Junioři na domácím ledě i nadále stoprocentní!

26.09.2015 · Martina Sikorová
Oceláři měli výborný vstup do utkání, v šesté minutě dokázali olomouckého brankáře překonat hned dvakrát zásluhou Michala Romana a Martina Paly, třetí branku přidal v závěru utkání Michal Kovařčík. Naopak Jan Hlaváč udržel čisté konto a po hvizdu rozhodčího tak mohli svěřenci trenéra Wojnara oslavit třetí výhru v sezóně.
8.kolo, sobota 26.9.2015
3:0
Werk aréna
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 6. Michal Roman (Miloš Roman), 6. Pala (Kaukič), 45. M. Kovařčík (Miloš Roman, Bartko). Rozhodčí: Koziol - Lederer, Konvička. Vyloučení: 5:5, navíc Kropáč (OLO) trest na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 45:17. Průběh utkání: 3:0.
Hlaváč - Hejda, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský - Polak, Stuchlík, Kaukič, Petrák, Flok, D. Kofroň, M. Kovařčík, Miloš Roman, Pala
Urbisch - Nesvadba, Spurný, Klvaňa, Metelka, Kališ, Škoda - Heža, Kropáč, Fejko, Pavlovský, Malý, Ministr, Horák, Macuh, Marek, Konečný, Müller, Kuba

Do sobotního utkání vstoupili aktivněji Oceláři, stejně jako v předchozích utkáních jim ale také tentokrát dělalo přesné zakončení potíže a úspěchem tak neskončily pokusy Stránského, Polaka ani Kofroně. Ovšem v šesté minutě už se třinečtí junioři dočkali, když střelu Michala Romana tečoval za Urbische jeden z jeho obránců. O sedmadvacet sekund později bylo na střídačce domácího týmu ještě veseleji, když závar před olomouckou brankou proměnil v druhý gól Martin Pala.

Hostující trenéři si poté vyžádali oddechový čas a krátce na to si Kohouti vybojovali první početní výhodu, i v té ale více hrozili hráči v bílých dresech, Miloš Roman ovšem v rychlosti odkrytou část klece trefit nedokázal. Pozornost Hlaváče tak pořádně otestoval až Kropáč, jeho pokus ale dokázal třinecký gólman vyrazit, snížení se hosté nedočkali ani v druhé přesilové hře a radovat se nemohli ani po prudké ráně Nesvadby od modré.

V prostřední dvacetiminutovce jako první zahrozil Bartko, jehož střelu Urbisch pouze vyrazil, k dorážce už se ale nikdo z třineckých hráčů nedostal a gólem neskončilo ani zakončení Miloše Romana, který zamířil příliš vysoko. Následně na druhé straně zahrozil navrátilec z trestné lavice, Horák, který ale z blízka na Hlaváče nevyzrál. Poté ale třineckému gólmanovi pomohla branková konstrukce, která zastavila ránu Ministra.

Macuh poté v oslabení a na hranici pravidel odstavil od kotouče Zahradníčka, čímž se dostal do brejku, třinecký obránce jej ale dobruslil a zakončení mu znemožnil. Přidat třetí gól do sítě Urbische mohl krátce nato Miloš Roman, který ale po přihrávce Michala Kovařčíka branku o kousek minul. V závěru třetiny přišel faul Kropáče na domácího kapitána Stránského, za který olomoucký útočník vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

Do poslední části tedy Oceláři vstoupili v dlouhé početní výhodě, během které ale branku Urbische příliš ohrozit nedokázali. Na druhé straně poté otestoval pozornost domácího gólmana Konečný, s jehož prudkou ránou od mantinelu si Hlaváč poradil. Necelých deset minut před koncem dostali svěřenci trenéra Wojnara k dispozici již několikátou početní výhodu, kterou ale tentokrát dokázali využít a pojistit si tak své vedení.

Po krásné kombinaci přihrál Miloš Roman kotouč na hůl Michala Kovařčíka, který v mezikruží obešel bránícího hráče a následně propálil Urbische. Kohouti se poté po závaru před Hlaváčem tlačili za snížením, domácí brankář ale dokázal kotouč udržet. Krátce nato už někteří Kohouti zvedali ruce nad hlavu po dorážce Marka, olomoucký útočník ale kotouč do odkryté části klece dostat nedostal, skóre se tak neměnilo a na jeho podobu už neměla vliv ani dvojnásobná početní výhoda hostů.