Junioři podlehli vysoko Zlínu

19.09.2014 · Martina Sikorová
K dalšímu zápasu juniorské extraligy zavítali junioři na led Zlína, kde si poměrně rychle vypracovali dvoubrankové vedení, ale pak už se střelecky prosazovali pouze domácí hráči a Oceláři si tak po třech výhrách připisují porážku. O branky třineckých mladíků se postarali Lukáš Bednář a Tomáš Franek.
10.kolo, pátek 19.9.2014
6:2
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 2:2, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: 15. Vyoral (F. Stránský, Velčovský), 17. Pavlůsek (Galuška), 32. Karola (F. Stránský), 49. Velčovský (Hlaváč, Matula), 52. Pavlůsek (Galuška), 55. Haničinec (Galuška) – 2. Bednář (M. Kovařčík, Christov), 12. Franek (Roman, Pisarik). Rozhodčí: Fiedler - Novák, Smilek . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:21. Průběh utkání: 0:2, 2:6.
Haloda - Řezáč, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, F. Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček
Svoboda – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Chroboček, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Růžička, Fejko, Christov, M. Kovařčík

Obě mužstva vstoupila do zápasu s chutí a odhodláním, což se projevilo také na počtu vstřelených gólů. Hosté se už ve druhé minutě ujali vedení zásluhou Lukáše Bednáře a jeho trefě mezi betony zlínského Ondřeje Halody. Pro domácího brankáře to byl smolný gól, na jeho výkonu se však nepodepsal a v dalším průběhu zápasu svůj tým několikrát podržel. Přesto musel brzy lovit puk ze své sítě podruhé. Tomáš Franek napřáhl kousek za modrou čarou a trefil přesně pomyslný pátý růžek zlínské branky.

Domácí brzy nato hráli přesilovku, kterou se jim podařilo využít. Jan Vyoral zakončil přímočarou akci svého celku a snížil stav zápasu. Mladí Ševci se dál odhodlaně tlačili za vyrovnáním a jejich snaha nakonec přinesla úspěch. Tomáš Pavlůsek prokázal své střelecké schopnosti, tři minuty před přestávkou propálil třineckého brankáře a vyrovnal.

Ve druhé části Zlín zařadil na vyšší rychlostní stupeň a byl na ledě lepším týmem. Jeho šance, které byly mnohdy velmi nebezpečné, však vždy končily na výstroji gólmana Miroslava Svobody. Třinecký brankář chytal opravdu výborně a držel svůj celek nad vodou. Za svá záda pustil pouze jediný pokus z hole Daniela Karoly. Zlínský útočník využil chyby Ocelářů a dostal se do samostatného úniku, jenž zakončil povedenou kličkou. Jinak byl ale Svoboda bezchybný a především díky němu prohrával Třinec po čtyřiceti minutách pouze o gól.

Ve třetí třetině si dával Zlín pozor hlavně na defenzivu a nepouštěl Oceláře do žádného souvislého tlaku. Domácí si pečlivě vyčkávali na svou šanci a brzy se také dočkali. Jiří Velčovský zvýšil náskok Ševců, na jeho brance měla ovšem zásluhu celá pětka, která nadělala v obraně Slezanů pořádný zmatek. Svého spoluhráče napodobil o chvíli později Tomáš Pavlůsek a díky poctivému důrazu na brankovišti překonal gólmana Svobodu popáté. Právě v důrazu před brankou byl mezi oběma celky značný rozdíl. Gólový výčet zápasu uzavřel Martin Haničinec při hře čtyři na čtyři svou trefou na 6:2.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Po horším začátku jsme se zvedli a myslím, že od desáté minuty bylo utkání na naší straně. Chtěl bych hráčům poděkovat za výkon, byli jsme lepším mužstvem. Zlaté tři body, které jsme dnes uhráli.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Nám se zápas dnes hodnotí špatně. Takový přístup, jaký jsme v utkání měli, je neakceptovatelný a musíme z toho vyvodit nějaké závěry.