Junioři ovládli přestřelku s Mladou Boleslaví!

08.01.2015 · Martina Sikorová
Pět kol - tak dlouho trvalo čekání juniorky na výhru. V utkání s Mladou Boleslaví už se třinečtí mladíci dočkali. Hosté sice dokázali několikrát stáhnout gólové manko, vyrovnání ale Oceláři nepřipustili a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli oslavit vítězství.
38.kolo, čtvrtek 8.1.2015
Ml. Boleslav
6:4
Werk aréna
Třetiny: 2:1, 2:2, 2:1  Branky a nahrávky: 3. Jaroš, 13. Kofroň (Jaroš, Pisarik), 30. Severa (Kofroň), 37. O. Kovařčík (Jaroš), 45. Pisarik (Pěnčík, Roman), 59. O. Kovařčík (Jaroš, Zahradníček) – 10. Brzák (Šťáva, Podsedníček), 24. Brzák (Ďurač), 39. Sedmík (Poljanyčka), 51. Hes (Němec, Motloch). Rozhodčí: Mikula - Adamec, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Dudáček – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Kofroň, O. Kovařčík, Severa. Bednář, Pala, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Krofta – Mašek, Tůma, Stošek, Kurka, Hes, Žalud, Šťáva – Průšek, Němec, Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Pořízek, Ďurač, Sedmík, Motloch

Oceláři vstoupili do čtvrtečního zápasu velmi aktivně a už ve třetí minutě se dostali do vedení poté, co hosté ztratili ve vlastním obranném pásmu kotouč, ke kterému se v mezikruží dostal Tadeáš Jaroš a zamířil přesně. Boleslavští ale dokázali na tuto trefu Ocelářů najít rychle odpověď a po závaru před Dudáčkem vyrovnával Stanislav Brzák.

Překlopit vedení zpět na stranu třineckých mladíků mohl Stránský, po jeho střele od modré ale zazvonila pouze boční tyč hostující branky. Oceláři ale následně dostali k dispozici početní výhodu a tu rychle využili. Jarošovu střelu z levého kruhu vyrazil Krofta přímo na hůl Adama Kofroně, který se nemýlil.

Hned nato si ale přesilovou hru zahráli také hosté. V té nejprve Brzák napálil tyč a po vypršení trestu Heidera sice kotouč do branky dostali, jejich radost ale netrvala dlouho, protože rozhodčí už před tím přerušil hru a gól tak nemohl být uznán.

Krátce po startu druhé třetiny se dobrým obranným zákrokem blýskl mladý obránce Doudera, když zabránil Motlochovi v dorážce do odkryté branky. O chvíli později ale bylo přece jen srovnáno. Za domácí obranou zůstal Stanislav Brzák, který si najel před Dudáčka a našel místo, kudy poslal kotouč do branky.

Oceláři si však své vedení vzali zase zpět, po přihrávce Kofroně mířil z mezikruží přesně Jiří Severa. Ve vlastním oslabení se pak do přečíslení dostala dvojice Ondřej Kovařčík - Kofroň, svou šanci ale v gól neproměnili. Z branky se tak radovali třinečtí mladíci až po přesné trefě Ondřeje Kovařčíka z prostoru mezi kruhy. Ale Boleslavští se opět dotáhli na rozdíl jediné branky.

Oceláři dlouho zmatkovali v obranném pásmu a nakonec inkasovali z hole Vojtěcha Sedmíka, který usměrnil kotouč přesně pod horní tyč. Jen několik málo vteřin před koncem druhé části byla neuznána další branka. Ondřej Kovařčík trefil v přečíslení Romana, od kterého se kotouč odrazil do branky, rozhodčí ale gól neuznal.

V závěrečné periodě hrozili jako první třinečtí mladíci, po střílené přihrávce Bednáře minul v dobré pozici Michal Kovařčík. Další příležitost domácích už ale gólem skončila. Domácí mladíci předvedli rychlou kombinaci, zpoza branky nahrál do brankoviště Pěnčík a odtud dorazil kotouč za záda Krofta kapitán Alex Pisarik.

Boleslavští ale opět dokázali korigovat na rozdíl jediné branky, když od modré propálil třineckého gólmana Matěj Hes. Pár minut před koncem duelu pak ale Dudáček svůj tým podržel, když v přesilové hře zastavil ránu Šťávy z pravého kruhu a několik dalších nebezpečných střel. Hostující trenéři si vzali oddechový čas, na power-play už ale nedošlo. Pojistku na vítězství Ocelářů totiž přidal v přečíslení po přihrávce Jaroše Ondřej Kovařčík.