Junioři nedali Pardubicím šanci!

04.10.2014 · Martina Sikorová
K dalšímu zápasu juniorské extraligy dnes zavítali Oceláři na led Pardubic. Gólový účet utkání otevřel zhruba v polovině první třetiny Michal Kovařčík, po jedné brance poté přidali další čtyři hráči Třince. Naopak Milan Dudáček za svá záda nepustil jediný kotouč a třinečtí mladíci si tak připíší již pátou výhru v řadě a posunou se na druhou příčku.
15.kolo, sobota 4.10.2014
Pardubice
0:5
ČEZ Arena Pardubice.
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:2  Branky a nahrávky: 14. M. Kovařčík (Pěnčík), 23. Jaroš (Doudera), 33. Petrák (Pěnčík, Stránský), 43. Christov (M. Kovařčík), 44. O. Kovařčík. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:5, navíc Vácha (PCE) - 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 23:53. Průběh utkání: 0:5.
Vejmelka (33. Husár) – Petira, Vácha, Franc, Bažant, Adam, Nedbal, Vála – Procházka, Chvojka, Velinský, Kusý, Hlaváček, Pipek, Kysela, Krajňák, Panna
Dudáček – Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Doudera, Chroboček - Pěnčík, Franek, Cienciala, Kofroň, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Christov, Jaroš, M. Kovařčík

První třetina utkání nám moc atraktivní hokej nepřinesla. Hosté byli od úvodní minuty střelecky aktivnější a Vejmelka musel být stále ve střehu. Třinečtí hráli pouze jednou v početní výhodě a tuto možnost ihned zužitkovali, když se v čase 13:30 prosadil střelou od modré čáry Michal Kovařčík.

Asi největší šanci Pardubic měl v sedmnácté minutě Denis Kusý, jenž po rychlé přihrávce středem hřiště pálil od kruhu pro vhazování, ale brankář Třince Milan Dudáček se stihl rychle přesunout a předvedl pohledný zákrok.

Ve druhé třetině už bylo k vidění více nebezpečných akcí a také dva góly, které padly do sítě Pardubic. Ten první vstřelil v čase 22:03 přesnou trefou do pravého horního růžku Tadeáš Jaroš. Po necelých jedenácti minutách hry už se hosté radovali ze vstřelené branky znovu.

Pěnčík vyslal přihrávkou na útočnou modrou Ludvíka Petráka, jenž střílel z pravého kruhu pro vhazování, Vejmelkovi smolně propadl kotouč mezi betony a doklouzal za brankovou čáru. Po této brance se Pardubice rozhodly vystřídat brankáře a do brány se postavil Otakar Husár.

Ani ve třetí třetině se nepodařilo Východočechům vstřelit branku. Naopak Třinec přidal další dvě. V čase 42:12 zvýšil na 0:4 po skrumáži před Pardubickou bránou pohotovou střelou nejlepší třinecký střelec Vít Christov. Zanedlouho poté už na světelné tabuli svítila pátá branka na straně Třince.

Ondřej Kovařčík operoval s pukem v koncovém pásmu Pardubic a jeho střelu si nešťastně srazil do vlastní brány jeden z obránců Pardubic. Ve zbytku zápasu již nepadla branka ani na jedné straně a Třinečtí odjížděli z Pardubic se tříbodovým ziskem.