Junioři doma deklasovali Motor a jsou druzí

27.01.2019 · Dominik Stošek
V pátečním utkání 14. kola DHL extraligy juniorů dorazil do mini WERK ARENY tým z Českých Budějovic, který se musel smířit s vysokou prohrou 1:6. Oceláři se prezentovali skvělou hrou a spolehlivým brankářem Štěpánem Švehlákem, který svůj tým několikrát podržel.
OPP14, pátek 25.1.2019
České Budějovice
6:1
mini WERK ARENA
Třetiny: 3:0, 1:1, 2:0 - N 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 7. Plandor (Havránek), 15. Geidl (Krzak, Homola), 20. Čmiel (Tománek), 26. Adámek (Indrst, Plandor), 41. Plandor (Raška, Havránek), 55. Tománek (Čmiel, Homola) - 35. P. Novák (Hubata, Tlačil), rozh. nájezd Hrubec. Rozhodčí: Kubičík - Gančarčík, Kořistka. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 68. Střely na branku: 60:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
Švehlák – Krzak, Šulák, Adámek, Hrůzek, Michálek, Homola – Havránek, Tománek, Indrst, Pastor, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček, Ramík
Svoboda – Škola, Hubata, Remta, Svach, J. Novák, Prospal – Káník, Tlačil, Vaculík, Řezáč, Masopust, Hrubec, Ryba, Janoch, P. Novák, Čížek, Silný, Krcho

Vstup do utkání se lépe podařil Třinci. V šesté minutě (paradoxně při hře v oslabení) domácí vedli zásluhou Jiřího Plandora, kterému ideálně nahrával Marek Havránek. Následně se v patnácté minutě dokázal prosadit Nico Geidl, který navýšil vedení Ocelářů po perfektní souhře s Filipem Krzakem a Davidem Homolou. Hra poté začala nabírat na obrátkách a dvanáct sekund před závěrem první třetiny se radovali Oceláři potřetí. Velkou zásluhu na tom měl Matouš Čmiel, který zakončil další útočnou akci Třince po nahrávce Davida Pastora.

Mladí Oceláři znovu udeřili začátkem druhé třetiny. Při rozehrávce na modré čáře se v pětadvacáté minutě jednomu z obránců Motoru zamotaly brusle a upadl. Toho dokonale využil Jakub Adámek, který z protiútoku zvyšoval na 4:0. Švehlákovi pokazil ve čtyřiatřicáté minutě čisté konto hostující Pavel Novák, který po kombinační akci zakončoval do prázdné branky a snížil tak stav na 4:1.

Úvod třetí třetiny se znovu výborně povedl Ocelářům, kteří už po 38 vteřinách vstřelili pátou branku. Tentokrát se do střelecké listiny zapsal Jiří Plandor, jenž skóroval už podruhé v zápase. Motor ani za nepříznivého stavu nerezignoval a stále pokračoval v aktivní hře. Hostům ovšem v cestě stál Štěpán Švehlák, který žádné drama nepřipustil. Ve čtyřiapadesáté minutě Oceláři zhodnotili svou přesilovku, kterou využil z levého kruhu střílející Ondřej Tomanek.

V prodloužení předváděli oba gólmani kvalitní výkony a měli velkou zásluhu na tom, že hra nakonec dospěla až do samostatných nájezdů. V těch se po trefě Matouše Hrubce podařilo získat bod Jihočechům.