Junioři mají první finálový bod!

04.04.2019 · Martina Sikorová, Jakub Kotajny
Mladí Oceláři vstoupili do boje o titul vítězně! Na ledě Sparty sice svěřenci trenéra Juříka ztratili dvougólový náskok, v prodloužení ale rozhodl obránce Jakub Michálek a zajistil svému týmu mečbol! Druhý finálový zápas je na programu v Mini WERK ARENĚ v sobotu 6. dubna od 14:00.
F1, čtvrtek 4.4.2019
Sparta Praha
3:4p
Tipsport arena
Třetiny: 1:1, 0:2, 2:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 11. Vitouch (Kropáček, Gajdoš), 46. Rousek (Kropáček, Čech), 51. Havlín (Kropáček, Gajdoš) - 18. Krč (Čmiel), 22. Peterek (Krzak), 26. Peterek (Raška), 67. Michálek (Čmiel, Geidl). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8, navíc Raška (TRI) osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 473. Střely na branku: 61:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Škorpík - Klodner, Poizl, Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Gajdoš - Prymula, Dani, Schwamberger, Rousek, Slavíček, Pšenička, Konečný, Kropáček, Arnošt, Čech, Vitouch
Malík (15. – 17. Švehlák) - Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola - Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Geidl, Peterek, Raška, Hladonik, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

Úvodní dvacetiminutovka začala lépe pro domácí, když se hned ve druhé minutě dostal kotouč za Malíkova záda. Proti úvodní trefě Sparty v tomto utkání však byla branková konstrukce třinecké klece. O devět minut později se ale po nevyužité přesilovce dostal k puku Vojtěch Kropáček, který svou střelou našel tečujícího Davida Vitoucha, jenž dokázal usměrnit kotouč za záda třineckého gólmana a rozjásal tak početné domácí publikum. V patnácté minutě musel Malík z ledu kvůli problému s výstrojí a do branky Ocelářů tak nastoupil Štěpán Švehlák, který ještě minulou sezónu kryl klec právě pražské Sparty.

O dvě minuty později se ale do třinecké klece vrátil Nick Malík a pokračovalo se ve hře. Oceláři dokonce hráli přesilovku 5 na 3, ta však gólem neskončila a domácí si mohli oddechnout. Tři minuty před koncem periody se ale po zmatku ve Škorpíkově brankovišti zvládl zorientovat Tomáš Krč, který svým zásahem srovnal stav utkání.

Do druhé tercie však vlétli mladíci s drakem na prsou doslova bleskově. Po 76 sekundách hry se po pasu Krzaka prosadil Jonáš Peterek, který z pravého kruhu dokázal rozvlnit sparťanskou síť. Sparta se však nevzdala a opět zaujala místo v obranném pásmu hostů. V čase 25:23 se ale po Raškově vybídnutí dostal ke kotouči opět Jonáš Peterek, který si svou trefou připsal již druhou branku zadělal si tak na hattrick. Zbytek této části hry nabídl hned pět vyloučení, z toho 3 na straně domácích. Oba celky si také ve zbytku třetiny vytvořily velké množství šancí, které dovolily vyniknout oběma maskovaným mužům. Další branka však v této dvacetiminutovce již nepadla a tak se hokejisté odebírali do šaten za stavu 3:1 ve prospěch Ocelářů.

Úvod poslední třetiny vyzněl lépe pro domácí, kteří prověřili Malíka velkým množstvím střel. Třinecký gólman ale nestačil na ránu Lukáše Rouska z mezikruží, který svým zásahem opět zdramatizoval toto utkání. Sparťanský forward byl při chuti, o pouhé tři minuty později totiž Tipsport arenou zaznělo zazvonění brankové konstrukce za zády třineckého brankáře.

Na začátku jednapadesáté minuty se už ale mohli domácí radovat, po závaru před Malíkem se k puku dostal sparťanský Ondřej Havlín, který svou trefou srovnal stav utkání na 3:3 a zároveň vyhnal Plandora z lavice hanby, kde si odpykával dvouminutový trest za podrážení. Pro Oceláře však mohlo být ještě hůř, když se dostal do šance opět domácí Rousek. V závěru poslední dvacetiminutovky si ještě Sparťané vybrali oddechový čas. Naprostou tečkou za základní hrací dobou bylo dvouminutové vyloučení Rašky, který si však za nesportovní chování odnesl dalších 10 trestných minut.

Na samotném počátku prodloužení tak měli domácí k dispozici přesilovou hru, kterou však především díky zákrokům Malíka nedokázali zužitkovat. První varovný signál vyslali Oceláři ve třiašedesáté minutě, kdy však jeden z třineckých těsně před klecí Sparty promáchl. Tlak Třince se ale stupňoval, o chvíli později se z prostoru pro vhazování zkoušel prosadit Havránek, který však trefil pouze mantinel za klecí domácího Škorpíka. Rozhodující trefa přišla v čase 66:48, kdy se podařilo Jakubovi Michálkovi dopravit puk za ležícího Škorpíka a rozhodnout tak o vítězi prvního finále. Oceláři si odvážejí z Holešovic mečbol, který mohou využít hned v sobotní odvetě pod Javorovým.