Junioři nestačili na Karlovy Vary

16.09.2021 · Dominik Stošek
Oceláři odehráli čtvrté kolo extraligy juniorů na ledě Karlových Varů. Západočeši v zápase předvedli své útočné kvality a došli si po zásluze pro tři body. Třinečtí junioři tahali téměř celý zápas za kratší provaz a na tuto porážku budou chtít určitě co nejdřív zapomenout.
4.kolo, čtvrtek 16.9.2021
Karlovy Vary
10:3
KV Arena
Třetiny: 3:1, 2:1, 5:1  Branky a nahrávky: 4. Rymon (Šmajda, Kupčo), 5. Kupčo, 20. M. Adámek (L. Adámek, Kusak), 25. Šmajda, 35. Rymon (Benda, Kupčo), 49. Botoš (Krajčík, Ekrt), 56. Vogel (M. Adámek, L. Adámek), 57. Kupčo, 58. M. Adámek (Kusak, L. Adámek), 60. L. Adámek (Benda, Šmajda) – 9. Hrůzek (Kozlík, Moškoř), 36. Matěj (Kozlík, Pětník), 50. Pětník (Matěj, Kozlík). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Juránek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 51:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 10:3.
HC Energie Karlovy Vary: Bočan – Benda, Krajčík, Bulka, Vogel, Pohanka – Kočí, L. Adámek, M. Adámek, Kusak, Kupčo, Rymon, Šmajda, Šlechta, Botoš, Seidler, Varvařovský, Ekrt
HC Oceláři Třinec: Nešpůrek – P. Buják, Hrůzek, Chovaniak, Kareš, Žabka, Hykl – Jobánek, Wardas, Moškoř, Przybyla, Geidl, Ramik, Kozlík, Matěj, Pětník, Šutý, Hlávka

Domácí nastoupili do zápasu s větším elánem a těžili z něj už v čase 3:11, kdy Dominik Rymon předvedl výborný průnik skrze obrannou hráz Ocelářů a forhendovou kličkou zaskočil i gólmana Nešpůrka. O necelé dvě minuty poté zvonila za třineckým brankářem tyčka po ráně Šmajdy. Akce pokračovala a z mezikruží v čase 4:53 poslal nechytatelnou ránu Ľubomír Kupčo. Oceláři byli po těchto dvou slepených brankách malinko opaření, museli čekat na moment, kdy by dostali příležitost se do zápasu znovu dostat. Ten přišel relativně brzo, protože v deváté minutě nabídl hráčům s drakem na prsou přesilovou hru Krajčík, jenž se provinil hákováním a Oceláři trestali. Krajčík nezůstal na trestné ani půlminutu, když v čase 8:23 pohotově z oblasti mezi kruhy tečoval nahození Kozlíka až za záda domácího brankáře Bočana Filip Hrůzek.

Třinec mohl vyrovnat ve třinácté minutě po střele Kozlíka, kterou se ještě snažil dorážet Matěj, Bočan byl ale proti. Po vyrovnané pasáži přišla na scénu povedená kombinace bratrů Adámkových a po přesně trefě Matyáše Adámka Energetici odskočili znovu do dvoubrankového vedení.

Prostřední část vyšla opět lépe domácí Energii. V pětadvacáté minutě Energetici zatlačili Oceláře na delší dobu v pásmu, Nešpůrek musel předvést hned několik zákroků v krátkém sledu, na dorážku Samuela Šmajdy už však zareagovat nestihl. Hráči s drakem na prsou tahali za kratší provaz a Energie měla i nadále více ze hry. Přesně v pětatřicáté minutě přišla další rána pro Oceláře a pátá branka pro domácí, když Benda namazal Dominikovi Rymonovi, jenž si v úniku vstříc Nešpůrkovi pomohl forhendovým blafákem a rozvlnil síť. Oceláři ale přispěchali s rychlou odpovědí po využitém přečíslení dvou proti jednomu, na jehož konci stál úspěšný střelec Pavel Matěj.

Třetí dvacetiminutovka se hned od úvodních vteřin nesla v duchu hry nahoru dolů a k vidění bylo nespočet šancí na obou stranách. Skóre se ale měnilo až v devětačtyřicáté minutě, kdy nejdřív neúspěšně tečí ohrozil Nešpůrka Jan Botoš, který se ale následně dostal k dorážce a překonal třineckého brankáře. Hráči s drakem na prsou ještě přišli s menší korekcí v čase 49:05. Richard Pětník z mezikruží obdržel skvělou přihrávku od Kozlíka a svižnou střelou zápěstím propálil brankáře Varů.

Pak ale na scénu přišly tři slepené branky Energie, které potvrdily, že si Karlovarští body z dnešního duelu zaslouží. V čase 55:58 byli u další pohledné akce znovu bratři Adámkové, kteří tentokrát přichystali dobrou palebnou pozici pro Jakuba Vogela, jenž už se zametením kusu černé gumy za záda bezmocného Nešpůrka neměl sebemenší problém. Krátce po vhazování přišla další branka. Ľubomír Kupčo využil signalizované výhody ve svůj prospěch a střelou ze slotu donutil Nešpůrka inkasovat už poosmé v tomto utkání. A aby toho nebylo málo, tak v čase 57:11 lovil Nešpůrek kotouč ze své branky znovu. Opět bylo u celé akce bratrské duo Adámků, Matyáš Adámek obdržel diagonálu od Kusaka a poslal puk za záda přesouvajícího se Nešpůrka. V čase 59:36 ještě stihl Lukáš Adámek tečovat ránu Bendy od útočné modré a stanovil tak konečné skóre na 3:10 z pohledu Ocelářů.