Junioři padli s Libercem po nájezdech

22.02.2020 · Šárka Kolková
V dalším kole Superpoháru DHL přivítali třinečtí junioři na svém ledě tým z Liberce. Oceláři rozehráli zápasy výborně, vedli už 4:2, jenže severočeský soupeř v posledních vteřinách základní hrací doby srovnal krok a o svém vítězství rozhodl v samostatných nájezdech.
C6, sobota 22.2.2020
Liberec
4:5sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 2:1, 2:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 28. Havránek (Matiaško), 33. Vacula (Matiaško, Homola), 47. Matiaško (Geidl), 51. Cienciala (Šulák, Ramik) – 16. Jiruš (Drábek), 25. Hujer (Nezbeda, Rossmy), 53. Jansa (Křepelka, Drábek), 60. Drábek (Had, Nezbeda), rozh. náj. Křepelka. Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:44. Diváci: 89. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5
Švančara – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák, Homola – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj, Ramik
Čajan – Ira, Šedivý, Adamec, Hampl, Kovář, Had – Křepelka, Vomáčka, Jansa, Strnad, Jiruš, Hujer, Drábek, Nezbeda, Trunda, Rossmy

První třetina nezačala pro domácích nejlépe. A to navzdory tomu, že oba celky byly velmi aktivní a hra se přelévala ze strany na stranu. Velkou příležitost měli nejprve hosté v oslabení, kdy se do úniku dostal Jiruš, ale šanci nevyužil. Velice aktivní byl také domácí Havránek a Geidl, kteří stříleli ze všech možných úhlů, jenže ani jeden svou šanci neproměnil. V šestnácté minutě tak otevřel skóre Vojtěch Jiruš, který po ostré ráně umístil puk do levého rohu.

Druhá třetina se pro Oceláře v úvodních minutách nevyvíjela příliš dobře. Ve 25. minutě se znovu radovali Tygři, kteří zásluhou Jakuba Hujera využili početní výhodu. Třinečtí ovšem dlouho nesmutnili. O tři minuty později totiž snížil na rozdíl jedné branky Marek Havránek. Junioři Třince dokázali ještě ve druhé části vyrovnat, povedlo se to Jakubovi Vaculovi, jenž díky důrazu dorazil kotouč do liberecké brány.

Závěrečné dějství přineslo velké drama. V sedmačtyřicáté minutě se nejprve z pravého kruhu pěknou střelou prosadil Michal Matiaško, který kotouč napálil do horního rohu. Za čtyři minuty Oceláři znovu zvedali ruce nad hlavy. Tentokrát se do střelecké listiny zapsal Filip Cienciala, jenž poslal puk do odkryté brány. Třinečtí junioři ale nadějné vedení nedotáhli do zdárného konce. Nejprve hosté zpod Ještědu udeřili zásluhou přesilovkové trefy Filip Jansy. V hektickém závěru hosté odvolali brankáře a při power-play se libereckým povedlo skórovat pár vteřin před poslední sirénou zásluhou Michaela Drábka.

V prodloužení se hrál oboustranně vyrovnaný hokej, ale vítěze určily až nájezdy. V těch rozhodla teprve přesná trefa ze sedmé série, kdy se za hosty prosadil Jan Křepelka.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): "Myslím si, že to z obou stran bylo velmi vyrovnané utkání, nasazení bylo vynikající. Trochu jsme prospali první třetinu, ale od druhé části jsme se výrazně zlepšili a nakonec jsme náskok soupeře stáhli. Ke konci utkání Liberec snížil v přesilovce a měl štěstí v závěru, kdy sedm vteřin před koncem vyrovnal. Bohužel nájezdy jsme nezvládli a body bere soupeř."