Junioři porazili také Olomouc!

14.12.2019 · Dominik Stošek
V sobotu do Třince přicestovala Olomouc, která Oceláře ve svém prvním letošním střetnutí porazila 4:1. Tento zápas byl ale zdaleka jiná pohádka. O výhře Třince se rozhodlo ve druhé třetině, ve které Oceláři vstřelili tři branky. Olomouc zahrozila ve třetí třetině, kdy po vstřelení dvou branek zdramatizovala celé utkání. Jakékoliv pomyšlení na vyrovnání nakonec půl minuty před závěrečnou sirénou znemožnil gólem do prázdné branky Viktor Konečný. Oceláři tak porazili Olomouc po velice hektické třetí třetině 5:3.
27.kolo, sobota 14.12.2019
5:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 3:0, 1:2  Branky a nahrávky: 1. Geidl (Konečný, Jenáček), 32. Krč (Cienciala, Mikler), 37. Geidl (Jenáček, Konečný), 39. Matěj (Jenáček, Havránek), 60. Konečný (Stránský, Adámek) – 17. Tichý (Štědrý, Tarnoczy), 51. Kalač (Tichý), 57. Vosátko (Hlaváč, Ministr). Rozhodčí: Cabák – Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 10:9, navíc Havránek (TRI) osobní desetiminutový trest za nesportovní chování a Rosecký (OLO) osobní desetiminutový trest za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 44:44. Diváci: 78. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Suchánek – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Stránský, Mikler, Geidl, Konečný, Matěj, Ramik
Hasala (40. Mokrý) – Mader, Hlaváč, Vosátko, Hladiš, Pírek, Bahounek – Kalač, Handl, Krupa, Rosecký, Mácha, Štědrý, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Vstup do utkání se našim Ocelářům povedl na jedničku. Už v první minutě šli totiž hráči s drakem na hrudi do vedení, po teči Nica Geidla v mezikruží. Oceláři si krátce na to zahráli také přesilovku, kterou se jim ale využít nepovedlo. Naši junioři byli aktivnější, avšak Hasalu se jim podařit nepodařilo, a tak skórovali hosté. V 17. minutě nahodil kotouč před Suchánka Jan Štědrý, třinecký brankář nic neviděl, ale i přesto kotouč vyrazil. Naneštěstí pro něj jej vyrazil pouze před sebe a Ondřej Tichý, jenž v té době operoval před brankou kotouč možná i s menší dávkou štěstí zametl k pravé tyči.

Nejen vstup, ale celá druhá třetina se našim juniorům povedla na jedničku. V 32. minutě si totiž vzali své vedení zpět, když Hasalu propálil z levého kruhu Tomáš Krč. Suchánek krátce po vstřelení vedoucí branky svůj tým hodně podržel. V té samé minutě se do přečíslení 2 na 1 dostali hráči Olomouce, třinecký brankář výborně vychytal zakončujícího hráče svou vyrážečkou. O necelých pět minut později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji. Nico Geidl obdržel kotouč od Šimona Jenáčka, následně s ním přejel přes útočnou modrou a střelou k bližší tyči vstřelil svou druhou branku v tomto zápase a celkově jedenáctou v této sezóně. Mladým Ocelářům se ještě v samotném závěru podařilo vstřelit čtvrtou branku. V přesilové hře se jim povedlo vyčerpat bránicí čtyřku Olomouce, Marek Havránek přenesl hru na Pavla Matěje, který z mezikruží vymetl pravý horní růžek.

Olomouc reagovala na tři obdržené branky ve druhé třetině výměnou brankářů. Mezi tři tyče nastoupil Vojtěch Mokrý, který se stal hlavní strůjcem velikého dramatu v samotném závěru utkání. Do třetí třetiny vstoupili Oceláři velice aktivně. Mokrý měl hned od úvodních minut plné ruce práce. V největší šanci se ve 46. minutě objevil Tomáš Krč, jeho střela z pravého kruhu však pouze orazítkovala břevno hostující klece. Od 47. minuty až do samotného konce utkání byla trestná lavice téměř pořád zaplněna minimálně jedním hráčem. Pytel s vyloučeními se roztrhl a možná i tento fakt hrál Olomouci do karet, protože v 51 minutě snížila na 2:4. David Kalač svou nenápadnou střelou z levého kruhu dokonale překvapil Suchánka, kterému kotouč přeletěl nad vyrážečkou až za jeho záda. V čase 56:39 Olomouc vstřelila dokonce kontaktní branku. Po kombinaci s Davidem Vosátkem a Matúšem Hlaváčem se prosadil střelou k pravé tyči Tobiáš Handl. V závěrečných minutách to Hanáci zkusili v šesti hráčích v poli. Krátce potom, co Mokrý opustil branku, však bylo rozhodnuto. V čase 59:38 definitivně rozhodl o vítězi utkání Viktor Konečný, který ve středním pásmu poslal kotouč přesně mezi tři tyče. Oceláři tak po středečním vítězství nad Zlínem mají také cenný skalp Olomouce a opět tři body.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): "My musíme poděkovat všem klukům, protože dneska jsme hráli ve 14 hráčích, máme nějakou marodku a zranění. Kluci jsou rozbití, ale odehráli jsme výborný zápas se Zlínem a chtěli jsme to přenést i do dnešního zápasu. Bojovností a dobrým týmovým výkonem jsme dnešní zápas dovedli do myslím si, že zaslouženého vítězství. Klukům patří velký dík za předvedený výkon.“

Karel Beran (HC Olomouc): "Třinec byl vždy výborný soupeř, dali první rychlý gól, tlačili se do brány a měli pohyb. Myslím si, že my jsme se zkorigovali, ale ten zápas jsme si dneska chvilkami nezasloužili vyhrát, a proto to skončilo tak jak to skončilo.“