Junioři otočili zápas a porazili Jihlavu 4:3!

03.03.2012 · Růžena Raszková
T Ř I N E C - V dnešním kole NOEN extraligy juniorů se utkali ve Werk aréně Oceláři s Duklou Jihlava. V první třetině sice vedli hosté o dvě branky, ale domácí v druhém dějství vsítili čtyři branky a zápas otočili. Na vítězství Třince nic nezměnil ani gól hostů v poslední třetině.
42., sobota 3.3.2012
Jihlava
4:3
Třetiny: 0:2, 4:0, 0:1  Branky a nahrávky: 30. Kapica (Burzala), 33. Hegyi (Kapica), 39. Franek (Repe, Bajtek), 40. Běhal (Bezuška, Hegyi) - 5. Prokš, 12. Pěška (Polcar), 59. Matějka (Polcar, Pěška). Rozhodčí: Trombík - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 9:5, navíc Tomáš Franek 10 min nesp. chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 4:4, 4:3.
Chvostek - Běhal, Hurtík, Repe, Kurzok, Teper, Burzala, Macháček, Bezuška, Ižácký, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Juhász, Diviš, Hegyi, Kapica, Kajaba, Franek, Chomič
Rittich - Zadražil, Jícha, Polívka, Hlaveš, Tobola H., Tobola P., Kolda, Matějka, Brychta, Gregar, Vaculín, Štěpán, Prokš, Pěška, Zídek, Brabec, Polcar, Svobodník, Mikeš

V úvodní třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej, ve kterém byli jihlavští junioři šťastnější v koncovce. Již v páté minutě, při signalizovaném trestu, prostrčil puk pod levým betonem Chvostka Marek Prokš. Třinec chtěl rychle odpovědět, ale pozorný Rittich v brance hostů se nedal zaskočit. Nabídnutou přesilovku Ocelářů hosté sehráli velmi špatně, proto se Chvostek velmi divil, když ho z pravého kruhu prostřelil ve dvanácté minutě Ondřej Pěška. Zaskočení domácí jakoby přestali na chvíli hrát a Chvostek se měl v brance co ohánět. Ke konci třetiny povolily nervy třineckému Frankovi s jihlavským Tobolou, kteří se nepohodli u branky hostí. Oba obdrželi čtyři minuty za hrubost.

Druhá dvacetiminutovka patřila domácím. Oceláři vstřelili během deseti minut svému soupeři čtyři branky a otočili průběh utkání. První polovina třetiny byla nemastná, neslaná. V polovině utkání však využil Damian Kapica přesilovou hru a rozpoutal tak třineckou kanonádu. O dvě minuty později podal polský hokejista puk Dominiku Hegyimu a ten vyrovnal na 2:2. Třinec nepřestával útočit, otočit zápas se podařilo až v 39. minutě Tomáši Frankovi, který samostatným nájezdem poslal svůj tým do vedení. Ještě před sirénou se Jiří Běhal trefil přímo do horního růžku jihlavské branky. Do šatny mladí hokejisté odcházeli za stavu 4:2.

Poslední třetina byla hodně nervózní. Na ledě jsme mohli sledovat několik šarvátek, které sudí po právu potrestali. Hokejových šancí bylo na ledě vidět velmi málo. Za zmínku stojí gólová příležitost jihlavského Štěpána, který se probojoval přes dva hráče, ale jeho střela skončila u pozorného Chvostka. V závěru utkání využili hosté dvojnásobnou přesilovou hru a Filip Matějka korigoval výsledek na konečných 4:3.

Dominik Hegyi (asistent kapitána Třince): První třetinu jsme hráli úplně hrozně. Přišli jsme do kabiny, dali jsme hlavy dohromady a do druhé třetiny jsme vstupovali s odhodláním dnešní zápas vyhrát. To se nám podařilo a vstřelili jsme čtyři branky, které rozhodly o dnešním vítězství. V poslední třetině jsme sice už branku nedali, ale výsledek se nám podařilo ubránili. Byli jsme byli dost nervózní, to jsme však s Jihlavou vždycky. My se totiž nemáme rádi.

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): Musím pochválit kluky akorát za první třetinu, kdy jsme Třinec k ničemu nepustili. Bohužel se uspokojili a druhá třetina, kterou jsme prohráli 4:0, rozhodla celý zápas.