Junioři porazili ústecké Lvy fotbalovým výsledkem 1:0!

03.01.2013 · Růžena Raszková
Ústí nad Labem - První duel NOEN extraligy juniorů v novém roce 2013 sehráli mladí Oceláři na domácím ledě HC Slovan Ústečtí Lvi. Třinečtí soupeře výrazně přestříleli, ale díky výbornému výkonu domácího brankáře zvítězili nejtěsnějším rozdílem. Jedinou branku v utkání vsítil Filip Bajtek.
27.kolo, čtvrtek 3.1.2013
Ústí nad Labem
0:1
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 37. Bajtek (Bezuška, Hurtík). Rozhodčí: Schmejkal - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 20:57. Průběh utkání: 0:1.
Novák - Bačák, Dostálek, Faigl, Fojt, Hanzl, Holeček, Jindřich, Křepelka, Kubáč, Kuchynka, Málek, Motejlek, Musil, Navarra, Piewak, Ságer, Smetana, Vegner, Zdvořáček.
Šimboch - Bajtek, Běhal, Bezuška, Diviš, Foltýn, Franek, Hurtík Jaroš, Juhász, Kasala, Kasperlík, Kurzok, Mach, Ohera, Pargáč, Pisarik Valíček, Vyčesaný.

Úvod zápasu patřil hostům, ti několikrát prověřili pozorného Nováka. Po chvilce se osmělili i domácí, Kuchynka v dobré pozici netrefil puk. K vidění byl velmi rychlý a pohledný hokej. Branka v této třetině nepadla, nicméně bylo na co koukat. V čase 19:39 se hráči začali pošťuchovat a vznikla s toho rozmíška. Jejím výsledkem byla přesilovka pro domácí, kterou si přenesli do druhé třetiny.

Početní výhodu ovšem nevyužili, a tak souboj o to, kdo se ujme vedení, pokračoval dál. Ústecký Novák i jeho protějšek Šimboch si počínali výborně. Ve 37. minutě putoval na trestnou lavici za podražení Smetana. Přesilovku hosté využili. Bezuška našel svým pasem Bajtka, který poslal Třinec střelou pod horní tyč do vedení. Prosadil se nejproduktivnější hráč hostů. Za stavu 0:1 skončila druhá třetina.

Lvíčata se od samého začátku třetiny tlačila za vyrovnáním, jenomže výborně chytající Šimboch všechny rány kryl. Když už domácí gólmana překonali, pomohla mu branková konstrukce. Ústí dostalo možnost početní výhody, žlutomodří ale měli problém se střelbou. Sedmnáct sekund před koncem si vzal Milan Skrbek oddechový čas, odvolal brankáře Nováka z branky a domácí útočili v šesti mužích. Ani přes velkou snahu a bojovný výkon na vyrovnání nedosáhli. Třinec si připsal tři body za vydřenou výhru 1:0.