Junioři nedali ani gól a prohráli

05.01.2015 · Martina Sikorová
K prvnímu zápasu v letošním roce vyjeli také třinečtí junioři, v utkání se Spartou ale neproměnili v branku ani jednu z jednačtyřiceti střel a nakonec svému soupeři podlehli 0:2. Potřetí v této sezóně tak Oceláři nedali ani jediný gól a prodloužili sérii proher.
37.kolo, pondělí 5.1.2015
Sparta Praha
Werk aréna
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 25. Černoch (Schwamberger, Svoboda), 60. Litera (Krudenc, Pulkrab). Rozhodčí: Jeřábek - Hlavatý, Vengřín. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:2.
Dudáček – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Kofroň, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Poruba, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář – Arnošt, Litera, Černoch, Svoboda, Klindera, Györi, Pulkrab, Schwamberger, Lojka, Krudenc

Sparta si hned v úvodu zahrála první početní výhodu, v té ale domácím příliš starostí nenadělala a naopak hrozili Oceláři. Dobrou příležitost si ve vlastním oslabení vytvořil Ondřej Kovařčík, zakončení už ale třineckému hráči příliš nevyšlo. A protože Sparťané neproměnili ani svou druhou přesilovou hru, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Krátce po startu druhé části měli domácí hráči štěstí, když Dudáček vyjel za branku rozehrát a kotouč se zvláštně odrazil přímo před prázdnou branku, tam byl ale jako první Stránský. Poté už se ale sparťanští mladíci radovali.

Schwamberger nahodil puk před domácí branku, odkud ho za záda Dudáčka dorazil Jiří Černoch. Oceláři měli o několik minut později k dispozic první početní výhodu, ale krátce před jejím koncem mohli udeřit hosté, kapitán Pisarik ale Pulkraba dokázal zastavit.

Vyrovnat mohl Christov, kterého výborně našel Doudera, třinecký útočník byl už ale příliš blízko hostující branky a nedokázal zakončit. A gólem neskončila ani teč Michala Kovařčíka těsně před Langerem.

Velké šance si v závěrečné periodě vypracovali Jašek s Jarošem, ani oni ale nedokázali svou akci proměnit v gól. Třinečtí mladíci se ale i nadále snažili o vyrovnání, o čemž svědčí devatenáct střel na branku sparťanského gólmana v této části hry, branku ale Oceláři nedali a sekundu před koncem inkasovali do prázdné branky po střele Petr Litera.