Junioři konečně vítězí, porazili brněnskou Kometu

19.02.2010 · Tomáš Čekal, Michal Samiec
Třinečtí junioři v dnešním zápase s Kometou poprvé po čtyřech zápasech vítězí, Brňané si odvážejí porážku 1:4. O tom, že Oceláři vyhrají teprve potřetí z patnácti zápasů třetí části dlouhodobé sezóny, se dvěma góly postaral LUKÁŠ MIČULKA.
III., pátek 19.2.2010
Kometa Brno
4:1
Třetiny: 0:1, 3:0, 1:0  Branky a nahrávky: 21. Marosz (Bajtek), 33. Mičulka (Marosz, Bajtek), 38. Mičulka (Bajtek, Marosz), 57. Bajtek (Marosz, Chvostek F.) - 16. Stehlík (Daniška). Rozhodčí: R.Mrkva - M.Poruba, R.Vengřín. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Boška (Chvostek Daniel) - Roupec, Gottwald, Špaček, Toman, Pavlík, Chvostek Filip - Hegyi (A), Mičulka, Bajtek, Bezuška, Marosz (C), Měrka, Chvostek Michael, Palička, Toman, Lucák.
Matoušek (Šenk) - Štindl, Vozdecký, Lysoň, Koukal, Svoboda, Krejčiřík, Bilčík - Štěpánek, Hnilička, Stehlík (C), Daniška, Fúzik, Komínek, Zemánek, Juráň, Brzobohatý, Popolanský (A), Touška, Novotný.

První třetina začala dvěma vážnými šancemi na obou stranách. V obou případech se jednalo o přečíslení dva na jednoho. Nejprve se do něj dostali domácí oceláři. Toman zvolil namísto přihrávky na Hegyiho střelu a švihem minul levou šibenici. Prakticky z protiútoku zahrozili Komínek s Hniličkou. Hosté zahráli situaci sice lépe, ale Hnilička střílel z první jen slabě. To bylo na delší dobu vše.

Až v desáté minutě zamotal hlavu Boškovi svojí lehkou tečí Lysoňovy střely Štěpának, jenže mířil těsně vedle levé tyče. Přesně zamířil až v patnácté minutě hostující kapitán Ondřej Stehlík, když po přečíslení dva na jednoho proměnil Daniškovu hezkou přihrávku v úvodní branku zápasu. Boška se na jeho střelu do levé šibenice mohl jen dívat. Ve zbytku první třetiny již důležité situace k vidění nebyly. Zaujalo jen vyloučení domácího Bajteka, po kterém se však Kometa stejně do ničeho vážného nedostala. I tak měli hosté z Brna po první třetině k bodům blíže.

I vstup do druhé části byl bleskový, ba dokonce gólový. A domácí Oceláři rychle ukázali, jak umějí své šance zakončovat. Kapitán Rostislav Marosz zakončil přečíslení dva na jednoho mazácky a sám prostřelil Matouška mezi nohy – 1:1. Krátce potom dostali hosté další výhodu přesilové hry a u Ocelářů stály snad všichni svatí. Z obrovského závaru před bránou totiž nikdo z brněnských hráčů ležícího Bošku překonat nedokázal.

V polovině druhé části, se do pěkné příležitosti dostal Bajtek, když no nad mezikružím našel Marosz. Matoušek se však předvedl podobně jako jeho protějšek a Bajtekovu ránu reflexivně betonem vyrazil. V čase 32:14 domácí přiklonili vedení na svoji stranu. Krátce po skončení přesilové hry pěti proti třem z této početní výhody ještě vytěžili, když dohráli založenou akci, na jejíž konci byl Lukáš Mičulka, kterému zbývalo jen trefit horní polovinu brány nad přesouvajícím se Matouškem – 2:1.

A stejný hráč se prosadil i dvě minuty před koncem druhé části. Tentokrát těžil Lukáš Mičulka ze skvělé spolupráce s Filipem Bajtkem, se kterým si narazil kotouč a stačilo mu jej doklepnout ho do prázdné brány. Byla to nádherná akce na jeden dotek, která poslala Oceláře do důležitého vedení o dvě branky před koncem druhé části.

V poslední dvacetiminutovce se čekalo i přes úvodní přesilovky docela dlouho na vážnější šanci. Ta přišla v devětačtyřicáté minutě z hokejky Brzobohatého a třinecký brankář se při této situaci pěkně zapotil. Brněnský útočník nejrpve střílel z levé strany, aby se k němu puk následně po zákroku Bošky opět vrátil, ovšem ani dorážka k brance nevedla.

Další šance Komety přišla v přesilové hře. Do hlavní role se pasoval Tomáš Popolanský, který se proháčkoval až před bránu, ale zakončení si představoval určitě jinak, protože bránu přestřelil. Paradoxně v oslabení se pak pokusil střeleckou smůlu prolomit Komínek. Ujížděl po pravém křídle, ač byl tísněn dvěma vracejícími se hráči Třince, nepříjemně vystřelil nad vyražečku Bošky, který puk musel kontrolovat nadvakrát.

V téže přesilovce přišla i tutovka Ocelářů. Z rohu kluziště dostal přihrávku před Matouška Michael Chvostek, kde střílel zcela sám z první, ale nechal vyniknout hostujícího brankáře. Další početní výhodu už však Třinec využil. Marosz si od modré čáry a levého mantinelu najel mezi kruhy, kde naznačil střelu a poslal puk po ledě na pravou stranu, kde Filip Bajtek u pravé tyče v klidu usměrnil kotouč do prázdné brány a zakončil velmi povedenou kombinaci - 4:1. Boška si pak ještě vybral pořádnou porci štěstí, když za ním zazvonila tyč, ale to bylo ve třetí třetině vše a Třinec se tak mohl radovat z cenné výhry a třech bodů.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): První třetina byla vyrovnaná. Hosté se štěstím vstřelili vedoucí gól. My jsme klukům v pauze trošku důrazně domluvili a druhou třetinu jsme vyhráli 3:0. To bylo ale i díky dvěma výborně sehraným přesilovkám. Poslední část už byla nepřesná z obou dvou stran. Asi k tomu přispěl i výkon rozhodčího. Za tři body jsme rádi, ale pořád nás zužuje obrovská marodka, což tu radost trošku kazí. Tolik zraněných nebo nemocných hráčů jsem ještě nezažil. Pořád jich nám chybí šest. Navíc někteří teď dvoufázově trénovali s áčkem. Tam bylo vidět, že toho mají dost. Hrajeme v krátké době po sobě čtyři utkání a ta únava se v nich určitě projeví. Už jenom počítáme zápasy do konce základní části. Play off bude zase o něčem jiném.

Vlastimil Kočí (HC Kometa Brno): Utkání bylo vyrovnané. Měli jsme hodně neproměněných šancí. Naopak Třinec proměnil všechny, co měl. Na začátku druhé třetiny jsme inkasovali lacinou branku na 1:1. Po ní přišla přesilová hra pět na tři, která rozhodla. Udělali jsme dost chyb v obraně. Na druhou stranu tam zkoušíme nové obránce, kteří se to ještě učí a je potřeba, aby si to omakali a hráli ty těžké zápasy. V závěru jsme podle mě ještě měli na vyrovnání, ale rozhodčí to už nedopustil. Trošku nás zařízl. Ale to už je jedno. Hráli jsme na čtyři pětky a do play off vybereme to nejlepší, co půjde. Máme ještě sedm zápasů. Doufám, že v Pardubicích to bude lepší.