Junioři po těžkém boji podlehli Slavii 6:7

26.02.2011 · Daniel Ježek
Poslední únorová sobota proti sobě svedla Oceláře z Třince a Slavii Praha. Svěřenci trenérů J. Juříka a A. Macha po celou dobu utkání, ve kterém mohli diváci ve Werk aréně vidět hned třináct gólů, tahali za kratší konec. Všechny tři body tedy putují do hlavního města.
II. 8, sobota 26.2.2011
Slavia Praha
6:7
Třetiny: 1:3, 2:0, 3:4  Branky a nahrávky: 11. Chvostek M. (Marosz), 26. Deveri (Roupec), 34. Deveri (Rajnoch), 41. Řezáč, 56. Hegyi (Pavlík, Deveri), 60. Herman (Řezáč, Faksa) - 10. Hertl, 17. Wszolek, 20. Barák (Hertl, Mavrojanidis), 43. Kejdana (Semrád), 46. Warneke (Hellar), 51. Suchánek (Koubek, Kejdana), 57. Mavrojanidis (Hertl). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 63. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 4:3, 4:6, 5:6, 5:7, 6:7.
Sklenář - Pavlík, Deveri, Rajnoch, Marosz, Bumbál, Řezáč, Hegyi, Faksa, Toman, Herman, Chvostek M., Kaďorek, Roupec, Burzala, Číhal, Rufer, Bezuška P.
Meravý - Jaškin, Hertl, Jeník, Hellar, Růžička, Okuliar, Suchánek, Kejdana, Barák, Mavrojanidis, Warneke, Palaščák, Moravec, Koubek, Tomek, Wszolek, Semrád, Knot, Vogel

Utkání se neslo v duchu rychlého, a především ofenzivního hokeje. Na obou stranách bylo k vidění spoustu šancí, všechny ale končily na bezchybných brankářích. Větší rozruch přinesla až desátá minuta úvodní periody. Domácí v tu chvíli hráli přesilovku, když se po fatální hrubce obrany Třince dostal do samostatného úniku Tomáš Hertl, který tváří v tvář nedal gólmanovi Ocelářů sebemenší šanci. Domácí však nemuseli smutnit dlouho, jelikož se jim ještě v téže početní výhodě podařilo srovnat. Krásný pas z dílny Rostislava Marosze našel zcela nekrytého Michala Chvostka, jenž bez problémů zasunul puk do odkryté branky Slavie. Na další zajímavé momenty si diváci museli počkat dalších pět minut.

Na konci patnácté minuty nejprve domácí nastřelili tyč branky Meravého, za další dvě minuty se však již skóre opět posunulo. Další hrubka domácí obrany znamenala druhou branku na kontě Slavie. Martin Wszolek se dostal k volému puku a nekomproisně potrestal chybu defenzívy Třince. Na konci periody ještě dokázali hosté zásluhou Jindřicha Baráka využít přesilovku, do kabin tak šli v lepším rozpoložení hokejisté z hlavního města.

Také druhá dvacetiminutovka přinesla atraktivní hokej, aktivnějším celkem ale byli domácí. Aktivita Třince nakonec přinesla své ovoce. Psala se 26. minuta, když se tváří v tvář brankáři Meravém postavil Danko Deveri, který zachoval klid a vsítil druhou branku Ocelářů. Tlak domácí neměl konce a gradoval minutu po polovině zápasu. Domácí hráli dvojnásobnou početní výhodu, ale ani Pavlíkovi, ani Faksovi se nepodařilo překonat brankáře hostů. Tak to do svých rukou převzal opět Danko Deveri, který dorazil střelu Filipa Rajnocha, a srovnal tak skóre zápasu. Do konce druhé periody ještě mohl vsítit branku Petr Řezáč, to by ale musel trefit branku, a ne rameno brankáře Meravého. Stav po čtyřiceti minutách byl tedy nerozhodný.

Pokud si někdo myslel, že závěrečná část bude pouhým bojem o výsledek, musel být velice překvapený. Poslední dvacetiminutovka totiž přinesla hned sedm branek. Nejprve se domácím podařilo otočit vývoj utkání, když se již po třinácti vteřinách třetí periody dokázal prosadit Petr Řezáč. Vedení domácím však nevydrželo dlouho, jelikož již za další dvě minuty bylo srovnáno. Postaral se o to Filip Kejdana. Za další tři minuty už hosté opět vedli.

Rychlý protiútok zakončil Jan Warneke, který tak opět poslal hosty do vedení. Za další tři minuty mohlo být opět srovnáno, to by ale Adam Rufer musel trefit síť a ne tyč hosující branky. V tuto chvíli zafungovalo známé rčení Nedáš, dostaneš. Po dalších dvou minutách se prosadil Jáchym Suchánek, který výrazně přiblížil svůj tým k zisku tří bodů. Domácí ale nechtěli hodit ručník do ringu, odměnou jim za to byla branka na 5:6, o kterou se postaral Ocelář Dominik Hegyi. Domácí se poté snažili zahnat svého soka do defenzívy, což se jim nakonec vymstilo. Jeden z rychlých protiútoků totiž dokázal využít hotující kapitán Georg Mavrojanidis. Třicet vteřin před koncem ještě snižoval na rozdíl jediné branky Jakub Herman, ze strany domácích to však bylo vše. Tři body tedy putují do hlavního města.