jehož pokus se zastavil až o horní tyčku branky.

V deváté minutě se hostům povedlo bleskurychle využít přesilovou hru a ujali se tak vedení. Jašek poslal puk na modré čáře stojícímu Alexi Pisarikovi, jenž svou přesnou střelou tahem do horního levého rohu brány překonal gólmana Husára.

Ve třiadvacáté minutě se podařilo Třinci navýšit vedení, Tomáš Franek nejprve získal kotouč a poté vzal vše na sebe, vypálil od pravého mantinelu a propálil vše, co mu stálo v cestě.

O pět minut později vedli Oceláři už o tři branky, Jaškovi sice při střele sjel puk z čepele, ke kotouči se však dostal Petr Heider, který už ho dokázal dopravit až za záda domácího brankáře. V jednatřicáté minutě se Východočeši po delší odmlce dostali do útoku a následně dostal přihrávku volný Chvojka, který před sebou měl prázdnou branku, jenže minul.

Přestože Pardubice hrály přesilovou hru, tak inkasovaly další gól. Frankův pokus se Husárovi ještě podařilo vyrazit, obránci však nebyli příliš důrazní a pustili k odraženému kotouči Lukáše Jaška, který ho dorazil do domácí svatyně.

Před začátkem třetí třetiny se Východočeši odhodlali ke střídání brankáře, mezi tyče se postavil starší dorostenec Patrik Červený, který si vedl lépe než jeho kolega a nepustil za svá záda ve zbytku utkání ani jeden puk.

Přestože byli pardubičtí junioři čtyřikrát vyloučeni, ani jednu přesilovku se Třinci nepovedlo využít a ani při hře pěti proti pěti se nedokázal prosadit. To samé ale platilo i o Pardubicích, které se alespoň snažily snížit náskok svého protivníka, jenže v tomto duelu byl gólman Svoboda bezchybný a udržel čisté konto.