Junioři nadělili Havlíčkovu Brodu bůra!

18.10.2010 · Růžena Raszková
T Ř I N E C - V dnešním kole Noen extraligy juniorů se Oceláři utkali s hokejisty HC Havlíčkův Brod. I přes skvělý výkon hostujícího brankáře nadělili Třinečtí hostům pět branek. Na své konto si v dnešním zápase připsal hned dvě branky starší dorostenec RADEK FAKSA.
29.kolo, pondělí 18.10.2010
Havlíčkův Brod
5:2
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Pavlík (Rufer, Dóczy), 13. Rufer (Pavlík), 24. Faksa (Řezáč, Rapáč), 25. Kajaba (Deveri), 55. Faksa Rapáč, Řezáč) - 16. Němec (Zdražil), 39. Milfait. Rozhodčí: M.Smeták - R.Koliba, M.Mrákava. Vyloučení: 4:7, navíc Jiří Musil 10 min. Využití: . V oslabení: . Diváci: 72. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Kotrla - Špok, Pavlík, Rajnoch, Toman, Roupec, Burzala, Dóczy, Bezuška P., Bezuška D., Bajtek, Deveri, Sochora, Řezáč, Hegyi, Faksa,Herman, Rapáč, Kajaba, Číhal, Rufer.
Krch - Bancíř, Ambrož, Šíma, Němec, Šplíchal, Doležal, Musil, Novotný, Varga, Blažek, Szilva, Wasserbauer, Ondráček, Zdražil, Hájek, Havel, Milfait, Doležal, Kozlík, Novák.

První dvacetiminutovka začala vlažně. Hrálo se převážně ve středním pásmu, až po vyloučení hostujícího Havla, uzamkl Třinec soupeře ve třetině. Ze zámku domácích se podařilo ujet Milfaitovi, ale jeho střelu Kotrla s přehledem zneškodnil. Druhá přesilovka už přinesla Ocelářům ovoce, které se ovšem tak snadno nesklízelo. Pavel Krch v brance Havlíčkova Brodu se oháněl, co mu síly stačily.

Teprve Filip Pavlík překonal střelou zblízka dosud vynikajícího muže s maskou. O tři minuty později se mu ocitl tváři v tvář Adam Rufer, který se nemýlil a zvýšil na 2:0. Ani hosté nepohrdli hned první přesilovou hrou naservírovanou Třincem. Václav Němec atomovou střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru třetiny měli domácí ještě několik šancí, ale proti navýšení skóre byl brankář Havlíčkova Brodu.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté, ale z branky se radovali domácí, když ve 24. minutě svou první juniorskou branku vstřelil dorostenec Radek Faksa. O minutu později navýšil skóre na 4:1 René Kajaba, když se trefil přímo pod víko branky hostů. Domácí nevyužili nabídnutou dvojnásobnou přesilovku po vyloučení Milfainta a Vargy. Naopak hosté využili převahy hráče v poli, když Jan Milfaint ve 38. minutě zavezl puk až do třinecké branky - 4:2.

Hosté v posledním dějství nehodili flintu do žita a snažili se překonat třineckého brankáře ze všech stran, o čemž svědčí dvojnásobný počet vyslaných střel k domácí svatyni. Oba brankáři byli ovšem pozorní, proto se diváci dočkali branky až pět minut před koncem utkání, když Radek Faksa překonal Krcha dnes podruhé.

Jiří Juřík (trenér HCO Třinec): Do utkání jsme nastoupili s respektem, protože soupeř má velmi dobré výsledky. V poslední době porazil jak Spartu, tak Kladno a já si myslím, že to bylo znát na tom utkání. Podařilo se nám vstřelit první branku a pak přidat druhou. Celé utkání rozhodla druhá třetina, když jsme opět měli dobrou první půlku a podařilo se nám odskočit na 4:2. Pak už jsme vývoj utkání jen kontrolovali.