Junioři podlehli Mladé Boleslavi 1:3

08.01.2010 · Růžena Raszková
Na první zápas v novém roce 2010 vyjeli junioři ze zasněženého Třince do Mladé Boleslavi. V Čechách se juniorům střelecky moc nedaří. Již ve třetím zápase střelili jen jedinou branku. Na střeleckou impotenci doplatili i dnes. Autorem dnešní jediné branky byl Lukáš Mičulka.
III., pátek 8.1.2010
Ml. Boleslav
3:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 27. Kadlčík (Krejčík, Rys), 42. Antončík, 59. Rys (Krejčík) - 53. Mičulka (Marosz, Bajtek). Rozhodčí: Kubeš - Špring, Arazimová. Vyloučení: 8:7, navíc Špaček (TRI) + 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62.
Will - Houser, Mikulaštík, Soukup, Arazim, Anděl, Vrba, Švaříček - Antončík, Koudela, Kadlčík, Krejčík, Lenc, Protivný, Rys, Sajdl
Boška - Gottwald, Chvostek, Kaďorek, Roupec, Špaček, Toman - Bajtek, Böhm, Hegyi, Marosz, Mičolka, Toman, Martyčák, Měrka, Bumbál, Labaj

Oba týmy se v úvodním dějství především navzájem testovaly. Diváci sledovali tvrdé souboje o střední pásmo. V první půlce třetiny si oba celky vyzkoušely zhruba minutu dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, brankáři se ale v jejím průběhu museli nudit. Ani jeden celek si nedokázal vytvořit výraznější brankovou příležitost. První stoprocentní šanci spálil Třinec až ve dvanácté minutě. Ze strany si sjel jeden z hostujících útočníků a střelou mezi Willův beton a lapačku rozezvonil tyčku. Když ve velké šanci neuspěl ani Krejčík, odcházeli oba celky do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupil aktivněji Třinec. Hosté zlepšili bruslení a zahnali tak mírně zaskočenou Mladou Boleslav do obraného pásma. Will však všechny pokusy dokázal zlikvidovat. Z prakticky první nebezpečné akce na druhé straně padla branka a stála za to. Na konci pohledné kombinace celé pětky stál Libor Kadlčík a v pozici ležícího střelce rozvlnil síťku za zády třineckého brankáře. Hosty nenadálý gól sice na chvíli opařil, vzápětí ale o to více zvýšili tempo. Boleslavský celek všechny velké šance odvrátil a třetina tak skončila za stavu 1:0 pro domácí tým.

Boleslavským se výjmečně povedl vstup do třetího dějství. Domácí celek hrál přesilovou hru, kterou dokázal se štěstím využít Šimon Antončík. Po skrumáži kolem brankoviště se od něj puk nakonec přece jen dostal do branky. Mladá Boleslav začala od této chvíle ovládat hru a kontrolovat své, v tu chvíli už dvoubrankové, vedení. Hosté se rozhodli zápas ještě zdramatizovat a deset minut před koncem utkání snížili na rozdíl jediné branky. Třinec ostřeloval Willovu branku, ten vykryl střely Marosze i Bajtka, na střelu do poloodkryté branky Lukáše Mičulky už byl však krátký.

Následně byla hra na chvíli přerušena, jelikož čárová rozhodčí Arazimová nestačila uhnout ze souboje a inkasovala tvrdý hit od soupeřící dvojce. Přestože evidentně otřesená, poměrně rychle se zvedla a pokračovala v utkání, za což si vysloužila potlesk tribun a uznalé poklepání hokejek o led od hráčů. Když se měl Třinec dostávat do největšího tlaku, přišla studená sprcha. Krejčík byl sám faulován ve stoprocentní šanci, ale zvedl se a pokračoval ve hře. Puk z otočky vrátil před branku, kde už pro Jiřího Ryse nebyl problém zasadit poslední hřebíček do rakve třineckých nadějí na bodový zisk. Zaskočení hosté se už vzávěru ani nepokusili o hru bez brankáře a tak Mladá Boleslav mohla slavit v prvním novoročním utkání zasloužené tři body za vítězství 3:1.