Junioři nadělili Kladnu půl tuctu branek

23.10.2010 · Daniel Ježek
Druhé utkání ve dvou dnech čekalo třinecké juniory. Oproti utkání s Ústí nad Labem se střelecky zvedli a po druhé třetině, ve které vsítili pět branek, dokráčeli do zdárného konce.
14.kolo, sobota 23.10.2010
Kladno
6:1
Třetiny: 0:0, 5:0, 1:1  Branky a nahrávky: 25. Sochora (Kajaba, Deveri), 31. Kajaba (Deveri, Roupec), 35. Rufer, 37. Číhal (Herman, Bezuška D,), 40. Rapáč (Řezáč, Roupec), 53. Hegyi (Rapáč, Řezáč) - 47. Tomáš. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Sklenář (Kotrla) - Špok, Pavlík, Rajnoch, Toman Rapáč, Roupec, Burzala, Bezuška P. - Bezuška D. Bajtek, Deveri, Sochora, Řezáč, Hegyi, Herman, Kajaba, Číhal, Rufer
Lejsek (Pucholt) - David, Steigauf, Kužel, Medřický, Krpata, Gutwald, Koranda, Tomáš - Strnad, Knotek, Máša, Doskočil, Bernat, Drda, Hybner, Palaščák, Vyšín, Čurda

Druhý zápas ve dvou dnech hráli třinečtí junioři na vlastním ledě. Oba zápasy měly velmi podobný start.

Začátek utkání poznamenaly časté nepřesnosti na obou stranách. Hra se převážně odehrávala ve středním pásmu, ani jednomu z celků se nedařil přechod do útočné třetiny. Když už se zrodily nějaké šance, všechny skončily na obou gólmanech. Hned v úvodu se dobrým zákrokem prezentoval brankář Sklenář, který zastavil střelu Máši. Na druhé straně se Lejskovi podařilo ztlumit pokus Hegyiho, který chytře vystřelil přes bránícího hráče. Později se do dvojité šance dostal Petr Sochora. Nejprve pálil do ramene, později do betonu brankáře Kladna. První vyloučení přišlo až po polovině první třetiny. V přesilovce domácích mohl otevřít skóre Filip Bajtek, před kterým zela odkrytá klec hostů. Puk už směřoval do sítě, když ho v posledním možném okamžiku skvělým zákrokem zastavil Lejsek. Do konce třetiny ještě Bajtek mohl vsítit branku, Lejsek byl však stoprocentní. Necelou minutu před závěrečným hvizdem se proti pravidlům provinil hostující Steigauf. Následnou přesilovku však přerušila první siréna, a tak se její část přenesla do druhé části.

Mezi první a druhou částí utkání snad nemohl být větší rozdíl. Vše načal Ocelář Petr Sochora, který ve čtvrté minutě prostřední části otevřel skóre zápasu, když se mu podařilo doklepnout puk do prázné branky po krásné souhře jeho spoluhráčů. Po dalších šesti minutách se z otočky prosadil René Kajaba, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Uběhly další čtyři minuty a skóre se měnilo po třetí. Po chybě brankáře Lejska, kterému se nepodařilo zkrotit nahození jednoho z třineckých zadáků, zasunul puk do kladenské sítě pohotový Adam Rufer a zvýšil tak na 3:0. Ze strany domácích to však nebylo vše. O necelé dvě minuty později už to bylo o čtyři branky. Jakub Herman našel parádním pasem Robina Číhala, pro kterého nebylo problém vsítit čtvrtou branku domácích. - 4:0. Zkázu hostů ve druhé třetině dokonal 28 vteřin před druhou sirénou Branislav Rapáč, který se po chytrém přistrčení Petra Řezáče ocitl úpltně osamocen před Lejskem. Následný blafák skončil v síti kladenského gólmana.

Vstup do závěrečné periody vyšel lépe hostům, kterým se podařilo vsítit alespoň čestný gól. Po dobré kombinaci se na modré napřáhl Dan Tomáš, kterého projektil zastavila až síť Sklenářovy branky. V pozdější fázi této třetiny se na obou stranách vyskytlo pár nepřesností, které znemožňovaly obou celkům přechod do útočně třetiny. Domácí, kteří už v poklidu dohrávali utkání, vsítili ještě jednu branku. Útočná formace Branislav Rapáč - Petr Řezáč - Dominik Hegyi předvedla krásnou souhru, kterou zakončil třetí jmenovaný střelou do horního rohu kladenské branky. Později mohl ještě zvýšit už tak děsivé skóre Jakub Herman. Tomu se však nepodařilo přesně usměrnit Ruferovo nahození. Poslední šanci celého utkání měl na své hokejce opět Jakub Herman, který se dostal k odraženému puku. Jelikož se mu ale nepodařilo usměrnit neposedný puk do odkryté klece, zakončili junioři domácí dvojzápas druhým vítězstvím za tři body.

Aleš Mach (trenér HCO Třinec): Utkání mělo velmi dobré tempo a vysokou úroveň. Celý zápas rozhodla prostřední perioda, ve které se nám podařilo proměnit několik dobře vypracovaných šancí. S dnešním výsledkem jsme maximálně spokojeni.

Petr Tatíček (trenér HC Kladno): Nevím, co bych k dnešnímu zápasu dodal, zřejmě na nás spadla nějaká deka. Z naší strany to byl jeden z nejhorších výkonů sezóny.